By admin

Łatwe i zabawne rękodzieło z papieru dla dzieci

Tkanie z papieru było jednym z moich ulubionych zajęć w dzieciństwie. Naprawdę fajnie było zobaczyć, jak zwykły papier przekształca się w papierowe arcydzieło! Zaprezentuj to proste papierowe rzemiosło swoim dzieciom i ciesz się rezultatami. Tkactwo papierowe to świetny sposób na zajęcie dzieci, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nauczycielem plastyki w szkole i jest idealne dla dzieci w każdym wieku.

Zabawmy się w tkanie z papieru!

Papierowe rękodzieło tkackie

Szukasz świetnego papierowego rękodzieła? Mamy to! Tkanie z papieru to moja ulubiona czynność. Branie długich pasków papieru i tkanie ich w poziome i pionowe linie, aby stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki. Tkanie z papieru jest naprawdę jednym z łatwych, choć prostych projektów.

Powiązane: Więcej rękodzieła z papieru budowlanego

Tkanie z papieru to świetna zabawa dla dzieci. Jest to również świetne ćwiczenie umiejętności motorycznych. Rezultaty tkania z papieru są bardzo ładne i można się przy tym świetnie bawić, próbując wymyślić nowe wzory tkania, aby stworzyć nowe i interesujące projekty.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

potrzebne materiały do tkania z papieru

Jak wykonać wyplatanie z papieru

Krok 1

Weź pierwszą kartkę papieru i złóż ją na pół. Przetnij złożony papier na pół, ale nie przecinaj go do końca. Ostatni centymetr pozostaw bez cięcia.

Krok 2

Następnie ponownie przetnij obie połówki na pół, aby uzyskać cztery równe sekcje.

Krok 3

Ponownie przetnij jeden z odcinków na pół, aby uzyskać osiem równych odcinków.

Oto etapy tkania papieru!

Krok 4

Rozwiń pierwszą kartkę papieru i masz teraz stronę z równomiernie rozmieszczonymi szczelinami do tkania.

Krok 5

Weź drugi kawałek papieru i przetnij go w taki sam sposób jak pierwszy, ale tym razem przetnij go do końca, tak aby pozostało osiem pasków papieru.

Krok 6

Przepleć paski papieru przez szczeliny w pierwszym kawałku papieru. Aby uzyskać formację szachownicy, zacznij od wplecenia pierwszego paska papieru pod, a następnie nad szczelinami. W przypadku następnego paska papieru zmień wzór, tj. rozpocznij drugi pasek, przeplatając go pod, a następnie nad szczelinami.

Krok 7

Po zakończeniu tkania złóż końce pasków do tyłu i przyklej je taśmą samoprzylepną.

Projekt artystyczny tkania papieru

Powieś swoje papierowe arcydzieło na ścianie, użyj go do przykrycia słoika z recyklingu do przechowywania ołówków lub zamień je w ładną kartkę urodzinową.

Eksperymentuj z różnymi kolorami. Aby uzyskać efekt ombre widoczny na naszych zdjęciach, użyliśmy pasków papieru w trzech różnych odcieniach niebieskiego. Możesz także wypróbować różne sekwencje tkania papieru, aby uzyskać szewron i inne wzory!!!

To rękodzieło jest idealne dla młodszych i starszych dzieci. Dzieci mogą ciąć paski, tkać i ćwiczyć zdolności motoryczne dzięki tym podstawowym technikom tkania.

Projekty tkania z papieru są naprawdę dobre dla każdego wieku. Chociaż małe dzieci mogą potrzebować nieco większego nadzoru przy pracy z nożyczkami.

Materiały

 • 2 kawałki papieru w kontrastujących kolorach
 • Para nożyczek
 • Taśma klejąca

Instrukcje

 1. Weź pierwszy kawałek papieru i złóż go na pół. Przetnij złożony papier na pół, ale nie przecinaj go do końca.przez.
 2. Następnie ponownie przetnij

 3. dwie połówki na pół, aby uzyskać cztery równe
 4. sekcje. Przetnij jedną z sekcji ponownie na pół, aby uzyskać osiem równych sekcji.
 5. Rozłóż pierwszą kartkę papieru i uzyskaj stronę z równomiernie rozmieszczonymi
 6. szczelinami
 7. do tkania.
 8. Weź drugą kartkę papieru i przetnij ją w taki sam sposób, jak pierwszą, ale tym razem przetnij ją do końca, aby uzyskać osiem pas
 9. ków papieru.

 10. Aby uzyskać formację szachownicy, zacznij od wplecenia pierwszego paska papieru pod, a następnie nad szczelinami. W przypadku następnego paska papieru, zmień wzór, tj. rozpocznij drugi pasek, przeplatając go pod, a następnie nad.
 11. Po

 12. zakończeniu przeplatania, złóż końce pasków do tyłu i przyklej je taśmą samoprzylepną.

Więcej zabawnych, prostych papierowych rękodzieł dla dzieci z bloga Kids Activities Blog

Czy Twoim dzieciom spodobało się to zabawne papierowe rękodzieło? Daj nam znać w komentarzach poniżej, chętnie się dowiemy!

 • No Comments
 • 5 sierpnia, 2023