By admin

Jaka jest różnica wieku między dzieckiem, noworodkiem, niemowlęciem, maluchem, dziećmi i przedszkolem?

Strona główna ” Dziecko ” Jaka jest różnica wieku między niemowlęciem, noworodkiem, niemowlęciem, maluchem, dziećmi i przedszkolem?

Wystarczy sprawdzić poniższy obrazek, aby zobaczyć wszystkie przedziały wiekowe:

Jaka jest różnica wieku między dzieckiem, noworodkiem, niemowlęciem, maluchem, dziećmi i przedszkolem?

Więc chcesz poznać różnicę wieku między dzieckiem, noworodkiem, niemowlęciem, małym dzieckiem, dziećmi i dzieckiem w wieku przedszkolnym! Być może spodziewasz się dziecka i chcesz traktować je zgodnie z jego wiekiem. Być może jesteś zdezorientowany różnymi opiniami na temat wieku małego dziecka. Bez względu na powód, lepiej być na bieżąco. Pozwoli to nie tylko uniknąć nieporozumień, ale także odpowiednio przygotować się do opieki nad dzieckiem.

Jaka jest różnica wieku między niemowlęciem, noworodkiem, niemowlęciem, maluchem, dzieckiem i dzieckiem w wieku przedszkolnym?

Język angielski zawiera różne określenia dla małych dzieci w wieku od urodzenia do 4 lat. Często terminy te są używane zamiennie. Jednak terminy te mogą oznaczać różne rzeczy dla każdej osoby. Niektórzy ludzie nazywają małe dzieci niemowlętami, nawet jeśli ich dzieci przekroczyły 4 lata. Z drugiej strony, niektórzy rodzice nazywają je dzieciakami lub maluchami.

Możesz się zastanawiać, co jeśli nazwiesz dziecko niemowlęciem. Jako rodzic możesz nawet nazywać nastolatka dzieckiem. Więc, co byś zyskał kategoryzując dziecko do konkretnych terminów w oparciu o jego wiek? Cóż, małe dzieci muszą być monitorowane, pielęgnowane i od czasu do czasu podawane im odpowiednie pożywienie i leki.

Kiedy odwiedzasz supermarket, znajdziesz produkty oznaczone jako „dla małych dzieci” lub „dla niemowląt”. Znajomość właściwych terminów pozwoli ci wybrać odpowiednie pożywienie i leki. Ponadto, bycie na bieżąco pozwoli ci podjąć odpowiednie kroki dla wzrostu i rozwoju twojego dziecka.

Przedział wiekowy noworodków

Termin noworodek w rzeczywistości odnosi się do nowo narodzonego dziecka. Według lekarzy i ekspertów, noworodek to dziecko w wieku od 0 do 2 miesięcy. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje noworodka jako dziecko, które ma mniej niż miesiąc. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy odpowiednie karmienie i opieka są niezbędne, aby zwiększyć prawdopodobieństwo przeżycia dziecka, a także położyć podwaliny pod jego zdrowe życie.

Wzrost i rozwój

Kiedy dziecko dopiero się urodzi, zwykle płacze, aby zasygnalizować swoje potrzeby. Idealnie byłoby, gdyby noworodek płakał, gdy czuje się niekomfortowo lub jest głodny. Może również płakać, aby zwrócić uwagę na ból lub inne dolegliwości. Twoim obowiązkiem jako rodzica jest reagowanie na te sygnały i zaspokajanie jego potrzeb.

W miarę dojrzewania układu nerwowego dziecko staje się zdolne do wykorzystywania swoich myśli w działaniach. Wkrótce noworodek będzie używał subtelnych działań do komunikowania się i interakcji z tobą. W tym okresie możesz zauważyć gesty ciała. Noworodek będzie szukał komunikacji i wyrażał swoje uczucia za pomocą dźwięków i gestów twarzy.

Na tym etapie noworodki słuchają i próbują przyswoić podstawowe, odrębne dźwięki językowe. Proces ten służy jako podstawa mowy. Przywiązanie do rodziców i głównych opiekunów jest normalne na tym etapie. Dziecko dobrze słyszy i reaguje na głośne, wysokie dźwięki po kilku dniach.

Jego wzrok rozwija się szybko, ale jest słaby. Noworodki bawią się i kontrolują swoje ruchy poprzez odruchy, badając swoje palce u rąk i nóg. Rozwijają również więzi zaufania i miłości z rodzicami i opiekunami w ramach rozwoju społecznego i emocjonalnego. Sposób, w jaki przytulasz, trzymasz i bawisz się ze swoimi noworodkami, będzie stanowił podstawę tego, jak będą kojarzyć się z tobą i innymi.

Przedział wiekowy niemowląt

Terminy dziecko, niemowlę i noworodek są często używane jako synonimy. Istnieje jednak różnica między tymi terminami. Jak wspomniano wcześniej, noworodek to dziecko w wieku od 0 do 2 miesięcy. Z drugiej strony, niemowlę to dziecko w wieku od 0 do 12 miesięcy.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy zaleca się wyłączne karmienie piersią. Płacz i marudzenie to podstawowe rodzaje komunikacji. Niemowlęta reagują na dotyk, zwracają się w kierunku głosu i szukają butelki lub piersi matki.

Wzrost i rozwój

W fazie niemowlęcej dzieci rozwijają wyłączną więź ze swoimi opiekunami i rodzicami. Uczą się klaskać, uśmiechać, machać, gaworzyć, podnosić przedmioty i raczkować. Niektóre dzieci mogą nawet zacząć mówić za pomocą kilku głosek. W wieku około 6 miesięcy niemowlęta są w stanie przewracać się i prawidłowo siedzieć bez żadnego wsparcia.

Na tym etapie niemowlęta uczą się różnych rzeczy, takich jak skupianie wzroku, sięganie, odkrywanie rzeczy wokół siebie i wiele innych. Pod koniec roku niektóre niemowlęta uczą się nawet chodzić. Jednak większość z nich korzysta z pomocy przy powolnym chodzeniu. Ponadto rozpoznają przedmioty i rozumieją proste polecenia

Pod koniec roku dziecko znacznie przybiera na wadze. Idealnie byłoby, gdyby niemowlę potroiło swoją wagę urodzeniową i zwiększyło swój wzrost o około 6 do 8 centymetrów. Gdy niemowlę osiągnie pierwszy rok życia, staje się małym dzieckiem.

Przedział wiekowy malucha

Maluch to dziecko w wieku od 1 do 3 lat. Niektórzy ludzie uważają swoje dziecko za malucha, dopóki nie będzie gotowe do przedszkola. Jednak wiek przedszkolny rozpoczyna się po wieku niemowlęcym. Na etapie niemowlęctwa dziecko staje się bardziej mobilne i niezależne. Ponadto uczy się wyrażać wiele emocji, mówi zdaniami i frazami oraz rozumie, jak się ubrać.

Wzrost i rozwój

W fazie niemowlęcej zachodzą różne zmiany. Maluch zaczyna wypowiadać kilka słów, takich jak tata, mama i inne. Ponadto reaguje na dźwięki i rozumie związek między przedmiotami i nazwami. Wzrost malucha wzrasta o 50 procent w stosunku do wzrostu urodzeniowego. Podobnie, zyskuje wystarczającą wagę i siłę, aby z łatwością chodzić.

Kiedy dziecko osiąga wiek 2 lat, próbuje chodzić i porusza się tu i tam. Maluchy uwielbiają piosenki, rymowanki i proste gry. Zaczynają uczyć się alfabetu, kształtów, kolorów i innych rzeczy. Bardzo szybko przyswajają i zapamiętują wszystko, co usłyszą i zrozumieją. Przeciętny maluch osiąga około połowy swojego dorosłego wzrostu w wieku 3 lat.

Przedział wiekowy niemowląt

Termin dziecko jest używany w odniesieniu do dzieci w wieku od urodzenia do 4 lat. Noworodki, niemowlęta i małe dzieci mogą być nazywane dziećmi. W skrócie, małe dziecko jest określane jako niemowlę.

Nowo narodzone dziecko to niemowlę. Również młody człowiek jest dzieckiem niezależnie od wieku. Niemowlęta, do których się mówi i które reagują w ciągu pierwszych kilku lat życia, uczą się umiejętności i języków szybciej niż inne dzieci.

Wzrost i rozwój

Rozwój i wzrost dzieci obejmuje wszystkie aspekty noworodków, niemowląt i małych dzieci. Oznacza to wszystko, czego dziecko uczy się od urodzenia do wieku niemowlęcego. Podobnie, odżywianie i opieka obejmuje różnorodne aspekty od wieku noworodkowego do wieku niemowlęcego.

Etap niemowlęcy jest uważany za kluczowy i odpowiednio skategoryzowany. To pierwsze 4 lata dziecka, które torują drogę do edukacji szkolnej. Po nauczeniu się kilku podstawowych umiejętności, takich jak mówienie, chodzenie i pewne maniery, dziecko jest gotowe do pójścia do szkoły.

Przedział wiekowy przedszkola

Przedział wiekowy przedszkolny zaczyna się w wieku 3 lat i kończy w wieku 5 lat. Na tym etapie dziecko uczy się płynnie mówić. Idealnie byłoby, gdyby rodzice zapisali swoje dzieci w wieku przedszkolnym do przedszkola. To tutaj dziecko zyskuje pierwsze towarzystwo kumpli.

Wzrost i rozwój

W wieku przedszkolnym dziecko często zadaje zbyt wiele pytań. Jako rodzic, powinieneś odpowiadać na wszystkie pytania w sposób w pełni satysfakcjonujący dziecko. Jeśli zignorujesz lub skarcisz dziecko za zadawanie pytań, nie będzie się ono uczyć i rozwijać.

Niektóre dzieci używają brzydkich słów, jeśli słyszały je wielokrotnie. Ważne jest, aby sprawdzać, co dziecko mówi i jak się zachowuje. Wszelkie błędy powinny być korygowane dla jego rozwoju. Oprócz mówienia, dziecko uczy się wyostrzać swoje umiejętności chwytania, przygotowując się do nauki w szkole.

Przedział wiekowy dzieci

Po ukończeniu przedszkola i wejściu do pierwszej lub drugiej klasy szkoły, dziecko osiąga wiek 6 lat. W tym wieku dziecko staje się dzieckiem. Wiek dziecka trwa od 6 do 12 lat, zanim stanie się nastolatkiem. Wiele osób nazywa nawet dziecko w wieku przedszkolnym dzieckiem. Nie ma to większego znaczenia w jego codziennym życiu. Jednak idealny wiek dziecka zaczyna się od 6 lat.

Wzrost i rozwój

Dziecko jest o wiele bystrzejsze niż dziecko w wieku przedszkolnym. Wiek dziecięcy powinien być jednym z dwóch najlepszych etapów rozwoju dziecka. Dziecko uczy się więcej w wieku nastoletnim i dziecięcym. Aby przygotować się do wieku nastoletniego i późniejszej dorosłości, dziecko musi dobrze się rozwijać w wieku dziecięcym.

Dziecko lubi różne aktywności i jest zajęte. Traci swój pierwszy ząb, a jego poczucie mądrości zaczyna się rozwijać. Dziecko lubi malować i jeździć na rowerze. Do czasu, gdy osiągnie wiek 12 lat, nabiera większej gracji dzięki umiejętnościom i ruchom.

Podsumowanie

Noworodek to dziecko w wieku poniżej dwóch miesięcy, natomiast niemowlę to dziecko w wieku poniżej 1 roku. Z drugiej strony, maluch ma od 1 do 3 lat, a dziecko w wieku przedszkolnym od 3 do 5 lat. Każde dziecko w wieku od 0 do 4 lat można nazwać niemowlęciem. Dziecko to dziecko, które rozpoczyna naukę w szkole, a jego wiek wynosi od 6 do 12 lat. Zrozumienie tych różnic pomaga rodzicom podejmować odpowiednie działania na rzecz wzrostu i rozwoju ich małych dzieci.

  • No Comments
  • 1 marca, 2024