Jakie są główne przyczyny stresu nastolatków?
By admin

Jakie są główne przyczyny stresu nastolatków?

Jako nastolatki nadal rosną i przechodzą z dzieciństwa do dorosłości, przechodzą wiele zmian. Zmiany te mogą być fizyczne, emocjonalne, psychologiczne i społeczne. Dostają również zwiększone obowiązki, a wszystkie te są niektóre z rzeczy, które wywołują stres na umysłach nastolatków.
Cóż, całkiem spora liczba nastolatków jest dobrze przygotowana do obsługi gwałtownych przejść, podczas gdy inni są słabo wyposażeni. To może być przydatne, jeśli jednostki są wspierane do obsługi stresu.

Poniżej znajdują się główne przyczyny stresu wśród nastolatków:

– Niepewność przyszłości

Nastolatki stają przed dużym wyzwaniem, jeśli chodzi o określenie przyszłości. Przechodzą przez znaczące zmiany w życiu, a wszystkie decyzje, które podejmują, mają wpływ na ich późniejsze życie. Mając na sobie ten ciężar, stają w obliczu dużego zamieszania i poczucia zagubienia, gdy próbują żonglować opcjami, co studiować w college’u, aby poprawić swoje życie w przyszłości. To w końcu prowadzi do stresu.

– Presja ze strony rodziców

Kiedy rodzice używają dużej presji, aby poprowadzić swoich nastolatków, zadają im trochę stresu. W większości przypadków rodzice chcą, aby ich dzieci wyłoniły się najlepsze we wszystkim, co podejmują w życiu. W procesie, pchają nastolatków zbyt ciężko do wykonania, a w rezultacie, nastolatki kończy się z ogromnym ciężarem równoważenia wszystko. Ostatecznie, to prowadzi do stresu.

– Presja akademicka

Ambicją każdego ucznia jest osiąganie sukcesów w nauce. W tym wyścigu, czasami wysiłek wkładany w książki nie przynosi owoców. Pozostawia studenta sfrustrowanego i z wieloma pytaniami, które w końcu skutkują nadmiernym myśleniem o porażce w nauce. Skrajne myśli w końcu doprowadzić do stresu wśród nastolatków.
W związku z tym, nastolatek będzie się również stresować, jeśli on / ona stosuje się do konkretnego programu uniwersyteckiego, a uniwersytet nie daje im gniazda.

– Choroby

Czasami nastolatki rozwijają stres z powodu chorób psychicznych. Choroby te są bardzo szkodliwe dla nastolatków, ponieważ mogą prowadzić do myśli samobójczych po depresji. Choroby te mogą wynikać z zażywania narkotyków lub z linii genetycznych.

– Presja rówieśników

Presja rówieśników może być jedną z głównych przyczyn stresu wśród nastolatków. Presja rówieśników może pojawić się w różny sposób. Może to być wpływ na używanie alkoholu, narkotyków lub angażowanie się w seksualne ucieczki. Chociaż dana osoba nie chce się w to angażować, nie ma siły, aby się temu przeciwstawić, ponieważ chce się identyfikować z innymi rówieśnikami. Później prowadzi to do stresu.

– Przyczyny związane z mediami społecznościowymi

Rzeczy szybko się zmieniają, a technologia przeniosła wszystko w szum. Platformy takie jak Facebook, Instagram i LinkedIn, są na wzrost. Ponieważ liczba polubień jest ocena sławy i akceptacji, że jednostka dostaje na post, zazdrość jest hodowla, gdy jeden dostaje więcej jak inny. Uczucia te rodzą stres.

Niektóre z objawów stresu nastolatków obejmują wycofanie, izolację, płacz bez powodu, używanie narkotyków i alkoholu, bycie morowym i niewytłumaczalną niechęć do pracy. Dość kilka nastolatków cierpi na stres z jednej lub więcej z powyższych przyczyn.

  • No Comments
  • 28 marca, 2023