By admin

Zabawna świąteczna gra w dopasowywanie do druku

Zagrajmy w świąteczną grę pamięciową! Ta darmowa świąteczna gra w dopasowywanie jest łatwa do wydrukowania i zabawy z dziećmi. Nasza świąteczna gra pamięciowa do wydrukowania to świetna zabawa i doskonały sposób na zajęcie dzieci w świątecznym nastroju! Wykorzystaj świąteczną grę pamięciową w domu lub w klasie z dziećmi w każdym wieku.

Zagrajmy w świąteczną grę pamięciową!

Świąteczna gra pamięciowa w dopasowywanie

Ta świąteczna gra to świetny sposób na wspólną zabawę dla całych rodzin. Jeśli grasz z dziećmi w jednym wieku, jest to najbardziej odpowiednia gra świąteczna dla przedszkolaków. Maluchy i starsze dzieci również będą cieszyć się grą w pamięć.

Powiązane: Więcej świątecznych materiałów do druku

Stwórzmy zabawną świąteczną grę!

Darmowa świąteczna gra w dopasowywanie

Jest to idealna gra świąteczna dla małych dzieci, a także idealna gra świąteczna dla przedszkolaka.

Powiązane: Więcej przedszkolnych arkuszy świątecznych

Czy pamiętasz, gdzie ukrywa się świąteczna zapałka?

Darmowa świąteczna gra do pobrania

Kliknij czerwony przycisk poniżej, aby pobrać darmową grę do wydrukowania! Możesz wydrukować go tyle razy, ile potrzebujesz. Otrzymasz 1 arkusz zawierający 8 różnych dopasowań. Powinieneś mieć:

 • 1 zestaw ozdób świątecznych
 • 1 zestaw pingwinów w świątecznych czapkach
 • 1 zestaw złotych dzwoneczków z ostrokrzewem
 • 1 zestaw czapek świątecznych jak Święty Mikołaj!
 • 1 zestaw prezentów świątecznych
 • 1 zestaw cukierków
 • 1 zestaw miętówek
 • 1 zestaw choinek

Pobierz i wydrukuj świąteczne pliki pdf tutaj

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

O nie! Nie mogę sobie przypomnieć, gdzie ukrywa się ten drugi pingwin!

Przygotowanie świątecznej gry w dopasowywanie wspomnień

1. Wytnij elementy gry pamięciowej

Następnie wycięliśmy świąteczne kwadraty do dopasowywania i mogliśmy na tym poprzestać, ale pomyślałem, że trwalsze będzie zamontowanie ich na kartonie lub zalaminowanie. Jeśli zdecydujesz się zamontować je na kartonie, poczekaj na wycięcie ich w sposób opisany poniżej.

2. Zamontuj wydrukowane elementy na kartonie

Zdecydowaliśmy się zamontować na kartonie kwadraty w świątecznym kolorze. Widać to na zdjęciu powyżej – był to papier w czerwono-białą kratkę.

OK, pełne ujawnienie, mam wiele niewykorzystanych materiałów do scrapbookingu. Ilekroć mogę je ponownie wykorzystać do rękodzieła z dziećmi, robię to!

Najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego jest zachowanie całej siatki w takcie, a następnie przyklejenie jej z tyłu drugiego arkusza papieru. Ja użyłam papieru do scrapbookingu w jasnoczerwono-białą kratkę. Gdy klej wyschnie, pociąłem siatkę na kwadraty.

3. Przygotuj grę pamięciową do gry

Następnie wykorzystaliśmy kwadraty o tematyce świątecznej do gry pamięciowej. Odwróć wszystkie elementy tak, aby obrazkami do dołu i wymieszaj je.

Następnie ułóż odwrócone elementy w rzędach.

4. Czas na znalezienie pasujących par

Gramy! Celem jest dopasowanie kart w pary. Jeśli odwrócisz dwie karty i będą one do siebie pasować, są one twoje i możesz zacząć od nowa. Jeśli nie pasują, twoja tura się kończy. Osoba z największą liczbą dopasowanych par kart wygrywa świąteczną grę pamięciową

Powiązane: Więcej świątecznych zabaw dla przedszkolaków do wydrukowania

Więcej gier bożonarodzeniowych do zabawy ze świątecznym mememory Game Pieces

Tak dobrze bawiliśmy się przy tej świątecznej grze, że pomyśleliśmy o kilku różnych sposobach wykorzystania zabawnych elementów do gry Christmas Memory Game:

 • Nie chcąc poprzestać na grze w pamięć, wydrukowaliśmy dodatkowy zestaw i wykorzystaliśmy je jako grę karcianą, taką jak Old Maid.
 • Przykleiliśmy jeden zestaw kart do wnętrza teczki na dokumenty i dodaliśmy zszytą plastikową torebkę na zestaw elementów. Teraz nasza świąteczna gra w teczki może być niezależnym ćwiczeniem dopasowywania.
 • Fajną rzeczą jest to, że te karty pamięci są małe i można się nimi bawić. Jeśli wysyłasz kartkę świąteczną do dziecka, fajnie byłoby przygotować zestaw {lub dwa} i dołączyć je do kartki.

Super proste i zabawne!

Zalety świątecznej gry w dopasowywanie dla dzieci

Granie w dopasowywanie i gry pamięciowe może poprawić ważne umiejętności, takie jak uwaga małego dziecka, jego koncentracja, skupienie, a także krytyczne myślenie i rozwój pamięci. Pomaga również budować pewność siebie u małych dzieci i pomaga im zwracać uwagę na szczegóły.

Proste gry pamięciowe mogą również poprawić rozpoznawanie wzrokowe, dyskryminację wzrokową i pomóc poprawić pamięć krótkotrwałą i długotrwałą.

Łatwe gry w dopasowywanie to świetne wprowadzenie do gier dla małych dzieci i idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym, które po prostu lubią się bawić. To jedna z naszych ulubionych gier w dopasowywanie dla przedszkolaków.

Ta gra edukacyjna ma niski poziom trudności, dzięki czemu jest świetna dla młodszych dzieci, które przechodzą przez różne świąteczne nadruki. To może być jedna z najbardziej klasycznych gier, ale te proste gry są czasami najlepsze.

Więcej świątecznych gier i zabaw do wydrukowania na blogu Kids Activities Blog

Uwielbiasz tę świąteczną grę w zapamiętywanie? Mamy jeszcze jedną doskonałą grę lub dwie, które możesz wydrukować! Są świetne na każdą wolną chwilę!

Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, jak twoja rodzina bawi się razem w te Święta! Czy twoje dzieci dobrze się bawiły z tą świąteczną grą w dopasowywanie? Kto wygrał?

 • No Comments
 • 20 listopada, 2023