By admin

Jak suszyć ubranka dla niemowląt, aby się nie skurczyły?

Ubranka dla niemowląt są wykonane z różnych włókien, które mogą również reagować w różny sposób podczas suszenia. Niektóre z nich wymagają, aby wysuszyć je tylko raz, zamiast robić to wielokrotnie. W przeciwnym razie mogą się mocno skurczyć. Większość producentów dołącza jasne instrukcje dotyczące prania i suszenia różnego rodzaju ubranek dla niemowląt. Poza tym, niektóre inne techniki suszenia ubranek dziecięcych bez kurczenia się są następujące:

1. Zapoznaj się z wytycznymi na etykiecie

Tkaniny są dostarczane z instrukcjami dotyczącymi sposobu ich suszenia po każdym praniu. Instrukcje zawierają zasady pielęgnacji ubrań krok po kroku. Mogą one zawierać sugestie dotyczące cyklu suszenia w suszarce lub informacje dotyczące prania w domu i czyszczenia na sucho.

Inne instrukcje mogą zawierać wskazówki dotyczące korzystania z ciepła suszarki przy różnych ustawieniach. Jest to powód, dla którego należy naprawdę przeczytać i zrozumieć wszystkie zasady suszenia, aby uniknąć kurczenia się ubrań.

2. Można suszyć na powietrzu

Zwykle jest to najdelikatniejszy sposób suszenia większości ubranek dla niemowląt i wiadomo, że zapobiega wszelkiego rodzaju skurczom.
Jeśli jednak ubrania są wykonane z luźno tkanych tkanin lub dzianin, najlepszą metodą byłoby suszenie ich na płaskiej powierzchni.

Inne wskazówki dotyczące suszenia

Większość tkanin może się łatwo skurczyć, jeśli zostaną wystawione na działanie wysokiej temperatury w suszarce. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, które rodzaje tkanin są podatne na tego rodzaju problemy. W takim przypadku można zastosować następujące metody, aby zminimalizować kurczenie się.

– Używaj znacznie niższych ustawień suszarki. Następnie można wyjąć ubranka dziecięce, gdy są jeszcze trochę wilgotne, i wysuszyć je na powietrzu.

– Suszenie na słońcu jest najbardziej przyjazną i niekurczliwą metodą suszenia. Poza tym, ma to wpływ na zabijanie wszelkiego rodzaju bakterii, które mogły znaleźć się w ubrankach.

– Nie pozostawiaj ubrań na sznurku do prania, gdy są już suche. Zamiast tego należy je jak najszybciej zdjąć i złożyć.

– Jeśli ubranka dla niemowląt są tkane lub dzianinowe, warto pomyśleć o zainwestowaniu w suszarkę do swetrów. Zasadniczo wykorzystuje on temperaturę pokojową i jest doskonałym sposobem na wyeliminowanie kurczenia się ubrań.

– Możesz także użyć ustawienia zimnej wody w pralce. Jest ono znacznie łagodniejsze niż ustawienie wysokiej temperatury.

– Jeśli suszarka jest wyposażona w funkcję suszenia bębnowego, do suszenia ubrań można użyć ustawienia ruchu. To ustawienie jest specjalnie używane do delikatniejszych rodzajów odzieży, w tym tych, które są podatne na kurczenie się.

Podsumowanie

Można uniknąć kurczenia się ubranek dziecięcych, nie wykręcając ich i nie pocierając zbyt mocno. Zamiast tego wystarczy wycisnąć wodę tylko raz; zwłaszcza jeśli pierzesz ręcznie.
W międzyczasie musisz znać rodzaj tkaniny, z której wykonane są ubranka dla niemowląt. Pomaga to określić, w jakich warunkach należy suszyć te same ubrania.

Na przykład instrukcje producenta mogą wymagać tylko określonych sposobów suszenia. Może to być suszenie na powietrzu lub w niskiej temperaturze.

Niezależnie od tego, musisz zrozumieć wszystkie instrukcje dotyczące prania i suszenia, które towarzyszą każdemu rodzajowi odzieży dziecięcej.

  • No Comments
  • 1 marca, 2024