Zabawa w słuchanie dla dzieci
By admin

Zabawa w słuchanie dla dzieci

Rozwijanie dobrych umiejętności aktywnego słuchania u dzieci w każdym wieku jest ważną umiejętnością życiową. Czasami trudno jest skłonić dzieci do słuchania, więc dlaczego nie spróbować tych zabawnych gier w słuchanie?

Słuchaj i ruszaj się! Jaką frajdą może być prawdziwe słuchanie przyjaciela.

Best Listening Activities for Kids to Build

Listening Skills

Today we are sharing 20 fun listening exercises for children, listening games and silly activities you can use to teach your children to have good

listening skills.

Jak uczyć małe dzieci umiejętności słuchania?

Uczenie dzieci umiejętności słuchania zaczyna się od bycia dobrym przykładem. Jak w większości miejsc w życiu, dzieci lepiej uczą się tego, co obserwują, niż tego, co im się mówi (zwłaszcza jeśli nie słuchają)!

Jednym z powodów, dla których stworzyliśmy tę listę zabawnych zajęć poprawiających umiejętność słuchania, jest to, że dzieci uczą się lepiej poprzez zabawę i praktykę. Ćwiczenia w słuchaniu są nie tylko zabawą, ale także sposobem na doskonalenie umiejętności słuchania w miarę ich rozwoju.

Wypróbowane i prawdziwe ćwiczenie aktywnego

słuchania

Nauka umiejętności słuchania poprzez gry nie jest nową techniką! Pokolenia korzystały z tego sposobu nauczania poprzez tradycyjne gry dla dzieci, takie jak Simon Says, Mother May I, Freeze tag, Red Light Green Light… w rzeczywistości większość gier dziecięcych przekazywanych z pokolenia na pokolenie zawiera element słuchania!

Jak uczyć dzieci umiejętności słuchania?

Jednym z najbardziej pomijanych sposobów uczenia dzieci umiejętności słuchania jest samodzielne modelowanie dobrego zachowania! Jeśli zademonstrujesz aktywne słuchanie, pozytywne wzmocnienie i będziesz przestrzegać zasad grzecznej rozmowy, dzieciom będzie o wiele łatwiej zobaczyć, jak wygląda dobre słuchanie.

Jak wprowadzić ćwiczenie słuchania?

Aktywności związane ze słuchaniem to aktywności związane z zabawą! Nie myśl o tych czynnościach słuchania jako o lekcji lub czymś, co trzeba wymusić, po prostu baw się! Im bardziej zabawne i interaktywne są zajęcia (zwłaszcza słuchanie), tym łatwiej będzie je wykonać!

Pomóż swoim dzieciom poprawić umiejętność słuchania dzięki

zabawom słuchowym

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne.

1. Our Favorite Listening Game

Make a simple DIY telephone and then turn it into a listening game which is one of our favorite kids activities.

Posłuchaj, kiedy będę czytał na głos…

2. Reading Aloud Improves Listening Ability in Kids

Czytaj swoim dzieciom codziennie. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby pomóc im budować ich umiejętności słuchania i wzmocnić ich umiejętności uczenia się na głos, zbyt!

Witamy przy rodzinnym stole

3. Podążaj za prostymi

wskazówkami Słuchanie wskazówek, jak ułożyć wieżę z klocków, sprawia, że dzieci uwielbiają to zajęcie, ponieważ znają już odpowiedzi! -Hands On As We Grow.

4. Zagraj

w muzyczną grę słuchową

Sound Box to muzyczna gra słuchowa dla małych dzieci. -Let’s Play Kids Music.

5. Listen and Move the Characters

Narrate some basic instructions about animal characters and what they are doing. Poproś dziecko, aby słuchało i poruszało postaciami wzdłuż opowieści. -In The Playroom.

Dlaczego słuchanie jest takie trudne?

6. Wybierz się na dźwiękowe poszukiwania!

Wybierz się na poszukiwanie dźwięków na zewnątrz i pomyśl o różnych odgłosach, które usłyszysz po drodze. -Inspiracja Laboratoria.

7. Red Light Green Light to gra słuch

owa

Granie w prostą grę Red Light, Green Light to taki fajny sposób na pracę nad tymi wczesnymi umiejętnościami słuchania. Mój dwulatek to uwielbia!

8.

Gra w

Zgadnij Dźwięk

Chwyć

te dodatkowe jajka wielkanocne i wypełnij je różnymi rzeczami, a następnie pozwól dzieciom potrząsnąć nimi i zgadnąć, co jest w środku.

A Mom With A Lesson Plan

Słuchanie przyjaciół liczy się jako słuchanie!

9. Play the Rain Game

Spróbuj zagrać z dziećmi w deszczową grę. Taka klasyczna i wspaniała aktywność! -Moments A Day

10. Listening App for Kids

Dowiedz się o aplikacji do słuchania z grami i ćwiczeniami dla dzieci. -The Preschool Toolbox Blog

11. Explore through Sound Cylinders

Zrób własne cylindry dźwiękowe, aby pomóc dzieciom zrozumieć intensywność

dźwięku.

-Living Montessori Now

12. Play a Game of Freeze Dance

Zagrajcie w freeze

dance, aby dzieci skupiły się na swoich umiejętnościach słuchania. -Sing Dance Play Learn

Dzieci słuchają więcej niż mogłoby się wydawać…czasami!

13. Spróbuj ćwiczenia na słuchanie DO THREE TH

INGS

Zagraj w tę grę o nazwie „Do 3 Things”, która pomaga w umiejętności słuchania, a także potajemnie przekonuje je, by podniosły swoje zabawki. Shh! -Inspiration Laboratories

14. Play Sound Hide & Seek Together

Spróbuj tej zabawnej wersji chowania i szukania, która wykorzystuje tylko zmysł słuchu. -Mosswood Connections

15. Zagraj w przedszkolną grę muzyczną

Oto lista 12 aktywności muzycznych dla Twojego przedszkolaka do wypróbowania, które działają dla dzieci w każdym wieku.

16. Czy potrafisz zidentyfikować ptasie zawołanie?

Babcia moich dzieci ma na ścianie zegar dla ptaków, który o każdej godzinie ma inną piosenkę. Moje dzieci uwielbiają próbować zidentyfikować dźwięki ptaków.

17.

Podążaj

za piosenką Listen and Move

18. This Grid Activity is the Perfect Listening Exercise for Kids

I love this following directions activities idea for kids which would work well at home or in the classroom to improve listening skills

.

19. Overheard Listening Exercise

Kilka lat temu usłyszałem, jak ktoś powiedział, że ludzie wierzą w rzeczy, które „podsłuchują” o wiele bardziej niż te, które im się mówi. Można to wykorzystać na korzyść rodzica, będąc świadomym tego, co dziecko może usłyszeć. Zagraj w małą grę codziennie upuszczając ważne, pozytywne wiadomości do dziecka w sposób, który wydaje się być poza zasięgiem jego uszu. To świetna zabawa i sprawi, że będzie ono słuchać uważniej niż kiedykolwiek!

20. Czas rodzinny jako czas budowania zespołu

Spróbuj zorganizować rodzinne gry integracyjne dla dzieci i zobacz, jak fajnie jest pracować razem i jak ważne jest słuchanie

się nawzajem.

Znaczenie aktywnego słuchania dla

dzieci

Jednym z najlepszych sposobów, w jaki możemy pomóc naszym dzieciom w rozwijaniu umiejętności słuchania, jest modelowanie tego przez nas samych. Jak wiemy, nasze dzieci są jak gąbki i chłoną wszystko wokół siebie.

Bycie dobrym wzorem, jeśli chodzi o słuchanie, to świetny sposób, w jaki możemy wpłynąć na nasze dzieci i pomóc im stać się świetnymi słuchaczami.

Czy jesteś dobrym wzorem słuchania dla swoich dzieci?

Czy wzorujesz się na tych dobrych umiejętnościach słuchania dla dzieci?

  1. Czy odkładasz wszystkie distractions? To znaczy twój telefon, komputer, telewizor, książka itp.
  2. Czy patrzysz im w oczy? Kontakt wzrokowy jest tak ważną częścią słuchania i komunikacji. Kiedy patrzymy na nich, pokazujemy im, że mają naszą niepodzielną uwagę.
  3. Czy skupiasz się na tym, co mówią, i nie pozwalasz, by twój umysł błądził? Twoje dziecko może być małe, ale jest bardzo intuicyjne. Wiedzą, kiedy ich mama i tata nie zwracają na nie uwagi. Pokaż im, że słuchasz, skupiając się na tym, co mówią.
  4. Czy odpowiednio się angażujesz? Jeśli Twoje dziecko przekazuje pomysł, czy zadajesz mu odpowiednie pytania i/lub udzielasz mu odpowiednich odpowiedzi? Reakcje werbalne i niewerbalne są ważne, gdy jest się słuchaczem.

Aktywnie słuchając swoich dzieci, pokazujesz im kroki, dzięki którym same staną się świetnymi słuchaczami!

Książki dla dzieci o tym, jak zostać dobrym słuchaczem

Bardzo lubię też książkę Kane Miller zatytułowaną Słuchaj, która opowiada o wszystkich dźwiękach natury podczas spaceru w deszczowy dzień.

Komputerowe lub elektroniczne gry dla

dzieci

Wiele aplikacji lub gier online, w które dzieci mogą grać, aby pomóc im rozwijać umiejętności słuchania, jest często wykorzystywanych przez logopedów, którzy zajmują się dziećmi z problemami w mówieniu i słuchaniu. Nie bój się odkryć tych głębszych! Wiele z tych aplikacji i gier jest super zabawnych i nawet nie zauważysz, że się uczysz

… 3

.

Conversation Builder App for Kids

Jest ona używana w terapii mowy przez cały czas i ma zastosowanie poza wyzwaniami związanymi z mową, pomagając dzieciom w rzeczywistych sytuacjach i tym, co mogą odpowiedzieć na to, co słyszą

.

FAQs on Aktywne słuchanie dla dzieci

Jakie są 3 A’s

aktywnego

słuchania?

Istnieją 3 A aktywnego słuchania lub to, co często nazywane jest potrójnym A słuchania:

Postawa – rozpocznij słuchanie z dobrym nastawieniem otwartym na to

, co usłyszysz.

Uwaga – wyeliminuj czynniki rozpraszające i użyj wszystkich zmysłów, aby obserwować to, co widzisz i słyszysz.

Dostosowanie – myślę o tym jako o „podążaniu za liderem” lub podążaniu za rozmową i tym, co słyszysz bez stawiania przeszkód lub zakładania, co zostanie powiedziane

. Jakie jest 5 technik aktywnego słuchania?

Inna metoda nauczania umiejętności słuchania opiera się na 5 technikach aktywnego słuchania (pobierz ich wersję do druku z Wayne State University):

1. Zwracaj uwagę.

2

. Pokaż, że słuchasz.

3. Przekaż informację

zwrotną.

4.

Odraczaj osąd.

5.

Reaguj odpowiednio

.

Więcej wspaniałych lekcji, których możesz nauczyć swoje dzieci

Czy pominęliśmy jakieś Twoje ulubione zajęcia ze słuchania dla dzieci? Dodajcie swoje rady, jak pomóc dzieciom w nauce umiejętności słuchania w komentarzach poniżej…

  • No Comments
  • 2 marca, 2023