Jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę?
By admin

Jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę?

Zajście w ciążę jest dla wielu kobiet dużym zmartwieniem, ale masz nad tym kontrolę. Wypróbuj poniższe naturalne sposoby, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Jak mogę zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Przeczytaj poniższe metody, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę.

Rzuć palenie

Kobiety, które palą, zwykle doświadczają dłuższych okresów przed zajściem w ciążę. Palenie jest jedną z głównych przyczyn niepłodności u kobiet. Palenie jest również związane z ciążą pozamaciczną, a także zwiększa ryzyko poronienia, powoduje również komplikacje ciążowe, dlatego wskazane było rzucenie palenia tak szybko, jak to możliwe. Palenie narkotyków takich jak marihuana prowadzi do niskiej wagi urodzeniowej noworodków i mają one tendencję do problemów ze wzrostem.

Utrzymuj zdrową masę ciała

Jeśli pragniesz stracić kilka kilogramów, teraz jest najlepszy czas, aby to zrobić. Nadwaga może zmniejszyć szanse na zajście w ciążę, a także niedowaga i nieregularne miesiączki mogą spowodować problemy z zajściem w ciążę. To dlatego, że komórki tłuszczowe są związane z produkcją estrogenu i jeśli twoje ciało ma zbyt wiele lub zbyt mało może wpływać na estrogen, który jest hormonem zaangażowanym w owulację. Nadwaga może stanowić zagrożenie, które może zakłócać owulację, ponieważ zwiększa ryzyko uodpornienia się na insulinę. Należy odwiedzić lekarza, jeśli podejrzewasz, że Twoja waga jest kwestią niepokojącą. Lekarz udzieli Ci niezbędnych wskazówek na temat odpowiedniej wagi, która jest odpowiednia do robienia dzieci. Jeśli masz otyłość, będziesz musiała wykonywać ćwiczenia odchudzające, a to zwiększy Twoje szanse na zajście w ciążę.

Zwiększ ilość przyjmowanych witamin i minerałów

Kobiety powinny przyjmować żywność bogatą w witaminy. Kobiety potrzebują również kwasu foliowego, który jest niezbędny w zapobieganiu wadom serca, cewy nerwowej i kończyn, które zwykle występują w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy ciąży. Kobiety, którym brakuje wystarczającej ilości żelaza w organizmie, mogą doświadczyć niskiej jakości produkcji jaj, a także zatrzymania procesu owulacji. Brak witaminy B12 może również skutkować nieregularną owulacją, a niedostateczna ilość witaminy D może wpływać na równowagę hormonalną. Witamina C ma za zadanie wzmocnić poziom hormonów, a selen jest niezbędny, ponieważ chroni jajo i plemniki przed uszkodzeniem przez rodniki.

Łagodzenie stresu

Możesz czuć się niespokojna, gdy masz presję związaną z próbą zajścia w ciążę. Przygotowanie się do tego jest ogromnym zadaniem. Utrzymanie poziomu stresu w ryzach jest konieczne. Stres może zakłócić cykl menstruacyjny kobiety. Stres jest również znany z utrudniania pożądania seksualnego. Nie da się całkowicie pozbyć stresu, ale powinniśmy mieć mechanizmy radzenia sobie z nim. Poprzez udział w ćwiczeniach, dokładny masaż, jogę i medytację można pomóc w pozbyciu się stresu.

Przestań pić alkohol

Nadmierne spożycie alkoholu może zmniejszyć płodność zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Alkohol zwiększa ryzyko powikłań ciąży. Dzieje się tak zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach ciąży, ponieważ jest to etap, w którym rozwija się mózg dziecka. Jeśli starasz się o dziecko, to wskazane jest, aby nie pić alkoholu, ponieważ podczas picia trudno jest wykryć, czy jesteś w ciąży, czy nie. Mimo, że dla niektórych osób zaprzestanie picia alkoholu może wydawać się trudne, powinny one szukać metod leczenia, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Na pytanie, jak mogę zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Odpowiedź na to pytanie została udzielona dzięki powyższym metodom.

<!– AI CONTENT END 2 –>

  • No Comments
  • 26 marca, 2023