By admin

Plusy i minusy mieszania mleka matki z mieszanką

Czy mogę mieszać mleko modyfikowane z mlekiem matki?

Dla mam karmiących piersią wiedza o tym, czym karmić niemowlęta jest zwykle sporym wyzwaniem.

Spis treści

Czasami podaż mleka jest niska, co może skłaniać do uzupełniania mleka matki, które jest głównym pokarmem dla niemowląt.

Jednym z suplementów, na których polegają mamy karmiące piersią, jest mieszanka dla niemowląt.

Główne pytanie dotyczy jednak tego, czy mamy karmiące piersią mogą mieszać mleko modyfikowane z mlekiem matki.

Zbadamy zatem tę kwestię i odpowiemy na pytanie, czy młode mamy mogą mieszać mleko modyfikowane z mlekiem matki. Zaczynajmy.

Jeśli chodzi o formułę, opublikowaliśmy jedną recenzję na temat enfamil newborn vs infant famula . Możesz uzyskać z niej kilka wskazówek, aby dokonać właściwego wyboru, kupując formułę enfamil dla swojego dziecka.

Czym jest formuła dla niemowląt?

Mieszanki dla niemowląt to pokarm dla niemowląt, który zawiera określoną ilość składników odżywczych, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka.

Preparaty te zawierają jednak mniej składników odżywczych niż mleko matki. Brakuje im również pewnych czynników odpornościowych, które są zbliżone do zdrowego dziecka.

Można zdecydować się na podawanie dziecku mieszanki dla niemowląt jako głównego pokarmu lub stosować ją jako dodatek do mleka matki.

Istnieje kilka wersji preparatów dla niemowląt, które omówimy w dalszej części naszego artykułu.

Mieszanie mleka matki i mleka modyfikowanego

Czy mieszanie mleka matki i mleka modyfikowanego jest możliwe?

Cóż, można mieszać mieszankę dla niemowląt z mlekiem matki, ale należy ją najpierw przygotować. Niektóre matki jednak dodają mleko w proszku bezpośrednio do mleka matki, aby zwiększyć ilość kalorii podczas karmienia, co jest bardzo niebezpieczne.

Po pierwsze, mieszanie mleka matki z mieszanką zmienia skład mleka matki.

Mieszanie mieszanki z mlekiem matki prowadzi jednak do marnowania mleka matki. Dlaczego?

Zgodnie z niezbędną zasadą, mieszanka dla niemowląt przechowywana w butelce, z której korzysta dziecko, musi zostać wyrzucona w ciągu godziny po przygotowaniu, co prowadzi do ogromnych strat.

Po drugie, mieszanki dla niemowląt zawierają mnóstwo makroskładników odżywczych, które w nadmiernym stężeniu mogą być szkodliwe dla nerek dziecka.

Najlepszą rzeczą do zrobienia podczas korzystania z mieszanek dla niemowląt i mleka matki jest zatem przestrzeganie wszystkich wytycznych podanych na puszce.

Przyjrzymy się środkom ostrożności w trakcie naszej dyskusji.

Aby pomóc ci zrozumieć, dlaczego ludzie używają mleka modyfikowanego razem z mlekiem matki, oto kilka powodów:

i) Niska podaż mleka

Ciało matki jest teraz przystosowane do produkcji większej ilości mleka, gdy dziecko jest karmione piersią.

Jednak sytuacja może stać się dość trudna, jeśli rozpoczęło się karmienie piersią w niewłaściwy sposób. Czynniki takie jak długa rozłąka matki i dziecka po porodzie mogą powodować odpowiednią podaż mleka.

Wiele kobiet nie zaspokaja również swoich dzieci mlekiem matki, nawet jeśli wszystko jest w porządku od samego początku.

Wiele z nich to te, które urodziły późno, przeszły operację związaną z piersiami lub te, które mają wiele dzieci.

Takim kobietom pediatrzy zalecają zatem wprowadzenie karmienia mieszanego, które obejmuje również stosowanie mieszanki wraz z mlekiem matki.

Co jeśli odciągnę mleko? Czy produkcja mleka wzrośnie? Nie do końca.

Widzisz, chodzi o to, że karmienie piersią jest najbardziej niezawodnym sposobem stymulowania i zwiększania produkcji mleka, a zatem nawet jeśli się z tym zmagasz, powinnaś to robić.

Większość kobietMężczyźni rzeczywiście borykają się z takimi problemami, jak ból sutków, który może zmusić do odciągania pokarmu, ale ze względu na zwiększenie produkcji, karmienie piersią byłoby konieczne.

ii) Problemy z odciąganiem pokarmu

O ile karmienie piersią jest niezbędne i należy do niego zachęcać, niektóre sytuacje sprawiają, że odciąganie pokarmu jest znacznie lepszą opcją. Przykładem są matki pracujące na nocnych zmianach.

Co zrobić, gdy nie można odciągnąć pokarmu, a dziecko jest głodne?

Pamiętaj również, że czasami nie jesteś w stanie odciągnąć pokarmu, zwłaszcza jeśli pracujesz w biurze. W takich przypadkach można uciec się do podania dziecku formuły, która pomoże ograniczyć głód.

Aby jednak ułatwić sobie odciąganie pokarmu, zwłaszcza jeśli urlop dobiega końca, warto odciągać pokarm raz lub dwa razy w tygodniu i używać butelki zamiast karmić dziecko piersią.

Pomoże to uniknąć bólu spowodowanego zbyt dużą ilością mleka.

iii) Sen

Powszechnie wiadomo, że posiadanie niemowlęcia jest do pewnego stopnia częstą przyczyną braku snu. Brak snu ma jednak różny wpływ na ludzi, a niektóre matki mogą być smutne i przygnębione.

Większości matek, którym brakuje snu, często zaleca się wprowadzenie formuły dla dziecka jako nocnego posiłku, aby uchronić je przed karmieniem piersią, które jest porywaczem snu.

Mieszanka dla niemowląt jest również dość skoncentrowana i dlatego jej trawienie zajmuje sporo czasu / Dziecko będzie zatem pełne przez dłuższy czas.

iv) Powrót do pracy

Co zrobić, gdy urlop się skończył i trzeba wrócić do pracy?

Czy nosisz dziecko do pracy?

Absolutnie nie. Dlatego większość matek woli wprowadzić karmienie mieszanką, które zwykle nie jest tak angażujące jak karmienie piersią.

Dlaczego matka nie może po prostu odciągnąć mleka i wyjść do zatoki?

Cóż, jest to również realna opcja, ale nie jest tak łatwa, jak się wydaje, jeśli weźmiemy pod uwagę matki cierpiące na niską produkcję mleka.

Dlatego też dziecko będzie niedożywione, jeśli będziesz polegać tylko na odciąganiu pokarmu.

Przed powrotem do pracy matkom zaleca się również wprowadzenie odstawienia dziecka od piersi, co wiąże się z wprowadzeniem suplementów, takich jak preparaty dla niemowląt.

O ile nie są one wypełnione konkretnymi niezbędnymi przeciwciałami, mają korzyści odżywcze.

Istnieją dwa rodzaje preparatów, które można stosować z mlekiem matki. Są to formuły skoncentrowane i gotowe do spożycia.

Skoncentrowana formuła występuje w postaci sproszkowanej i musi być najpierw przygotowana przed zmieszaniem z mlekiem matki.

Formuła gotowa do spożycia, tak jak jej nazwa, nie wymaga przygotowania. Można zatem bez obaw dodać mleko matki do butelki z gotową do spożycia formułą.

Jak przygotować butelkę z formułą i mlekiem matki?

Istnieją konkretne wytyczne, których należy przestrzegać podczas mieszania mleka modyfikowanego z mlekiem matki. Pamiętaj, że zdrowie Twojego dziecka powinno być dla Ciebie najważniejsze podczas karmienia. Oto kilka kroków zapewniających optymalne odżywianie:

i) Mycie i suszenie rąk

Przed rozpoczęciem procesu przygotowania należy umyć i oczyścić ręce. Dlaczego?

Mycie i czyszczenie zmniejsza ryzyko zakażenia mleka lub smoczka bakteriami, które mogą być szkodliwe dla dziecka.

Upewnij się, że używasz mydła i bieżącej wody. Delikatnie pocieraj mydłem całe dłonie przez co najmniej tspłukać, a następnie osuszyć suchym ręcznikiem.

ii) Wlej 59 ml wody destylowanej do czystej butelki

Po opłukaniu rąk możesz teraz rozpocząć proces przygotowania. Upewnij się, że woda jest bezpieczna do picia, co jest powodem, dla którego potrzebujesz wody destylowanej.

Weź pod uwagę ilość wody wypijanej przez dziecko podczas karmienia i przygotuj mieszankę o połowę mniejszą.

iii) Na każde 59 ml wody dodaj miarkę sproszkowanej mieszanki.

Upewnij się, że używasz tej samej miarki, która została dołączona do mieszanki. Nie improwizuj ani nie wybieraj własnej.

Należy również przygotować pełną miarkę. Należy również najpierw sprawdzić instrukcje, aby ustalić liczbę miarek, które należy dodać do danej ilości wody.

iv) Potrząsanie butelką

Po wymieszaniu formuły z wodą destylowaną, upewnij się, że pokrywka jest prawidłowo zakręcona, a następnie potrząśnij butelką. Zaleca się również zakrycie obszaru smoczka nakrętką, aby zapobiec niepotrzebnemu rozlaniu.

Powinieneś potrząsać dwoma składnikami przez maksymalnie 15 sekund, aby upewnić się, że są one prawidłowo wymieszane.

Nierzadko zdarza się, że nawet po wstrząśnięciu pozostaje trochę proszku. Jeśli tak się stanie, kontynuuj wstrząsanie, aż uzyskasz rozwiązanie.

v) Dodawanie mleka matki

Po wymieszaniu proszku z wodą destylowaną nadszedł czas na dodanie mleka matki.

Upewnij się, że dodajesz taką samą ilość mleka matki do formuły. Upewnij się, że używasz odciągniętego mleka matki.

Po dodaniu mleka matki do butelki, potrząśnij nią, aby przygotowana formuła mogła połączyć się z mlekiem matki.

Jeśli jednak używasz już przygotowanej formuły, po prostu dodaj równe ilości dwóch roztworów do butelki i wstrząśnij, aby wymieszać.

v) Podgrzewanie

Nie zaleca się podawania dziecku niczego zimnego. Przygotowana mieszanka powinna być zatem schłodzona, ciepła lub w temperaturze pokojowej, w zależności od preferencji dziecka.

Można zatem zanurzyć butelkę w gorącej wodzie lub umieścić ją w podgrzewaczu do butelek.

Przed podaniem dziecku mleka należy sprawdzić jego temperaturę na nadgarstku.

Dlaczego nie powinnam mieszać mleka matki z mieszanką?

Mieszanie mleka matki z mieszanką jest w porządku. Istnieją jednak pewne realne powody, które mogą sprawić, że pomyślisz inaczej. Przyjrzyjmy się tym dwóm

i) Marnowanie mleka matki

W przeciwieństwie do mleka matki, mleko modyfikowane nie może być długo przechowywane w lodówce.

Dlatego po karmieniu trzeba je wyrzucić wraz z resztą mleka matki, co jest marnotrawstwem.

Ponadto, przed podaniem dziecku mieszanki mleka modyfikowanego i mleka matki, należy szybko podać mleko matki.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko naje się do syta i odrzuci mieszankę lub naje się częściowo i weźmie tylko odrobinę.

Tak czy inaczej, zmarnujesz mleko matki, które jest niezbędne dla rozwoju dziecka.

Jeszcze gorzej jest w przypadku matek z niską produkcją mleka. Wyobraź sobie, że tracisz mleko, którego nie dostałaś łatwiej.

ii) Mleko matki oferuje dziecku wiele korzyści.

Jednak mieszanie mleka matki i mleka modyfikowanego ogranicza niektóre z tych korzyści.

Dodanie mieszanki do mleka matki zmienia jego stężenie, przez co dziecko może stracić wiele korzyści.w niektórych niezbędnych składnikach odżywczych.

Aby uzyskać wszystkie składniki odżywcze, dziecko potrzebuje większej ilości mleka matki.

Zalety karmienia mieszanką

Karmienie mieszanką ma wiele zalet. Są to

i) Jest bardzo wygodne

Karmienie mieszanką jest bardzo wygodne, ponieważ każdy może to robić. Działa podobnie do odciągania pokarmu, ponieważ potrzebujesz tylko mieszanki dla niemowląt i butelki.

Matka może zatem oddelegować role związane z karmieniem dziecka mężowi lub niani, w przeciwieństwie do karmienia piersią, które wymaga obecności i wkładu matki.

Jest to również zaleta dla partnera, który będzie miał czas na nawiązanie więzi z dzieckiem, zwłaszcza jeśli matka śpi. Partner poczuje się również bardziej zaangażowany w role związane z karmieniem, co jest niezbędne.

ii) Elastyczność

Jedną z najważniejszych zalet karmienia mieszanką jest jego elastyczność. Matka musi tylko przygotować mleko matki i roztwór formuły, a jedzenie dziecka jest posortowane.

Każdy może zatem nakarmić dziecko, pozwalając matce na kontynuowanie swoich obowiązków. Formuły dla niemowląt również długo się trawią, dlatego takie dzieci zwykle jedzą mniej, co jest plusem.

Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym są przeważnie najedzone i śpią, co daje matkom łatwy czas, zwłaszcza w nocy.

iii) Na produkcję mleka matki wpływa kilka czynników.

Matka polegająca wyłącznie na mleku matki musi zatem przestrzegać pewnego stylu życia, którego brak może wpłynąć na produkcję mleka matki.

Jednak w przypadku karmienia mieszanką mama nie musi martwić się o swoje nawyki żywieniowe, ponieważ w żaden sposób nie wpływa to na karmienie. Karmienie mieszanką jest zatem bardziej swobodne.

Jakie są wady karmienia mieszanką?

Karmienie mieszanką ma również swoje wady. Są to:

i) Zero przeciwciał

W przeciwieństwie do mleka matki, karmienie mieszanką gwarantuje dziecku brak przeciwciał. Wynika to z faktu, że wszystkie przeciwciała znajdujące się w mleku matki są naturalne i dlatego nie mogą być wytwarzane.

Całkowite poleganie na karmieniu mieszanką jest zatem niekorzystne, ponieważ dziecko nie będzie odporne na niektóre infekcje z powodu braku krytycznych przeciwciał.

Nie ma wyprodukowanej formuły, która byłaby odpowiednia dla rozwoju dziecka. Jest to jeden z powodów, dla których należy najpierw karmić dziecko piersią przed wprowadzeniem karmienia mieszanką.

ii) Obecnie karmienie mieszanką jest dość kosztowne, w zależności od rodzaju wybranej mieszanki dla niemowląt.

Najdroższa jest formuła gotowa do podania. Mieszanki w proszku nie są tak drogie, ale są podobne do skoncentrowanych mieszanek.

Istnieją inne unikalne formuły, takie jak soja, które kosztują grosze. Wciąż wydasz dużo, nawet przy podstawowej formule.

iii) Preparaty dla niemowląt nie są lekkostrawne.

Dlatego dzieci karmione mieszankami wytwarzają więcej gazów przy mniejszej ilości wypróżnień, co może powodować zaparcia.

Zakładam, że jako matka wiesz, jak trudno jest poradzić sobie z zaparciami u dziecka.

iv) Przygotowanie

Karmienie mlekiem modyfikowanym wymaga przygotowania przed użyciem. Te, które są gotowe do użycia, są kosztowne i dlatego większość ludzi nie może sobie na nie pozwolić na co dzień.

Najczęstszym wyborem są zatem koncentraty i proszki.

Należy również zainwestować w program karmienia poprzez butelki i smoczki, które powinny być zawsze czyste.

Będziesz karmić swoje dziecko do dziesięciu razy dziennie, co również jest dość angażujące. Niezbędne rzeczy muszą być zawsze czyste, co oznacza nadmierne pranie.

v) Karmienie niemowląt, zwłaszcza jeśli jest stosowane jako jedyny pokarm dla dziecka, powoduje zmniejszenie produkcji mleka przez matkę.

Będziesz zatem musiała odciągać mleko z piersi, co czasami nie jest łatwe.

O ile jest to elastyczne podejście do karmienia dziecka, w końcu będziesz musiała połączyć karmienie piersią, aby produkcja mleka nie spadła.

Środki ostrożności

Pamiętaj, że powiedzieliśmy, że mieszanie mleka modyfikowanego i mleka matki jest bezpieczne, ale z zachowaniem środków ostrożności. Istnieją zatem pewne rzeczy, o których należy pamiętać. Oto niektóre z nich:

i) Mieszaj mleko w proszku wyłącznie z wodą destylowaną lub filtrowaną.

O ile można łączyć przygotowaną formułę i mleko matki w tej samej butelce, należy przestrzegać właściwego przygotowania wspomnianej formuły.

Upewnij się, że do przygotowania preparatu w proszku używasz wyłącznie wody destylowanej, a nie mleka matki, jak robi to większość matek.

Chodzi o to, że nerki dziecka są nadal słabe, a zatem zbyt wiele skoncentrowanych mikroelementów może być niebezpiecznych.

Doskonałym sposobem jest przygotowanie formuły oddzielnie przed zmieszaniem gotowej formuły z mlekiem matki.

Jednak w przypadku gotowej mieszanki można po prostu dodać mleko matki.

ii) Najpierw podaj samo mleko matki

Teraz łączenie mleka z formułą zwykle powoduje marnotrawstwo, ponieważ roztwór należy wyrzucić godzinę po przygotowaniu.

Dlatego też, aby ograniczyć marnowanie mleka matki, należy najpierw podawać dziecku samo mleko matki.

Pamiętaj, że niezależnie od wszystkiego, Twoje dziecko potrzebuje mleka matki, które zazwyczaj zawiera kilka niezbędnych składników odżywczych.

Jeśli nie zaoferujesz dziecku najpierw mleka matki, istnieje prawdopodobieństwo, że je zmarnujesz, ponieważ wszystko, co pozostanie, zostanie wyrzucone.

Należy również pamiętać, aby nie chłodzić butelki do picia, ponieważ stanowi to korzystne podłoże dla rozwoju bakterii, które predysponują dziecko do wielu chorób.

Używaj formuły tylko wtedy, gdy dziecko potrzebuje więcej karmienia. Jeśli jednak mleko matki jest wystarczające dla dziecka, nie ma potrzeby wprowadzania mieszanki.

iii) Jedną z rzeczy, które należy zrobić przed dodaniem gotowej formuły do mleka matki, jest sprawdzenie daty ważności.

Zazwyczaj jest ona podana na opakowaniu. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić z przeterminowanym opakowaniem, jest jego wyrzucenie.

Przeterminowana formuła pogarsza jakość, co może również zaszkodzić dziecku. Przygotowana formuła może być przechowywana w lodówce tylko przez jeden dzień, w przeciwieństwie do mleka matki, które może być przechowywane w lodówce przez długi czas.

Należy pamiętać, że mieszanki dla niemowląt są zwykle zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać dziecku określoną ilość kalorii, co jest powodem, dla którego należy je odpowiednio przygotować.

Powodem, dla którego nie należy dodawać mieszanki bezpośrednio do mleka matki, jest zaburzenie równowagi składników odżywczych i wody w obie strony.

W rezultacie otrzymasz bardziej skoncentrowane makroskładniki odżywcze i mniej wody, co jest szkodliwe dla Twojego dziecka.

Niemowlęta potrzebują dużo wody, aby pomóc w rozkładzie składników odżywczych, a jej niedobór jest zwykle katastrofalny w skutkach. Upewnij się, że dostarczasz odpowiednią ilość wody i trzymaj się wytycznych.

Czy powinienem brKarmić dziecko piersią czy polegać na preparatach dla niemowląt?

W zależności od powodów, można zdecydować się na karmienie piersią lub mleko modyfikowane dla niemowląt.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, karmienie piersią ma więcej zalet niż karmienie mieszanką.

Jeśli miałbyś wybierać między karmieniem piersią a karmieniem mieszanką, zdecydowanie zalecałbym wybranie karmienia piersią w dowolnym momencie. Oto dlaczego:

i) Mleko matki jest bezpieczne

Powszechnie wiadomo, że mleko matki jest zazwyczaj najbardziej niezawodnym pokarmem dla niemowlęcia.

Jest ono pozbawione opakowania, a zatem dziecko nie będzie narażone na zarazki i bakterie pochodzące z butelek do karmienia i smoczków.

Mleko matki ma również odpowiednią temperaturę, co ułatwia dziecku ssanie.

ii) Przeciwciała

Mleko matki jest wypełnione kilkoma przeciwciałami, które są niezbędne w zwalczaniu patogenów.

Przeciwciała są w postaci naturalnej i dlatego nie mogą być replikowane, co daje mleku matki przewagę nad mieszanką dla niemowląt.

Twoje dziecko będzie zatem rosło silniejsze i zdrowsze na mleku matki w przeciwieństwie do mieszanki dla niemowląt.

iii) Jest tanie

Mleko matki jest łatwo dostępne w przeciwieństwie do mleka modyfikowanego. W rzeczywistości, im częściej dziecko jest karmione, tym więcej mleka matki jest produkowane, chyba że istnieją ku temu powody.

Dlatego matka nie wyda absolutnie nic na karmienie piersią swojego dziecka, czego nie można powiedzieć o preparatach dla niemowląt.

iv) Więź

Dzieci nawiązują więź z matką podczas karmienia piersią. Preparaty dla niemowląt pozbawiają zatem dzieci tej szczególnej aktywności, która jest niezbędna dla zdrowego rozwoju.

Pod wieloma względami karmienie piersią jest lepsze niż karmienie mieszankami dla niemowląt. Jeśli jednak musisz mieszać oba te produkty, upewnij się, że postępujesz zgodnie z wytycznymi.

Wnioski

Mieszanki dla niemowląt są dość powszechne, zwłaszcza u matek odstawiających dziecko od piersi. Można zatem mieszać mleko modyfikowane z mlekiem matki, ale z zachowaniem środków ostrożności.

Nie należy jednak ulegać pokusie bezpośredniego mieszania skoncentrowanej mieszanki z mlekiem matki, aby uniknąć problemów z nerkami u dziecka. Upewnij się również, że zapoznałaś się ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi łączenia tych dwóch składników.

Nie chcesz skończyć z bardziej skoncentrowaną mieszanką. Czy mogę mieszać mleko matki z mieszanką? Tak. Jest to możliwe.

  • No Comments
  • 10 marca, 2024