Jakie są objawy depresji u nastolatków?
By admin

Jakie są objawy depresji u nastolatków?

Bycie nastolatkiem jest zawsze wyzwaniem, ponieważ jest to etap w życiu, w którym efekty działania hormonów ciała są najwyższe. Zmiana i wydzielanie tych hormonów przynieść pewne fizyczne i psychiczne zmiany w organizmie człowieka. Zmiany te są odpowiedzialne za pewne wahania nastroju i zamieszanie wśród wielu nastolatków, którzy nie mają odpowiedniej świadomości i wiedzy na temat obsługi depresji nastolatków. Choć mogą być inne nieznane bitwy większość nastolatków musi walczyć to wskazane jest, że chętnie obserwować i doradzać im, aby uniknąć niektórych godnych pożałowania następstw.

Poniżej znajdują się niektóre z objawów i znaków, na które należy uważać w wykrywaniu depresji wśród nastolatków.

Uczucie bezwartościowości lub beznadziejności

Są chwile, kiedy można zaangażować nastoletniego członka rodziny i poprzez rozmowę, zdajesz sobie sprawę, że posiadają poczucie beznadziejności i rozpaczy. Gdy zdasz sobie sprawę, że tracą się w złych zachowaniach i działaniach, istnieje duża szansa, że nie cenią siebie tak, jak należy i że mogą być w depresji. To nienormalne dla każdego, aby natychmiast przejść od tego osobnika z ogromnymi marzeniami i jaśniejszą przyszłością do kogoś, kto już nie dba o swoje życie i wybory, chyba że coś jest nie tak.

Próby i myśli samobójcze

Zdarza się, że padamy ofiarą myśli samobójczych, których geneza może wynikać ze stresu i niepowodzeń życiowych. Podobnie, gdy nastolatek próbuje wziąć swoje życie najprawdopodobniej jest więcej do tego, co spotyka się z oczu. Osiągnięcie takich skrajności jest dość niebezpieczne i niezdrowe, ponieważ sugeruje, że straciłeś nadzieję w życiu. Depresja powoduje takie scenariusze i sytuacje u wielu osób. Depresja ma tendencję do pozbawiania człowieka pewności siebie, akceptacji i wartości. Każdy, kto może mieć wcześniejszą próbę odebrania sobie życia, powinien szukać pomocy u profesjonalnych terapeutów w celu wymyślenia rozwiązania.

Utrata zainteresowania rzeczami, które kiedyś sprawiały mu przyjemność

W życiu, ludzie mają tendencję do korzystania z wolnego czasu, aby cieszyć się i bawić. Jeśli w jakikolwiek sposób odkryjesz lub zauważysz utratę zainteresowania hobby lub udziałem w zajęciach przez nastolatka, powinno to być wskaźnikiem, że coś jest nie tak. Kiedy jesteśmy zestresowani, mamy tendencję do utraty zainteresowania robieniem rzeczy, które kochamy, ponieważ nie widzimy takiej potrzeby. Kiedykolwiek opiekun lub rodzic zauważy takie zachowanie u swoich nastolatków, powinien porozmawiać i zapytać, co może być problemem. Z wyjątkiem przypadków urazów, pomijanie przez kogokolwiek czynności związanych z zabawą lub hobby w czasie wolnym byłoby postrzegane jako dziwne i nienormalne, chyba że mamy do czynienia z problemami natury psychologicznej.

Wycofanie się z przyjaciół i rodziny

To zawsze błogosławieństwo być blisko ludzi, którzy dbają i kochają cię, ponieważ jest to ludzka natura. Ale kiedy zdajesz sobie sprawę, że dana osoba unika bycia blisko ludzi, którzy ułatwiają jej życie, wtedy pojawia się ogromny problem. Nastolatki również zdradzają siebie, zachowując się jak samotnicy i unikając jakiegokolwiek zaangażowania z kimkolwiek. Może to być okres autorefleksji, ale najczęściej chodzi o stres, który utrzymuje większość z nich w stanie introwertycznym.

Istnieją inne objawy i oznaki depresji u nastolatków, na które należy zwrócić uwagę. Upewnij się, że działasz szybko, gdy tylko zauważysz takie znaki, aby uchronić młodzież przed pokusami robienia złych rzeczy w imię depresji. Przyjaźń powinna również obejmować dzielenie się views, ideas, and problems in order to avoid such cases especially for the teenagers .

Oto „Jak pomóc nastolatkowi z depresją?

  • No Comments
  • 25 marca, 2023