Kiedy w czasie ciąży zaczyna się pokazywać baby bump?
By admin

Kiedy w czasie ciąży zaczyna się pokazywać baby bump?

Jeśli właśnie zdałaś sobie sprawę, że jesteś w ciąży, gratulacje! A może jesteś świadomy od jakiegoś czasu i ciekawość dotycząca czasu, w którym twój baby bump stanie się widoczny dla reszty świata, utrzymuje cię w myślach. Niezależnie od tego, jak długo jesteś w ciąży, możesz zastanawiać się ” Kiedy baby bump pokazuje?”. Biorąc pod uwagę, że każda kobieta w ciąży jest naturalnie wyjątkowa, nie można powiedzieć, kiedy dokładnie baby bump może typowo zacząć pokazywać. Czytaj dalej, aby poznać czynniki, które wchodzą w grę.

Kiedy zaczyna się pokazywać baby bump podczas ciąży?

Każda kobieta w ciąży ma swój czas, w którym może zacząć się pojawiać. Pomiędzy 13 a 16 tygodniem Twoje dżinsy mogą zacząć lekko uwierać, co oznacza początek widoczności Twojej ciąży. Dzieje się to w momencie, gdy Twoja macica rośnie w górę poza miednicę.

Kiedy osiągniesz około 20 tygodnia, twój lekarz zacznie dokonywać pomiarów wysokości dna macicy, co oznacza odległość między kością łonową a szczytem pępka. Twój wzrost brzucha może naprawdę zacząć wydawać się znaczący w tym momencie, jeśli się opóźni.

Jesteś bardziej obeznana ze swoim ciałem niż ktokolwiek inny i dlatego jako pierwsza będziesz świadoma początku wzrostu Twojego brzucha i tego, jak bardzo wystaje. Jeśli masz obawy co do tego, co stanie się z wielkością Twojego brzucha, skonsultuj się z lekarzem na czacie.

Dlaczego Twoja ciąża może zacząć być widoczna wcześniej?

Ponieważ początek widoczności ciąży zależy od wyjątkowości każdej osoby, być może będziesz musiała po prostu poczekać, aż w końcu zacznie się ona ujawniać. Poza tym, pewne sytuacje pozwalają na to, aby zaczęła się ona pokazywać wcześniej niż u innych kobiet w ciąży.

Wzdęcia

W pierwszych tygodniach ciąży kobiety, które doświadczają wzrostu hormonów, odczuwają również kilka objawów, a jednym z nich są wzdęcia. Takie wzdęcia mogą sprawiać wrażenie, że to początek widocznego baby bump, ale w rzeczywistości jest to tylko podobne. Podczas tych wczesnych tygodni, macica, a także twoje dziecko, nie są jeszcze duże, a hormony mogą łatwo być powodem, że twoja talia jest kredą, a może trochę przyrostu masy ciała z powodu wczesnej ciąży.

Ciąża bliźniacza

Jeśli wyczekiwany przez Ciebie baby bump dotyczy bliźniaków lub więcej, to musisz spodziewać się wcześnie widocznego baby bump. Ponadto ciąża z bliźniakiem lub więcej prawdopodobnie sprawi, że przytyjesz więcej niż przy pojedynczym dziecku. Oznacza to, że możesz mieć pogrubioną talię znacznie szybciej i ludzie będą wiedzieć, że jesteś oczekiwany znacznie wcześniej.

Druga ciąża

Chociaż nie ma sposobu, aby określić, kiedy dokładnie bomba może być wkrótce widoczna, jeśli chodzi o twoją drugą ciążę, zaczyna się ona pokazywać wcześniej. Co sprawia, że szybciej, gdy jest to druga ciąża? Rozciągnięcie, jakie przeszły Twoje mięśnie brzucha w trakcie pierwszej ciąży sprawia, że tak się dzieje. Jeśli takie mięśnie nie wróciły jeszcze całkowicie do miejsca, w którym były pierwotnie, Twój brzuch będzie wystawał wcześniej.

Rzeczy, które należy zrobić, gdy zdecydujesz się ujawnić swoją wiadomość o ciąży

Decyzja o tym, kiedy wreszcie ujawnisz swoją dobrą nowinę, należy do ciebie. Możesz chcieć pozwolić ludziom zobaczyć to przez siebie, zanim osobiście im powiesz.

Niektóre przyszłe mamy po prostu nie mogą się doczekać, aby wydać wiadomość po otrzymaniu potwierdzenia, że są w ciąży. Inne kobiety nie chcą tego ogłaszać.til drugiego trymestru, aby upewnić się, że prawdopodobieństwo poronienia jest mniejsze. Decyzja o tym, z kim i kiedy podzielić się tą wiadomością, również zależy od tego, z kim się ją podzieli. Na przykład, możesz chcieć ujawnić wiadomość swojemu partnerowi natychmiast, gdy tylko się zorientujesz, ale jeśli chodzi o współpracowników, musisz poczekać jakiś czas.

Kiedy zdecydujesz, że czas jest odpowiedni, baw się dobrze dzieląc się ekscytującą wiadomością. Chociaż istnieje wiele sposobów na ogłoszenie i świętowanie wiadomości o ciąży, mamy dwa zabawne pomysły, które możesz zbadać, aby doświadczyć ekscytującej uroczystości ciążowej.

Możesz wysłać unikalnie spreparowane karty ogłoszenia ciąży. Również dobrej jakości drukowalne karty oświadczeń pomogą Ci uzyskać wiadomość do swoich rodzin i przyjaciół w stylu. Snap kilka ładnych zdjęć dla mediów społecznych. Możesz dodać pikanterii kartom z kamieniami milowymi baby bump uchwyconymi co miesiąc, aby wyświetlić postępy ciąży swoim najukochańszym i najdroższym bliskim.

Co zrobić, jeśli nie jesteś gotowa, aby podzielić się swoją wiadomością?

Jeśli zdecydujesz się nie mówić nikomu najpierw, to dobrze! W takim przypadku być może będziesz musiała pójść z luźnymi ubraniami, czekając na to, kiedy ujawnić swój wystający brzuszek reszcie świata. Noszenie ubrań ciążowych może sprawić, że będziesz czuła się bardziej komfortowo w miarę rozwoju ciąży. Poza tym pamiętaj, że niektóre style ubrań są specjalnie zaprojektowane, aby pomieścić twój brzuch z określonego etapu ciąży.

Dodatkowo możesz doświadczać wczesnych objawów ciąży, mimo że nie powiedziałaś jeszcze swoim współpracownikom o ciąży. Może to być bardzo kłopotliwe, ponieważ twoja ciąża nie zaczęła się pokazywać i nie jesteś po prostu gotowa, aby dać komukolwiek znać. Na przykład, upewnij się, że masz przy stole krakersy i herbatę imbirową, aby pomóc sobie w walce z poranną chorobą żołądkową w przypadku, gdy pojawią się mdłości. Z pewnością nie chcesz, aby współpracownicy szeptali o twojej ciąży, zanim kiedykolwiek powiesz im wiadomość, myśląc, że jest to niespodzianka.

Nie ma bezpośredniej odpowiedzi na to, kiedy dokładnie zacznie się ciąża, biorąc pod uwagę, że każda kobieta w ciąży ma unikalny kształt ciała, funkcje, a ciąża sama w sobie jest unikalna. Lepiej nie dokonywać porównań między sobą a innymi kobietami w ciąży lub różnymi doświadczeniami ciążowymi. Po prostu bądź cierpliwa, a w mgnieniu oka zaczniesz pokazywać ten dziecięcy guzek, wraz z wynikającymi z niego zmianami w ciele, które przychodzą z każdą ciążą. Poza tym, jakkolwiek jesteś podekscytowana, upewnij się, że wszystko sprawia, że jesteś zdrowa i szczęśliwa.

  • No Comments
  • 25 marca, 2023