By admin

Kolekcje dla dzieci: Przechowywanie, magazynowanie i eksponowanie

Czy Twoje dzieci uwielbiają zbierać różne rzeczy? Zapanowanie nad dziecięcymi kolekcjami może być prawdziwym wyzwaniem, a jeśli nie utrzymasz ich w porządku, mogą zrobić wielki bałagan! W końcu jest tak wiele rzeczy do zebrania i mają one różne kształty i rozmiary. Mamy najlepsze pomysły, które zostały przetestowane przez rodzinę, aby zbierać, przechowywać i eksponować kolekcje dzieci!

Zbieraj, przechowuj, przechowuj i wyświetlaj kolekcje dla dzieci

Jak przechowywać dziecięce kolekcje

Wszyscy członkowie mojej rodziny coś kolekcjonują i prawdopodobnie dlatego moje dzieci lubią zbierać różne rzeczy. Od wypchanych zwierząt, przez dziecięce dzieła sztuki, gry planszowe, stosy książek, drobne zabawki, karty baseballowe, figurki, samochodziki, gry wideo i wiele innych…

Kolekcje mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Ale zamiast je wyrzucać i ranić zainteresowanie dzieci tymi rzeczami, znajdźmy kreatywne sposoby na przechowywanie i prezentowanie kolekcji dzieci bez ramek do zdjęć lub gablot.

Ten post zawiera linki partnerskie.

Pomysły na przechowywanie kolekcji dziecka

Oto kilka pomysłów na przechowywanie wszystkich zabawnych rzeczy znalezionych przez dzieci.

1. Kartony po jajkach do przechowywania skorupek, monet i kamyków

Plastikowe lub kartonowe pudełka po jajkach są idealne do przechowywania małych przedmiotów, takich jak kolekcje skał, kamyków, małych muszelek lub monet.

Dziecko może udekorować swój pojemnik farbami i naklejkami.

Ich małe przegródki sprawiają, że są idealne do kolekcji przyrodniczych i polowań na padlinożerców. Świetnie nadają się nawet do przechowywania gumek, z których dzieci uwielbiają robić bransoletki!

2. Pudełka na buty do przechowywania skrawków tkanin i skarbów

Kolejnym wspaniałym pojemnikiem jest pudełko na buty. Chociaż ich kolekcja nie będzie widoczna przez pudełko, jest to idealne miejsce do przechowywania ukrytych skarbów!

Dziewczynki pokochają dekorowanie swoich pudełek skrawkami tkanin, podczas gdy chłopcy mogą preferować piracką trasę. Dzieci mogą przechowywać swoje pudełko pod łóżkiem, na półce lub na komodzie.

3. Przezroczyste pudełka na buty do przechowywania kolekcji

Oczywiście można również znaleźć przezroczyste pudełka na buty z pokrywkami do przechowywania kolekcji. Te plastikowe pudełka świetnie nadają się do przechowywania mini figurek, materiałów plastycznych, komiksów, a nawet elementów gier.

4. Trzypierścieniowe segregatory na karty kolekcjonerskie

W przypadku delikatnych przedmiotów, takich jak prasowane kwiaty lub liście, dzieci mogą przechowywać je w segregatorach z przezroczystymi zabezpieczeniami stron, aby mogły zobaczyć swoje skarby.

Pozwoli im to również na wyciągnięcie ich i wykorzystanie w przyszłych projektach. Aby uzyskać bardziej trwałą kolekcję, dzieci mogą przykleić swoje przedmioty do kartonu lub papieru budowlanego, a następnie zrobić dziurki za pomocą dziurkacza z trzema otworami i przechowywać w segregatorze z trzema pierścieniami.

5. Plastikowe torby z zamkiem błyskawicznym do przechowywania kart kolekcjonerskich

Alternatywnie, plastikowe torby z zamkiem błyskawicznym będą chronić skarby, a także mogą być dziurkowane i wkładane. Segregatory również świetnie sprawdzają się w przypadku kolekcji kart kolekcjonerskich.

6. Kieszonkowe etui na karty kolekcjonerskie, które pomogą chronić karty do gry

Możesz kupić kieszonkowe etui na karty kolekcjonerskie w dyskontowych domach towarowych. Są one idealne na karty handlowe, karty Pokémon lub karty magic the gathering.

7. Słoiki i pokrywki do eksponowania małych przedmiotów w kolekcji

Słoiki to wspaniały sposób nagraj kolekcją swojego dziecka, pamiętając o jego wieku i dojrzałości.

Szklane słoiki mogą się stłuc, więc należy przechowywać je w bezpiecznym i niedostępnym miejscu lub alternatywnie używać plastikowych słoików.

8. Pokrywki do dzbanków na mleko do eksponowania skał i muszli

Są idealne do eksponowania dużych kolekcji skał i muszli. I nie zapomnij o pokrywkach! Pokrywki do słoików i dzbanków na mleko to świetne pojemniki na drobiazgi.

9. Pudełka na cienie i półki na małe zabawki

Jeśli ich kolekcja jest zbyt duża na którąkolwiek z powyższych sugestii, możesz wypróbować shadow box lub półkę.

Pudełko na cienie to w zasadzie płytkie pudełko z ramą i szklanym frontem. Kolekcje takie jak klocki Lego i inne małe zabawki świetnie wyglądają wyeksponowane w shadow boxie!

10. Półki na bibeloty dla kolekcji Pez

Półki na bibeloty nie są tylko dla kolekcji twojej babci. Są one często dostępne na wyprzedażach garażowych i w sklepach z używanymi rzeczami i można je ożywić jasną warstwą farby, a następnie wypełnić ulubionymi przedmiotami dziecka. Uwielbiamy tę dużą półkę, która mieści wspaniałą kolekcję pojemników Pez!

11. Otwarte półki na kolekcje zabawek

Jeśli przedmioty twojego dziecka są zbyt duże, być może ma ono kolekcję pluszowych misiów, rozważ ustawienie półki lub kącika przeznaczonego tylko na te przedmioty. Czasami zebrane przedmioty mogą stać się pojemnikiem na coś innego, jak w przypadku tej półki na deskorolkę.

12. Albumy fotograficzne na dzieła sztuki

Użyj albumów ze zdjęciami, aby przechowywać wszystkie prace swojego dziecka. Te duże albumy fotograficzne pomogą utrzymać wszystko w jednym miejscu i będziesz mógł je oglądać w dowolnym miejscu. Najlepsze jest to, że mogą one zmieścić się na półce!

13. Cyfrowe albumy fotograficzne na dzieła sztuki

Nie masz miejsca na wiele albumów ze zdjęciami na półce? Czuję, że mam o wiele za dużo książek. To jest to, co zbieram, ale cyfrowa fotoksiążka jest idealna, aby nadążyć za wszystkimi dziełami sztuki Twojego dziecka. Zeskanuj prace do komputera i wyświetlaj je i zmieniaj w tej cyfrowej fotoksiążce!

14. Wiszący organizer na koszulki kolekcjonerskie

Nadążanie za kolekcjami zabawek jest świetne do nadążania za kolekcjami koszulek. Brzmi interesująco, ale jeśli ich nie nosisz, złóż je (mój syn wojskowo je zwija) i umieść w wiszącym organizerze. Uwolni to jego szafę i szuflady.

15. Pudełko na samochodziki Matchbox

Czy wiesz, że pudełko na zabawki jest idealne do przechowywania kolekcji samochodzików matchbox? To niesamowite, a pudełko na zapałki z łatwością zmieści się na półce lub pod łóżkiem.

16. Pudełko na zabawki dla pluszaków

Klasyczne pudełko na zabawki jest idealne na kolekcję pluszaków. Wypchane zwierzęta mogą zajmować dużo miejsca na półkach, łóżkach i podłodze. Umieść je wszystkie w pudełku na zabawki. Świetnie sprawdzą się także hamaki z pluszakami.

17. Organizer na buty dla lalek i figurek akcji

Chcesz poznać świetne zastosowanie organizerów na buty? Można w nich przechowywać lalki Barbie i figurki akcji! Ale super! To świetny sposób na utrzymanie kolekcji dziecka z dala od podłogi i uporządkowanie jej.

18. Pojemnik na klocki i klocki LEGO

Te pojemniki na klocki, które można ustawiać jeden na drugim, to doskonały sposób na uporządkowanie dziecięcej kolekcji. Będą one szczególnie przydatne w przypadku klocków, klocków LEGO lub innych podobnych przedmiotów.

Bez względu na to, co Twoje dziecko uwielbia zbierać, istnieje sposób, aby to pomieścić, a wiele razy nawet pokazać je jako sztukę. Pomóż im stworzyć coś, co z dumą pokażą swoim znajomym!

Więcej pomysłów na organizację od Kids Activities Blog

  • Mamy jeszcze więcej pomysłów na organizację zabawek dla dzieci.
  • Potrzebujesz jeszcze więcej sposobów na uporządkowanie zabawek swojego dziecka? Nie szukaj dalej, mamy mnóstwo pomysłów na organizację zabawek.
  • Pomysły na organizację łazienek dla dzieci, aby jak najlepiej je wykorzystać i uczynić je przyjaznymi dla dzieci.
  • Przechowywanie gier planszowych może wydawać się nieco trudne, ponieważ zawsze wydaje się, że grasz w Tetris. Jednak przechowywanie gier planszowych i karcianych może być bardzo proste.
  • Mieszkasz w małym domu lub mieszkaniu? Bez obaw! Sprawdź te pomysły na przechowywanie zabawek w małych przestrzeniach.
  • Nie daj się przytłoczyć próbą zorganizowania swojego domu! Mamy kilka zabawnych pomysłów, które pomogą Ci pozbyć się bałaganu.
  • Szukasz więcej sposobów na ułatwienie sobie życia?

Czy masz jakieś pomysły na przechowywanie kolekcji swojego dziecka? Podziel się nimi z nami w komentarzach, chętnie poznamy Twoje zdanie!

  • No Comments
  • 3 października, 2023