By admin

Zrób kosz sensoryczny inspirowany morzem

Dziś robimy nadmorską oceaniczną wannę sensoryczną dla dzieci! Jest to świetna zabawa, idealna dla małych dzieci. Ten domowy pojemnik na zmysły wykorzystuje przedmioty, które prawdopodobnie masz już w domu i może pomóc dzieciom zachować wspomnienia z ostatnich wakacji na plaży lub zbadać dotyki, których mogą doświadczyć w pobliżu oceanu.

Zróbmy pojemnik sensoryczny o tematyce oceanicznej do zabawy!

Pojemnik na zmysły oceanu

Ten pomysł przyszedł mi do głowy po powrocie z wakacji nad morzem. Pomyślałam, że stworzenie kosza do zabawy sensorycznej inspirowanej naszą podróżą będzie sposobem na podtrzymanie ducha wakacji jeszcze długo po powrocie do domu znad oceanu.

Powiązane: Więcej pojemników na zmysły, które możesz zrobić

Jak zrobić pojemnik na zmysły oceanu

Wykorzystaliśmy niektóre z naszych plażowych skarbów, które zebraliśmy, aby stworzyć wyimaginowane morze w koszu na zmysły po powrocie do domu.

Zaczęliśmy od pojemnika, który był wystarczająco duży, aby kilkoro dzieci mogło się w nim wspólnie bawić, ale jednocześnie łatwy do przenoszenia, abyśmy mogli go używać w domu i na zewnątrz. Odkryliśmy, że pudełko do przechowywania pod łóżkiem jest idealne.

Ten post zawiera linki afiliacyjne.

Prawie jak siedzenie na plaży!

Być może macie też te przedmioty z ostatnich wakacji, ale nie ma obaw, jeśli nie! Możesz je zdobyć klikając przez linki afiliacyjne użyte w tym artykule.

Materiały potrzebne do wykonania nadmorskiego pojemnika na zmysły

Podczas naszych wakacji byliśmy na plaży z białymi kamyczkami, więc wypełniliśmy naszą wannę białym ryżem, aby ją odtworzyć. Możesz też użyć piasku lub spróbować tego pomysłu na basen z kamieniami, który uwielbiam z Nurture Store.

Następnie dodaliśmy wszystkie skarby, które zebraliśmy, aby zapewnić wiele faktur sensorycznych i możliwości zabawy: drewno, kamienie, muszle, suszone wodorosty.

Wskazówki dotyczące wykonania nadmorskiego pojemnika na zmysły

Nasz nadmorski kosz na zmysły zaprosił wiele zabawek na naszą domową, wakacyjną plażę!

Krok 1

Wsyp ryż (lub piasek) do plastikowego pojemnika, wypełniając go na głębokość co najmniej kilku centymetrów.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia sensoryczne, jeśli dzieci mogą poczuć coś pod ryżem (lub piaskiem), ale nie mogą tego zobaczyć, pomoże im to rozpocząć identyfikację rzeczy wyłącznie na podstawie dotyku.

Krok 2

Dodaj muszle morskie, łopatki lub szufelki i wszelkie inne zabawki.

To może być kosz sensoryczny, który rośnie z czasem! Nie musisz od razu wypełniać go przedmiotami do dotykania i odczuwania.

Odtwórz swoje wakacje nad oceanem w domu!

Nasze doświadczenia z koszem sensorycznym Ocean

Odkryłam, że młodsze dzieci mogą po prostu cieszyć się dotykaniem i odkrywaniem wszystkich plażowych przedmiotów w wannie. Moje dziewczynki uwielbiają tworzyć wymyślone krainy, więc przyniosły swoje ulubione postacie na piknik nad morzem.

Ten rodzaj zabawy daje dzieciom szansę na odtworzenie przygód, które przeżyły na wakacjach, na opowiadanie historii i ćwiczenie nowego języka, a także na naukę współpracy z przyjacielem w celu cieszenia się wspólną zabawą.

Oceanowy kosz sensoryczny dla przedszkolaków

Och tak wiele zabawnych pojemników na zmysły możemy stworzyć!

 • Pojemnik na zmysły oceanu jest świetnym sposobem na ćwiczenie drobnych umiejętności motorycznych, pozwala dzieciom badać zmysł dotyku i promować pomysłową zabawę.
 • Dodatkowo, będzie to zabawna lekcja o oceanie. Kosz sensoryczny z motywem morskim może otworzyć drzwi do nauki o morskich stworzeniach, żółwiach morskich, małych zwierzętach oceanicznych i rafie koralowej.
 • Możesz dodać dodatkowe rzeczy dla starszych dziecidzieci, jak szklane koraliki, do swoich zajęć w koszu sensorycznym oceanu. I może bardziej kruche przedmioty tematu oceanu jak dolar piasku.
 • Dodanie piasku sensorycznego do tego kosza sensorycznego o tematyce oceanicznej byłoby świetnym dodatkiem.

Materiały

 • Nieugotowany ryż lub drobny piasek do zabawy
 • Plastikowy pojemnik do przechowywania pod łóżkiem dla więcej niż jednego dziecka, plastikowy pojemnik na naczynia dla jednego dziecka – możesz również użyć plastikowego pojemnika z pokrywką, jeśli chcesz przechowywać to do wielodniowej zabawy
 • Kolekcja muszli morskich
 • (opcjonalnie) kawałki drewna do dryfowania (małe)
 • (opcjonalnie) Kamyki
 • Małe plastikowe łopatki, szufelki do piasku lub kuchenne łyżki do gotowania
 • (opcjonalnie) Małe zabawki

Instrukcje

 1. Wsyp ryż (lub piasek) do plastikowego pojemnika, wypełniając go na głębokość co najmniej kilku centymetrów.
 2. Dodaj muszle morskie, łopatki lub szufelki i inne zabawki.
 3. Bawcie się dobrze!

Więcej pomysłów na kosze sensoryczne dla dzieci z Kids Activities Blog:

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powiedzieć, czy moje dziecko ma problemy sensoryczne… byliśmy tam!

Co było Twoją ulubioną częścią w robieniu kosza sensorycznego z nadmorskiego oceanu?

 • No Comments
 • 21 kwietnia, 2023