By admin

Jak zrobić rękodzieła z Paper Mache z łatwym przepisem na Paper Mache

Nauka robienia paper mache to tradycyjne dziecięce rzemiosło z gazetą, które uwielbiamy nawet dla najmłodszych rzemieślników. Ten łatwy przepis na papier mache ma tylko 2 składniki i jest idealny do wykonania z dziećmi w każdym wieku ze stosem starych kawałków papieru!

Paper mache to czysta magia!

Jak zrobić Paper Mache z dziećmi

Zaczynamy od najprostszego rękodzieła z papier mache, miski z papier mache, ale ta łatwa technika zainspiruje cię do zrobienia większej ilości rękodzieł z papier mache!

Papier Mache powstał jako francuski termin oznaczający przeżuty papier, odnoszący się do mieszaniny masy papierowej i pasty, która twardnieje po wysuszeniu.

Tworzenie papier mache było pierwszym rzemiosłem, jakie pamiętam. Pamiętam radość, jaką sprawiało mi robienie pasków z gazety z odrobiną wody i mąki i przekształcanie tych prostych składników w miskę z papier mache lub robienie kul z balonów pokrytych warstwami papier mache, czekanie aż wyschną i otwieranie balonu w środku.

Paper mache po prostu wydaje się być magią!

Zróbmy rękodzieła z papier mache!

Przepis na Paper Mache

Do każdego rękodzieła z papier mache lub projektu z papier mache potrzebna będzie pasta do papier mache i paski starej gazety.

Materiały potrzebne do zrobienia pasty Paper Mache

 • 1 część wody
 • 1 część mąki

Wskazówki jak zrobić pastę Paper Mache

 1. W średniej misce, dodać 1 część wody do 1 części mąki
 2. Wymieszaj dokładnie, aby połączyć mąkę i wodę w gęstą pastę o konsystencji pasty do tapet.

Jak zrobić miskę z papier mache?

Krok 1 – Wybierz małą miskę jako szablon do papier-mache

Zacznij od małej miski – plastikowa jest najlepsza – aby użyć jej jako szablonu miski paper mache dla swojego rzemiosła z gazet. Jeśli nie masz plastikowej, możesz użyć metalowej lub ceramicznej miski, tylko najpierw przesuń nad nią warstwę folii plastikowej, np. folii Saran.

Najłatwiej jest umieścić miskę do góry nogami, aby użyć dolnej strony jako szablonu.

Krok 2 – Podziel starą gazetę na paski

Przygotuj stos starych gazet do wykonania papierowej makiety, dzieląc je na paski. Możesz również użyć nożyczek lub noża do papieru, aby pociąć paski.

Krok 3 – Wymieszaj pastę do papier mache

Weź swoją gotową pastę papier mache lub wymieszaj przepis na pastę papier mache, łącząc mąkę i wodę w proporcji 1:1.

Krok 3 – Zanurz i przykryj Paper Mache

Robienie papierowej maczety jest niechlujne, więc przykryj miejsce pracy dodatkowymi gazetami lub plastikową osłoną.

Zanurz pasek gazety w paście, prześlizgnij się po paście i delikatnie przeciągnij palcami po paskach gazety, aby usunąć nadmiar pasty. Połóż paski papieru na dnie szablonu miski jako pierwszą warstwę paper mache.

Kontynuuj dodawanie pasków pokrywających cały szablon miski, wygładzając je w miarę upływu czasu, aby wypchnąć wszelkie pęcherzyki powietrza z mieszaniny papier-mache.

Wskazówka: Możesz umieścić pastę papier mache w dużej misce i użyć krawędzi górnej miski, aby pomóc usunąć nadmiar pasty z mieszanki mąki.

Krok 4 – Układanie warstw pasków paper mache

Kontynuuj dodawanie warstw – druga warstwa, trzecia warstwa, czwarta warstwa… im więcej tym lepiej. My zrobiliśmy około 5 warstw, tak aby miska była solidna i w pełni zakryta.

Krok 4 – Suszenie

LPozostaw miskę z papier mache do wyschnięcia na noc. Czas schnięcia będzie się różnił w zależności od wielkości projektu, temperatury i poziomu wilgotności.

Krok 5 – Usuń szablon

Po wyschnięciu papier mache, delikatnie wyciśnij miskę. Jeśli masz plastikową miskę, po prostu daj jej trochę wycisnąć i wyskoczy. Jeśli przykryłaś inny rodzaj miski, pociągnij za folię, aby się rozwiała.

Krok 6 – Pomaluj i udekoruj swoją miskę z papierowej maki

Po wyschnięciu miski przez noc, nadszedł czas na malowanie i dekorowanie!

Kiedy nasze dzieło z papier mache wyschło przez noc i oderwało się od plastikowej formy, otworzyliśmy nasze przybory do malowania i użyliśmy tego, co mogliśmy znaleźć.

 • Pomalowaliśmy naszą miskę z papier mache na biało za pomocą białej farby akrylowej i pędzla, a następnie nałożyliśmy niebieskie paski bibuły, aby nadać jej kolor.
 • Nasza biała farba akrylowa potrzebowała kilku warstw, aby pokryć papier gazetowy. Niebieskie paski bibuły zostały nałożone na mokrą farbę i były świetnym sposobem, aby dodać trochę koloru do dna miski.

Gotowe dzieło z papier mache dla dzieci

Co za urocze, wykonane przez dzieci rękodzieło z papier mache!

Nasza miseczka z papier mache okazała się tak piękna! Miska jest idealna do przechowywania małych skarbów lub po prostu do zbierania monet.

Łatwy projekt miski z papier mache dla dzieci

Mój 4,5 letni syn Jack uwielbia tworzyć. Codziennie rysuje, maluje i buduje modele. Wiedziałam, że pokocha papier mache; lepka pasta, rzeźbienie, czego tu nie kochać?

To była nasza pierwsza wspólna praca z paper mache i było bardzo fajnie. Zamiast balonu użyliśmy miski, ponieważ jest to naprawdę łatwe:

 • Miska jest ładna i stabilna dla małych rąk, które dopiero zaczynają w koordynacji paper mache.
 • Wszystko, co zamierzam opisać, jak zrobić paper mache z dziećmi, może być zmodyfikowane dla bardziej złożonego pomysłu paper mache.

Mojemu synowi, Jackowi, tak bardzo spodobało się to rękodzieło, że na pewno wkrótce zrobimy więcej zabawnych projektów z paper mache.

Może następnym razem zrobimy maskę zwierzęcia, tak jak ja to robiłam, gdy byłam dzieckiem. A może pokryjemy piłkę plażową…jeden dobry pomysł za drugim!

Czas przygotowania 5 minut

Czas aktywności 30 minut

Czas całkowity 35 minut

Stopień trudności łatwy

Szacunkowy koszt $0

Materiały

 • Paski gazety
 • 1 szklanka wody
 • 1 filiżanka mąki

Narzędzia

 • Płytka patelnia, w której umieścisz pastę do zanurzania papierowych pasków.
 • Dla początkujących: mała plastikowa miska, jeśli nie masz odpowiedniej plastikowej miski, wyłóż najpierw folią zewnętrzną metalową lub ceramiczną miskę.
 • Dla bardziej zaawansowanych rzemieślników: balon do pokrycia i pop raz rzemiosło wyschło przez noc.

Instrukcje

 1. Wymieszaj Paper Mache Paste, dodając równe części mąki i wody.
 2. Umieść pastę paper mache w płytkiej patelni.
 3. Jeden na raz, przeciągnij i zanurz papierowy pasek w paście paper mache, całkowicie pokrywając papierowy pasek miksturą
 4. .

 5. Podczas gdy pasek jest nadal nad płytką patelnią, delikatnie uruchom palecers nad paskiem papieru, aby usunąć nadmiar pasty, pamiętając o tym, aby nie była ona „kapiąca”.
 6. Umieść pasek papieru nad odwróconą miską, przykrywając ją tak gładko, jak to możliwe. Dodawaj paski, aż cała powierzchnia miski zostanie pokryta.
 7. Zrób co najmniej 5 warstw pasków papier mache na powierzchni
 8. .

 9. Pozwól misce wyschnąć przez noc
 10. .

 11. Delikatnie ściśnij plastikową miskę, pozwalając papierowej skorupie mache odczepić się
 12. .

 13. Pomaluj i udekoruj
 14. .

Więcej pomysłów na Paper Mache z Kids Activities Blog

Czy robiliście z dziećmi łatwe projekty z paper mache, takie jak ta miska z paper mache? Jak Wam poszło?

 • No Comments
 • 6 kwietnia, 2023