By admin

Jak ubrać noworodka w letnie upały?

Nowi rodzice często mają trudności z zapewnieniem dziecku wygody, zwłaszcza podczas ubierania. W większości przypadków rodzice przesadzają z ubieraniem dzieci w obawie, że w przeciwnym razie będzie im zbyt zimno. Jednak nadmierne ubieranie dziecka nie pomaga zapewnić mu komfortu, zwłaszcza gdy pogoda jest ogólnie gorąca. Kiedy czujesz, że jest zbyt gorąco, możliwe, że dziecko czuje to samo. Dlatego zdejmując dodatkowe warstwy odzieży, upewnij się, że zdejmujesz je również z dziecka. Średnia temperatura 36C lub 37C jest wystarczająca dla dziecka. Powyżej lub poniżej tej temperatury dziecko albo się przeziębi, albo będzie mu niewygodnie. Oto wskazówki dotyczące pielęgnacji niemowląt latem.

Jak ubierać noworodka latem?

– Zmniejsz ilość warstw ubrań

Latem temperatura jest na ogół wysoka, a dziecko może czuć się niekomfortowo, gdy okrywasz je ciepłymi ubraniami i kocami. Ważne jest, aby używać lekkich ubrań, w których dziecko może łatwo oddychać. Na przykład, można ubrać dziecko w ubrania bez rękawów, otwarte sandały i szorty lub sukienki. Taki strój jest prosty i wygodny dla dziecka latem.

– Upewnij się, że skóra dziecka nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Nawet jeśli ubierasz dziecko w lżejsze ubrania, ważne jest, aby chronić skórę dziecka przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Możesz używać lekkich ubrań z długimi rękawami, takich jak szyfon i czapki, aby chronić skórę dziecka, jeśli ma mniej niż 6 miesięcy. Gdy dziecko ma więcej niż sześć miesięcy, można bezpiecznie nałożyć na jego skórę krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

– Przyjrzyj się bliżej tkaninie przed zakupem

Istnieją tkaniny, które mogą powodować podrażnienia i dyskomfort, gdy są noszone w ciepłych miesiącach z powodu pocenia się. Materiały, których unikasz, ponieważ powodują dyskomfort u Ciebie, z pewnością spowodują dyskomfort u Twojego dziecka i powinieneś ich również unikać. Wybierz materiały i tkaniny, które są oddychające, aby nie dusiły skóry dziecka.

– Ubrania powinny być również luźno dopasowane

Im luźniejsze ubranka, tym lepiej oddychają i tym wygodniej będzie w nich dziecku podczas ciepłych miesięcy lata. Ciasne ubrania z pewnością doprowadzą do nadmiernego pocenia się i przegrzania, co może prowadzić do pojawienia się wysypki na skórze dziecka.

– Pozbądź się akcesoriów

Chociaż kuszące może być ozdabianie dziecka pasującymi opaskami na głowę, opaskami na rękę i kokardkami, nie jest to zalecane. Chociaż dziecko będzie wyglądać super uroczo z tymi akcesoriami, nie będą one wygodne, a celem jest zapewnienie mu wygody. Dlatego też należy ograniczyć akcesoria podczas ubierania dziecka latem.

Podsumowanie

Ubieranie dziecka może być mylące i trudne, szczególnie dla nowych rodziców, którzy nie są przyzwyczajeni do wychowywania dzieci. Powyżej znajdują się najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji dziecka latem, w szczególności jak ubierać dziecko latem, aby zapewnić mu wygodę.

  • No Comments
  • 7 marca, 2024