Jak spędzać czas z nastolatkiem?
By admin

Jak spędzać czas z nastolatkiem?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest wiedzieć, co dzieje się z życiem naszych dzieci, gdy stają się starsze. Jako rodzic, musisz umówić się ze swoim nastolatkiem pomimo ich zajętych dzienników towarzyskich i spędzić razem trochę czasu wysokiej jakości. To pomoże Ci pozostać blisko swoich nastolatków. Pomyśl o działaniach, aby zrobić z nastolatkiem, który przyniesie zabawę i uderzyć jowialny rozmowę z nastolatkiem.

Bycie rodzicem wiąże się z wieloma obowiązkami i dlatego trzeba będzie szukać sposobów, aby zapewnić sobie pozostanie blisko nastolatka, gdy wykonują swoje codzienne czynności. Musisz być bardziej kreatywny, aby pozostać blisko swojego nastolatka.

Poniżej znajdują się niektóre z działań, aby zrobić ze swoim nastolatkiem:

Get Active Together

Pomyśl o uprawianiu sportu ze swoim nastolatkiem, to pomoże ci w sprawach związanych z fitnessem. Pomożesz również Tobie, nastolatkowi, w uzyskaniu aktywności fizycznej, niekoniecznie go denerwując. Pomyśl o graniu w różne gry, takie jak tenis, badminton lub piłka nożna, jeśli nastolatek jest zainteresowany, ponieważ pomoże to wam obu uzyskać aktywność.

Zacznij projekt rzemieślniczy

Ta działalność jest wyjątkowym sposobem spędzania czasu z nastolatkami, którzy są wielbicielami projektów rzemieślniczych DIY. Projekty te powinny być zaplanowane na weekendy lub podczas wakacji, kiedy nastolatki są w poszukiwaniu działań, aby utrzymać je zajęte. Możesz wymyślić przedmioty lub prezenty dla domu, a także cele urodzinowe i wszelkie inne specjalne wydarzenia.

Możesz również pomyśleć o prezencie DIY dla swoich bliskich, na przykład dziadków lub kochającej ciotki. Niektóre z pomysłów obejmują ramki na zdjęcia, lampy, sadzarki między innymi. Możesz również nauczyć ich, jak zrobić torby przy użyciu starych ubrań. To nie powinno się zatrzymać w tym momencie, myśleć o podejmowaniu pomysł do następnego poziomu i pielęgnować swoje umiejętności w sztuce, jak również zainteresowania poprzez zapisanie ich w klasach rzemiosła. Będąc razem można nauczyć ich kilka innych pomysłów rzemieślniczych, takich jak tworzenie ceramiki, malarstwo, rzeźba wśród innych.

Wybierz się na jakiś festiwal

Zaplanuj zwiedzanie festiwali razem z nastolatkiem, ponieważ większość z nich jest wielbicielami tych wydarzeń. Jeśli zdarzają się one w Twoim mieście, to pomyśl o wyciągnięciu nastolatka, aby cieszyć się razem z innymi nastolatkami. Jeśli zauważyłeś, że Twój nastolatek uwielbia czytać książki, możesz pomyśleć o zabraniu go do biblioteki. Twój nastolatek będzie cieszyć się tym, ponieważ jesteś tam, aby zaspokoić wszystkie jej potrzeby, w tym płacenia za wszelkiego rodzaju książek, które musi kupić.

Wybierzcie się razem na przejażdżkę

Jazda samochodem to jeden z najskuteczniejszych sposobów na nawiązanie rozmowy z nastolatkiem. Podczas jazdy samochodem nie trzeba nawiązywać kontaktu wzrokowego z osobą, z którą się rozmawia. Dzięki temu nastolatki czują się bardziej swobodnie, nawet gdy rozmawiają na niewygodne tematy.

Zaplanuj wieczór rodzinny

Możesz wyznaczyć czas dla całej rodziny, aby spędzić go razem. Pomimo działalności, optujesz jak grając w gry planszowe raz na jakiś czas lub oglądając film, spróbuj zrobić to rutyna. Może to być jeden z istotnych sposobów na wzmocnienie relacji z nastolatkiem.

Jako rodzic, jego dobrze, aby myśleć o działalności zrobić z nastolatkiem, ponieważ będą one przynieść bliżej do nastolatka i pozwolą Ci wzmocnić swoje relacje z nastolatkiem.

  • No Comments
  • 25 marca, 2023