By admin

Przedszkolne rękodzieło w kształcie: Zrób kształtne potwory!

Dziś tworzymy potwory z kształtów! Możliwości tworzenia przerażających i uroczych potworów są nieograniczone, a wszystko zaczyna się od naszych ulubionych kształtów: kwadratów, kół, prostokątów, trójkątów, a nawet gwiazd. Wykorzystaj ten zabawny kształt w domu lub w klasie. Chociaż stworzyliśmy ten kształt z myślą o przedszkolakach, dzieci w każdym wieku mogą mieć trochę zabawy z potworami!

Zróbmy kształtne potwory z kształtów papieru budowlanego

Jak zrobić kształtne potwory

Świat jest pełen kształtów, a dziś zbadamy, jak kształty współpracują ze sobą, tworząc nowe i bardziej złożone kształty, wykonując to łatwe i zabawne zadanie.

Powiązane: Ponad 40 zabawnych ćwiczeń z kształtami

Przedszkolaki uczą się kształtów przede wszystkim poprzez zabawę i eksplorację swojego otoczenia. Na tym etapie nauka jest w dużej mierze oparta na doświadczeniu i zmysłach, dlatego tworzenie czegoś podczas zabawy kształtami może naprawdę pomóc dzieciom w nauce.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

Jak będzie wyglądało Twoje rękodzieło z potworem w kształcie?

Materiały potrzebne do wykonania potwora w kształcie

Instrukcje dla rękodzieła w kształcie potwora

Krok 1

Wytnij kształty o różnych rozmiarach i kolorach.

Krok 2

Ułóż kształty tak, aby przypominały potwory.

Krok 3

Sklej ze sobą kreacje, które chcesz zachować.

Ćwiczenie umiejętności motorycznych poprzez kształty

To świetne ćwiczenie do ćwiczenia kształtów, kolorów, umiejętności cięcia, klejenia i motoryki małej. Możesz zmieniać kształty w kółko, aby stworzyć wiele różnych potworów. Gdy znajdziesz potwora, którego chcesz zachować, sklej elementy i pozostaw do wyschnięcia. Możesz nawet przykleić potwory do innej kartki papieru i stworzyć sceny.

Powiązane: Jeśli podobało ci się tworzenie potworów, wypróbuj ten model ptaka!

Nasze doświadczenia z tym kształtem

Aiden (2,5 roku) nie był zainteresowany samodzielnym układaniem potworów. Lubił instruować mnie, gdzie umieścić kształty. Podobnie jak w naszej zabawie w rysowanie, zapytałam go, jakiego kształtu chce użyć do różnych części. Musiał też zdecydować o kolorach. Mówił mi, gdzie umieścić kształty, dopóki nie był zadowolony ze stworzenia potwora. Aiden chciał kolorować potwory i lubił opowiadać o nich historie. Jeśli twoje dziecko ma trudności z samodzielnym stworzeniem potwora, spróbuj stworzyć przykładowego potwora lub poproś je, aby powiedziało ci, co gdzie umieścić.

Mój syn, podobnie jak wiele znanych mi dzieci, uwielbia potwory. Lubi udawać, że potwory przychodzą na przyjęcia. Lubi malować potwory. Był zachwycony, gdy zrobiłam mu te papierowe potwory 3D z papierowego kubka origami. Pewnego dnia kazał mi narysować głupie miny. (Lubi mówić mi, co mam narysować lub zgadywać, co rysuję, mimo że nie jestem zbyt dobrym ilustratorem). Wpadłem na pomysł, by narysować twarze z kształtów, abyśmy mogli poćwiczyć nasze kształty. Zapytałam Aidena, jaki kształt powinny mieć oczy. A co z nosem? Jakich kształtów powinniśmy użyć do ust. To była zabawna mała gra. Pomyślałem, że Aidenowi spodoba się tworzenie własnych kształtnych potworów.

WIĘCEJ ZABAW Z KSZTAŁTAMI I RĘKODZIEŁEM

Jak wyszły Twoje kształtne potwory?

  • No Comments
  • 23 listopada, 2023