By admin

Jak powstrzymać płacz dziecka po odłożeniu na miejsce?

Czy Twoje dziecko płacze, gdy jest kładzione na ziemi?

Zmagasz się z brakiem wolnego czasu?

Jeśli tak, to nie jesteś sama. Wielu rodziców po urodzeniu dziecka często ma problem z wygospodarowaniem wolnego czasu. Nie oznacza to jednak, że nie można wygospodarować trochę wolnego czasu. Musisz wiedzieć, jak uspokoić dziecko podczas odkładania. Dopiero gdy to zrobisz, uzyskanie wolnego czasu stanie się łatwe.

Być może zastanawiasz się, jakie są techniki, które możesz zastosować, aby uspokoić dziecko podczas odkładania?

Dzisiaj pomożemy Ci w tym. Będziemy dzielić się z wami różne techniki, które można spróbować, aby utrzymać dziecko spokojne, nawet gdy umieścić w dół. Spójrzmy teraz na niektóre techniki poniżej.

Jak powstrzymać dziecko od płaczu po położeniu na ziemi?

Techniki, na które zwrócę uwagę poniżej, mogą być stosowane w połączeniu lub samodzielnie. Jedna z nich na pewno uspokoi Twoje dziecko, dlatego po wypróbowaniu tych technik, uzyskanie wolnego czasu stanie się łatwiejsze.

1. Rób to przez niewielką ilość czasu:

Musisz zrozumieć, że początkowo, jeśli trzymać dziecko w dół przez długi czas, on / ona będzie się rozmyć. Dlatego należy zacząć robić to przez małe okresy czasu. To pomoże Ci w utrzymaniu dziecka w spokoju, nawet gdy je położysz. Istnieje kilka innych wskazówek, które można śledzić podczas kładzenia dziecka jak:

– Możesz spróbować mówić do nich. To je uspokoi.

– Możesz puścić w tle jakąś łagodną muzykę. To je uspokoi.

– Możesz starać się być w ich pobliżu, aby dziecko mogło Cię widzieć.

Te trzy wskazówki, wraz z faktem, że kładziesz dziecko tylko na kilka minut, uspokoją dziecko, gdy je położysz.

2. Użyj huśtawki dla niemowląt:

Większość rodziców kładzie dziecko na łóżku. Musisz zrozumieć, że łóżko dla dziecka może nie być najbardziej wygodne dla dziecka w fazie niemowlęcej. Znacznie lepszą alternatywą jest umieszczenie dziecka w huśtawce. Większość huśtawek posiada muzykę w postaci kołysanek, które mają za zadanie uspokoić dziecko.

Dzięki huśtawce i spokojnej muzyce dziecko będzie czuło się bezpiecznie i nie będzie płakało. Możesz ustawić huśtawkę w takiej pozycji, abyś zawsze był w zasięgu wzroku dziecka. Dzięki temu dziecko będzie spokojne i nie wpadnie w panikę.

3. Pozwól dziecku najpierw zasnąć:

Jedną z istotnych wskazówek, które można zastosować, jest pozwolić dziecku zasnąć podczas trzymania go/jej. Jakakolwiek inna praca, którą masz w toku może poczekać. Kiedy dziecko śpi, łatwo będzie je położyć. Należy jednak pamiętać, aby nie zakłócać snu dziecka.

Dziecko jest znacznie mniej prawdopodobne, aby płakać lub panikować podczas snu. Dlatego też, będzie łatwo umieścić dziecko w dół, gdy on / ona śpi. Zazwyczaj ta technika zajmuje więcej czasu niż inne wskazówki podkreślone w tym artykule. Jednak, gdy dziecko zasypia, dostaniesz ciągły czas, w którym można dostać swoje rzeczy zrobić.

Pro Tip:

Jeśli twoja praca jest taka, że nie może czekać na zasypianie dziecka, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w nosidełko dla dziecka. Dzięki temu, mimo że dziecko jest z Tobą, Twoje ręce będą wolne. W ten sposób można wykonać swoją pracę na czas i uniknąć płaczu dziecka, jak również. Kiedy dziecko zaśnie, możesz je odłożyć.

4. Trzymaj się harmonogramu:

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było spokojne nawet po pukładąc go, należy starać się trzymać odpowiedniej rutyny. Dzięki temu dziecko po kilku dniach będzie wiedziało, czego się spodziewać. W rezultacie będzie spokojne, gdy umieścisz je w huśtawce. Ponadto, należy to robić w sposób delikatny i pozostawać przed dzieckiem. W ten sposób dziecko jest mniej skłonne do płaczu.

Rozumiemy, że podczas opieki nad dzieckiem trudno jest trzymać się rutyny, ale musisz podjąć trochę wysiłku i stworzyć rutynę, głównie po to, aby dziecko się uspokoiło. Dzięki temu dziecko przyzwyczai się do przebywania na łóżku lub w huśtawce dla niemowląt. W rezultacie będzie mniej zestresowane w tym czasie.

5. Kładź dziecko, gdy jest dobrze nakarmione:

Wiele razy dziecko może być głodne i dlatego będzie płakać, gdy będzie trzymane w dół. Jest tak również dlatego, że dziecko przyzwyczaiło się do karmienia przez matkę i dlatego, kiedy trzymasz je w dół, może to być wskazówka, że potrzebuje ono karmienia, a nie bycia trzymanym w dół.

Musisz dowiedzieć się, czy jest to czas karmienia dziecka, więc nie trzymaj dziecka w dół. Jeśli jest to czas karmienia, dobrze jest najpierw nakarmić dziecko. Tylko wtedy, gdy to zrobisz, dziecko będzie zadowolone i spokojne, gdy będziesz je przytrzymywać. Jest to jedna z najbardziej widocznych wskazówek, których należy przestrzegać, aby powstrzymać dziecko od płaczu.

6. Pieszczoty czoła dziecka:

Wielu rodziców popełnia błąd polegający na tym, że trzymają dziecko w dole i idą do innego pokoju lub są zajęci swoją pracą. To z pewnością sprawi, że dziecko wpadnie w panikę. Znacznie lepszym pomysłem jest przebywanie wokół dziecka, gdy trzymasz je w dół. Jeśli chcesz je uspokoić, możesz puścić jakąś uspokajającą muzykę przy niskiej głośności i pieścić czoło dziecka. Muzyka i pieszczoty uspokoją dziecko. Dzięki temu, nawet jeśli dziecko zacznie płakać zaraz po położeniu na łóżku lub w huśtawce, płacz dość szybko ustanie.

7. Upewnij się, że dziecku jest wygodnie:

Jeśli dziecko jest niewygodne w jakikolwiek sposób, a ty położysz je na ziemi, będzie ono z pewnością płakać. Istnieją pewne wskazówki, które można zastosować, aby zapewnić, że dziecko jest całkowicie wygodne.

– Musisz upewnić się, że dziecko nie ma zabrudzonych pieluszek.

– Musisz upewnić się, że dziecko jest suche i czyste.

– Musisz upewnić się, że powierzchnia, która jest łóżko dla dzieci lub huśtawka dla dzieci jest całkowicie miękki i przyjazny dla dziecka tkaniny.

Gdy zadbasz o te trzy rzeczy, prawdopodobieństwo, że dziecko będzie płakać po odłożeniu, znacznie się zmniejszy.

Tak więc, jeśli jesteś dziecko płacze, gdy umieścić w dół, to lepiej, aby wykonać nasz przewodnik powyżej. Z pomocą omówionych powyżej wskazówek, można zachować spokój dziecka nawet podczas trzymania go w dół. Zapewni to, że otrzymasz regularny czas wolny od rąk, a dziecko będzie spokojne i wygodne.

  • No Comments
  • 19 kwietnia, 2023