Jak sobie radzić z upartym 3 latkiem?
By admin

Jak sobie radzić z upartym 3 latkiem?

Oswojenie 3′ latka, aby się zachowywał, może być naprawdę wyzwaniem. Główną sztuczką jest tutaj zapewnienie spójności i nauczenie się, jak podchodzić do bitew ze swoim 3-letnim dzieckiem. Możesz spróbować być autorytatywny, ale nie będąc rodzicem autorytarnym. Dlatego, jeśli twoje 3-letnie zachowanie wymyka się spod kontroli, oto jak sobie z nimi poradzić.

-Słuchać uważnie

Dzieci zawsze czują się dobrze, gdy wiedzą, że ktoś ich słucha. Jeśli to możliwe spróbuj wszelkimi sposobami powtórzyć obawy dziecka. Jeśli znajdziesz go lub ją, na przykład, whining w sklepie spożywczym, tylko dlatego, że nie chcesz, aby otworzyć ciasteczka. Powiedz coś takiego: „Jesteś na mnie zły tylko dlatego, że nie pozwolę ci otworzyć ciasteczek, dopóki nie wrócimy do domu”. To może nie zaspokoić potrzebę, ale przynajmniej pomoże stłumić gniew i rozładować szanse na konflikt.

-Wyjaśnij zasady

Trzylatek może nie powstrzymać się przed zrobieniem czegoś, co uznają za zabawne, np. bicie, gryzienie lub chwytanie zabawek od innych dzieci. Naucz je znaczenia empatii. Niech wie, że bicie lub gryzienie innych ludzi jest bolesne. Zawsze, gdy chwyta zabawki należące do innych dzieci, nie są one szczęśliwe, bo też chcą się bawić tą samą zabawką. Dzięki temu trzylatek będzie rozumiał i wiedział, że jego zachowanie nie jest atrakcyjne dla innych ludzi. Niech znają związane z tym konsekwencje.

-Zachowaj spokój

Jeżeli ty no lubisz złego zachowanie emulowany przez twój 3 rok’ stary, próbować mierzyć się je spokojnie. Zawsze obejmuje unruffled, spokojny ton’ głos i słowa które są oba pozytywni i neutralni. Zawsze próbuje skupiać się na do’s zamiast don’ts. Na przykład, kiedy mówisz, 3-letniemu dziecku, że nie jest dobrze zostawić trójkołowiec w połowie drogi, on/ona prawdopodobnie będzie się kłócić. Najlepszy sposób jest powiedzieć im, aby uzyskać trike poza ganek lub będzie kopać i dostać zadrapania. Inną techniką jest zapewnienie, że twój wybór słów i ton nie sugeruje, że nienawidzisz dziecka.

-Zapewnij alternatywy

Kiedykolwiek dziecko nie jest gotowy lub przestaje robić coś, kwestia tutaj jest tylko kontrola. Dlatego, jeśli to możliwe, zapewnij im jakąś kontrolę, oferując ograniczony’ zestaw alternatyw. Na przykład zamiast nakazywać dziecku sprzątanie pokoju, zapytaj, co chce zrobić najpierw, wybrać książki czy klocki. Upewnij się, że wybory są konkretne, ograniczone i możliwe do zaakceptowania przez Ciebie.

-Wykorzystanie czasu wolnego

W sytuacjach, gdy rozumowanie, spokój i alternatywy nie przynoszą efektu, możesz zastosować time-out. Możesz wysłać dziecko do obszaru, który jest nudny’ i pozwolić mu siedzieć przez jakiś czas i być w stanie pociągnąć siebie. To zapewnia możliwość ochłodzenia się i jest w stanie wysłać wiadomość, że negatywne zachowanie nigdy nie będzie miało twojej uwagi. Unikaj nagradzania negatywnego zachowania poprzez oferowanie uwagi, a to sprawi, że 3-letnie dziecko będzie unikać tego zachowania.

-Zaakceptuj swoje błędy

Niech dziecko wie, że własne błędy poprzez wyjaśnienie i przeprosiny. Pozwoli to dziecku nauczyć się, że niedoskonałość jest dozwolona.

Wniosek

3′ letnie dziecko prawdopodobnie da ci popalić. Ale zrozumienie ich, poznanie i poradzenie sobie z ich wymaganiami jest najlepszym sposobem na oswojenie ich zachowań. Dlatego, jeśli zachowanie 3-latka wymyka się spod kontroli, ta treść da ci wiedzę, której potrzebujesz, aby sobie z nimi poradzić.

<!– AI CONTENT END 1 –>

  • No Comments
  • 25 marca, 2023