Jak zrobić podkładki pod talerze z dziecięcej sztuki
By admin

Jak zrobić podkładki pod talerze z dziecięcej sztuki

Dziś zrobimy DIY placematy z dziecięcej sztuki. Robienie podkładek to świetna aktywność artystyczna dla dzieci w każdym wieku, a te pomysły na podkładki są dosłownie nieskończone. Uwielbiam, że stół jest zabezpieczony i udekorowany podkładkami dla dzieci, które pomogły zrobić.

Zróbmy domowe placematy!

DIY Placemats Craft for Kids

Najnowszy szał w naszym domu to DIY placemats, używając sztuki dzieci, aby stworzyć unikalne ustawienia miejsca dla naszego stołu. Kiedy dzieci mają przyjaciela, który przychodzi na herbatę, lubią zrobić specjalny placemat tylko dla gościa, aby powitać go na posiłku i aby mógł zabrać go ze sobą do domu.

Te podkładki DIY są bardzo łatwe do zrobienia, więc małe dzieci mogą z pewnością włączyć się do zabawy plastycznej.

Nakryjmy stół naszymi domowymi podkładkami!

Oto jak zrobiliśmy te dziecięce podkładki… nie krępuj się dostosować naszych pomysłów na podkładki do swoich dzieci i pory roku.

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne.

Materiały potrzebne do wykonania podkładek dla dzieci

Jak zrobić podkładki pod talerze z dzieł sztuki swoich dzieci?

Zróbmy placemat art!

Krok 1 – Stwórz dziecięcą sztukę

Zrób swój placemat używając przyborów artystycznych, takich jak długopisy i ołówki, aby narysować projekt na kawałku kartki, który zostanie naniesiony na większą kartkę papieru lub zacznij od większej kartki.

Personalizacja grafiki na podkładce

Moje dzieci lubią robić spersonalizowane placematy dla każdej osoby, ozdobione rysunkami tej osoby, ich samych i niektórych z ich ulubionych rzeczy. Można też zrobić sezonowe zestawy podkładek:

 • Wielkanoc
 • Boże Narodzenie
 • Święto Dziękczynienia
 • 4 lipca
 • Walentynki
 • Urodziny członka rodziny

Możesz też dopasować swoje prace plastyczne na podkładkach do tego, o czym uczą się Twoje dzieci i stworzyć zestaw podkładek z faktami historycznymi, tabliczkami mnożenia lub ulubionymi wersetami z Biblii.

Zacznij od prac, które Twoje dziecko już wykonało

Dobrym sposobem jest również ponowne wykorzystanie prac, które dzieci już narysowały lub namalowały. Nie martw się, jeśli nie jest ona dokładnie w odpowiednim rozmiarze, możemy dodać ją do większej kartki papieru jako ramkę lub matę dla dzieła sztuki.

Czas na laminowanie naszych podkładek!

Krok 2 – Laminowanie podkładek pod talerze

Kiedy projekt jest już gotowy, umieść go na kawałku papieru konstrukcyjnego o wymiarach 12 x 18 i prześlij przez maszynę do laminowania za pomocą plastikowej torebki lub arkuszy do laminowania, albo użyj papieru kontaktowego po obu stronach papieru.

Dlaczego warto laminować? Warstwa laminatu wzmacnia podkładkę i chroni ją przed rozlaniem. Dzięki laminacji możesz wielokrotnie używać podkładki, ponieważ pozwala ona na wytarcie podkładki do czysta po każdym posiłku.

Czas nakryć stół z naszymi artystycznymi podkładkami!

Krok 3 – Użyj swoich podkładek DIY

Wykonane przez dzieci podkładki przynoszą tak przyjazny dotyk do czasu posiłków i są znane z tego, że zachęcają niecierpliwe dzieci do pośpiechu przy stole, aby zobaczyć najnowsze kreacje!

Ty możesz robić mniejszym rozmiarom maty jako podstawki lub cup holders. Dzieci mogą stworzyć zestaw, który podarują w prezencie dziadkowi.

Pomysły DIY Placemat dla dzieci

1. Zrób dla maluchów podkładki pełne dinozaurów

Domowej roboty placematy z dinozaurami dla maluchów

Czy używasz sztuki swojego dziecka lub stworzyć specjalny kawałek sztuki z ich zainteresowaniami w umyśle, berbeć placemats są zabawą customize swoim dzieckiem!

2. Domowe podkładki pod talerze z wdziękiem

Hoot! Hoot! Uwielbiam ten placemat DIY.

Jeśli Twoje dziecko ma ulubione dzieło sztuki, które może nie być odpowiedniej wielkości, po prostu zmatuj je na kartce papieru, która sprawi, że placemat będzie miał pożądane wymiary, a następnie zalaminuj. Uwielbiam to, że dzieła sztuki, które mogą być zapomniane w szufladzie lub szafie, mogą być teraz podziwiane na co dzień.

3. Placemat Crafts z Placemat Design

Zrób niestandardowy projekt podkładki

Starsze dzieci mogą chcieć craftować placemat który jest tradycyjnym placemat projekt jak jeden z kolorową granicą jak obrazek. Dzieci mogą odrysować swój zwykły talerz, miskę, filiżankę i sztućce, aby łatwiej było im nakryć stół przy użyciu szablonu.

Czas przygotowania 15 minut

Czas aktywny 5 minut

Czas całkowity 20 minut

Stopień trudności łatwy

Szacunkowy koszt $5

Materiały

 • Duży arkusz papieru budowlanego – rozmiar 12 x 18 cali
 • Materiały plastyczne do wyboru przez dziecko: farby, pędzel, markery, kredki, nożyczki, klej, ołówki, kolorowe kredki i naklejki

Narzędzia

 • Maszyna do laminowania lub rolka przezroczystego papieru kontaktowego

Instrukcje

 1. Stwórz swoje dzieło sztuki lub użyj już stworzonego dzieła sztuki dziecięcej.
 2. Jeśli dzieło nie jest na papierze o wymiarach 12 x 18, zmatuj je do rozmiaru, który chcesz przeznaczyć na placemat.
 3. Zalaminuj swój placemat.
 4. Podawaj potrawy na świeżo zrobionych podkładkach!

Więcej pomysłów na podkładki DIY z Kids Activities Blog

Czy w przeszłości robiłeś podkładki DIY z pracami plastycznymi swoich dzieci? Jaką sztukę zamierzasz dziś przekształcić w domowe podkładki?

 • No Comments
 • 11 marca, 2023