Jak zmniejszyć natężenie bólu podczas normalnego porodu
By admin

Jak zmniejszyć natężenie bólu podczas normalnego porodu

Wiele kobiet w ciąży chce mieć naturalny poród. Może to być zapewnienie całkowitej ostrości umysłu podczas porodu, uniknięcie komplikacji, takich jak ból pleców i bóle głowy związane z znieczuleniem zewnątrzoponowym lub kombinacja obu. Jako przyszła matka zasługujesz na to, aby Twoje preferencje zostały uszanowane. Jeśli zamierzasz urodzić w sposób naturalny, istotne jest, aby mieć plan porodu, który zawiera metody radzenia sobie w sposób naturalny z bólem porodowym.

Bóle porodowe różnią się w zależności od kobiety i od jednego skurczu do drugiego. Ból wywołuje kilka czynników. Po pierwsze, Twoja macica gwałtownie się kurczy, aby wypchnąć dziecko w dół i na zewnątrz. Po drugie, skurcze główki i mięśni dziecka wywierają nacisk na szyjkę macicy, pęcherz moczowy i jelita. Po trzecie, kanał rodny rozszerza się, aby umożliwić dziecku przejście. Chociaż rodzaj i zakres bólu jest bardzo indywidualny, często odczuwany jest ból w plecach, brzuchu, miednicy, a także w biodrach.

Ból jest rodzajem stresu fizycznego i może wywołać stres emocjonalny i psychiczny. Idealnie byłoby, gdybyś sprowadziła na świat swoje dziecko z jak najmniejszym stresem. Aby przygotować się na różne rodzaje i intensywność bólów porodowych, rozważ nabycie arsenału sposobów radzenia sobie z bólem, gdy zbliża się ten czas.

Naturalne leczenie bólu podczas porodu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby kontrolować ból i zmniejszyć potrzebę stosowania znieczulenia zewnątrzoponowego, jest znalezienie douli. Doulas to trenerzy, którzy pomagają kobietom doświadczyć intensywnych fizycznych i psychicznych doświadczeń związanych z porodem. Doula może pomóc Ci w wypełnieniu planu porodu, a nawet może zapewnić Ci pewne usługi zarządzania bólem i stresem, gdy jesteś w trakcie porodu, takie jak masaż.

Wiele osób dziwi się, że nie musi rodzić w pozycji leżącej na plecach. Ta leżąca na plecach pozycja może mieć wady w porównaniu z innymi. Pozycja siedząca, kucana lub na rękach i kolanach jest niezbędna dla rodzącej kobiety. Pozycje te pozwalają grawitacji ułatwić wyjście dziecka, zmniejszając w ten sposób obciążenie ciała matki. Kobiety z silnym bólem pleców podczas porodu korzystają szczególnie z pozycji rąk i kolan, ponieważ to napędza ciężar dziecka z dolnej części pleców. Pozycja kucająca może wzmocnić miednicę, aby miała szersze otwarcie.

Metoda oddychania jest zarządzanie bólem dla przyszłych matek. Jeśli uczęszczałaś na zajęcia z ciąży lub pracujesz z doulą, znasz wpływ oddychania na ból. Od początku do końca skurczu oddychaj głęboko przez nos i wydychaj przez usta, starając się nie robić wdechu dłuższego niż wydech.

Masaż może być korzystne dla kobiet w porodzie. Ukierunkowanie na mięśnie pleców i nóg może zmniejszyć ból. Technika ta pozwala również partnerowi uczestniczyć w procesie poprzez pomoc w kontrolowaniu bólu. Może to również zrobić doula. Masaż związany z pracą nie tylko zmniejsza ból, ale jest również związany z trzema godzinami minimalnej pracy niż uczestnicy, którzy nie otrzymali żadnego masażu.

Baseny porodowe oferują kobietom możliwość zrelaksowania się w ciepłej wodzie podczas porodu. Ciepła woda pomaga rozluźnić mięśnie i zminimalizować bóle skurczowe. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z basenu porodowego, pamiętaj, aby szukać centrów porodowych i szpitali, które mają je w swojej placówce. Jeśli chcesz rodzić w domu, być może będziesz musiała kupić basen na własną rękę. Wypożyczenie jednego może być również opcją w Twojej okolicy.

Istnieją naturalne sposoby na zmniejszenie bólu porodowego. Jeśli chcesz uniknąć środków przeciwbólowych, upewnij się, że hwać plan z wieloma technikami leczenia bólu i wspomagania.

Polecamy Ci jeden z naszych popularnych cytatów o porodzie.

  • No Comments
  • 27 marca, 2023