Jak pomóc nastolatkowi z depresją?
By admin

Jak pomóc nastolatkowi z depresją?

Depresja u nastolatków staje się coraz częstszym problemem, a sposobem na pomoc takim nastolatkom jest promowanie rozwoju istotnych umiejętności. Wśród kluczowych aspektów odzyskiwania i uzdrawiania, niezależnie od tego, czy chodzi o uraz, złamane serce czy depresję, jest przekonanie, że zmiana jest nieuchronna. Naukowcy określają to mianem „pozytywnego oczekiwania”, a gdy przyjrzymy się sukcesom terapeutycznym, jest ono wyraźnie wyeksponowane.

Depresja nastolatków przejść przez wiele emocjonalnych, a w niektórych przypadkach, ból fizyczny, jednak w większości przypadków, są one bez pojęcia o tym, co do pobłażania w celu rozwiązania tego problemu. Rodzice i opiekunowie są w najlepszym miejscu podejmowania kontroli i pozyskiwania pomocy dla depresji nastolatka. Ten post da wskazówki, jak pomóc nastolatkowi w depresji.

Co powinieneś zrobić, gdy uważasz, że Twój nastolatek cierpi na depresję?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest rozmowa z dzieckiem o jej uczuciach i rzeczach dziejących się w domu lub szkole, które mogą być przyczyną bezsennych nocy. Ponadto, możesz powiedzieć o tym lekarzowi nastolatka. Niektóre kwestie medyczne mogą prowadzić do depresji. Lekarz mógłby zalecić poradnictwo, aby pomóc w zachowaniu i emocjach lub leki do leczenia depresji.

Lekarz nastolatka może pójść do przodu i zbadać go pod kątem depresji każdego roku w wieku od 12 do 21 lat. Samobójstwo jest głównym sprawcą śmierci wśród nastolatków. Wszelkie myśli samobójcze należy traktować jako sytuacje awaryjne.

Co należy zrobić, aby pomóc

Promować zdrowie

Czynniki, które przyczyniają się do świetnego zdrowia psychicznego to odpowiedni sen, zdrowa dieta, treningi, a także pozytywne interakcje z ludźmi w szkole i domu. Należy ograniczyć czas spędzany przy ekranie i motywować do aktywności fizycznej, jak również do zabaw z rodziną i przyjaciółmi. Działania te pomogą w nawiązaniu pozytywnych interakcji z innymi ludźmi.

Należy również rozmawiać z nastolatkiem twarzą w twarz i chwalić go za godne pochwały zachowanie. W tym czasie należy zachęcać nastolatka do szukania opieki i skupiać się na mocnych stronach, które budują więź między rodzicami a nastolatkiem.

Akcentuj to, co pozytywne

Upewnij się, że zwracasz uwagę na pozytywne rzeczy, które robi twój nastolatek. Praca na pół etatu, chodzenie na zajęcia, zmywanie naczyń czy odbieranie rodzeństwa z treningu piłkarskiego to dobre rzeczy i trzeba takie wysiłki dostrzegać i doceniać. Powiedz swojemu nastolatkowi, jak bardzo jesteś z niego dumny, że świetnie sobie radzi.

Zapewnij bezpieczeństwo i ochronę

Porozmawiaj z nastolatkiem na temat znęcania się. Jeśli jest on ofiarą znęcania się, może to prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym. Ponadto poszukaj problemów związanych z utratą i żałobą. Szukaj pomocy, jeśli problemy z żałobą utrzymują się. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i opłakujesz stratę, poszukaj pomocy i poszukaj dodatkowego wsparcia dla nastolatka. Należy również pracować, aby zmniejszyć swój stres, ponieważ nastolatki mają niską tolerancję na stres.

Opracuj procedurę bezpieczeństwa

Trzymaj się procedury leczenia. Upewnij się, że nastolatek uczestniczy w sesjach terapeutycznych i przyjmuje leki zgodnie z zaleceniami. Należy również sporządzić listę osób, z którymi można się skontaktować w przypadku, gdy depresja u nastolatka nadal będzie problemem. Ponadto, należy szukać czynników ryzyka samobójstwa.

  • No Comments
  • 25 marca, 2023