By admin

Jak podgrzewać mleko w mikrofalówkach dla niemowląt?

Mleko przechowuje się w lodówkach, aby ograniczyć namnażanie się bakterii, no i oczywiście, aby maksymalnie zachować jego świeżość. Więc jeśli robisz nadmiar formuły, chłodzenie go jest zawsze najlepsze, zamiast pozostawienia go w temperaturze pokojowej. Niestety, po schłodzeniu większość niemowląt wyłączyłaby się od mleka, więc trzeba wymyślić, jak je podgrzać. Podczas gdy dietetycy żywności mówią, że przegrzanie mleka może spowodować utratę niektórych składników odżywczych, istnieją sposoby, aby zminimalizować składniki odżywcze, które zostaną utracone – i jeden z tych sposobów jest z mikrofalówką.

Używanie mikrofalówek do podgrzewania mleka dla niemowląt mogło zyskać złą sławę kilka lat temu, ale jak ze wszystkim, eksperci – w tym FDA – twierdzą, że istnieją bezpieczniejsze sposoby podgrzewania mleka dla niemowląt. Zauważ, że badania zostały przeprowadzone głównie na formule, a nie na mleku matki.

Jest jeden post o mikrofalówkach dla seniorów, jeśli masz starszych rodziców z demencją.

Problem z podgrzewaniem mleka w mikrofalówce dla niemowląt

  • Nierówna dystrybucja ciepła. Mikrofale generalnie podgrzewają jedzenie w centrum, więc boki pozostają chłodne w dotyku. Po 1 minucie podgrzewania, zdziwisz się, gdy poczujesz, że część mleka jest nadal zimna, podczas gdy inne części są skalpujące gorące. Spalone, gorące mleko może poparzyć język dziecka, co jest złe.
  • Uwalnianie szkodliwych substancji chemicznych do mleka dziecka. W czasach zanim pojawiły się bezpieczne dla mikrofalówki plastiki i pojemniki, eksperci ostrzegali, i słusznie, że rodzice powinni powstrzymać się od podgrzewania butelki z mlekiem dla niemowląt w mikrofalówkach. Powód jest prosty, po podgrzaniu plastikowe butelki uwalniają BP, który jest rakotwórczy. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest świadome karmienie dziecka jest mleko, które zawiera znaną substancję rakotwórczą.
  • Curdle Milk: mleko podgrzewane w mikrofalówkach ma tendencję do zbyt szybkiego nagrzewania się. Mleko woli być podgrzewane powoli. Nie ma nic przeciwko osiągnięciu punktu wrzenia, pod warunkiem, że osiągnie go w bardzo niskiej temperaturze. W przeciwnym razie białko kazeinowe znajdujące się w mleku zbija się w grudki, tworząc zsiadły wygląd. Zsiadłe mleko jest nie tylko mniej atrakcyjne, ale może też nie przejść przez otwór w sutku butelki do dziecka.
  • Wybuchające szkło i butelki. Zwykle można powiedzieć, jak bezpieczny jest pojemnik do mikrofalówki na podstawie etykiety, jak gorący się staje lub jak zimny pozostaje podczas mikrofalówki. Szkło, które nie jest bezpieczne dla mikrofalówki, zawiera maleńkie pęcherzyki powietrza, które rozszerzają się i wybuchają podczas podgrzewania. Jeśli próbujesz podgrzać mleko swojego dziecka w szklance, która nie jest bezpieczna w mikrofalówce, ryzykujesz eksplozję.
  • Zmniejszenie wartości odżywczej. Przy większości metod podgrzewania ryzykujesz utratę niektórych składników odżywczych zawartych w mleku Twojego dziecka. Nie jest to problem charakterystyczny dla mikrofalówek, ale dla wszystkich metod gotowania. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono wiele badań (w tym kilka opublikowanych przez Amerykańską Akademię Pediatrii), aby sprawdzić, jaki wpływ ma mikrofalówka na mleko dziecka (tylko mleko w proszku, nie mleko matki). Większość z nich wykazała, że przy prawidłowym użyciu mikrofale nie będą miały negatywnego wpływu na mleko dziecka. Twierdzą, że ponieważ nie dochodzi do znacznej utraty witaminy C i ryboflawiny – zazwyczaj dobrych wskaźników wysokiej jakości odżywczej – mikrofale nie stanowią znaczącego ryzyka dla mleka Twojego dziecka. Przynajmniej nie bardziej niż inne powszechnie stosowane metody ogrzewania.

Jak podgrzewać mleko w mikrofalówce dla niemowląt

Trzymanie mleka dla niemowląt pod bieżącą wodą gorąca woda może trwać wiecznie zanim się nagrzeje, a dzieci nie są znane ze swojej łaskawości czy cierpliwości. Oto jak możesz bezpiecznie podgrzać mleko dziecka w mikrofalówce.

Butelka.

Po pierwsze i najważniejsze, chcesz się upewnić, że butelka jest wolna od wszelkich pozostałości po myciu w zmywarce. Wiele razy odnotowano incydent z pianą z powodu pozostałości mydła z butelek. To powiedziawszy, radzi się używać tylko plastikowych butelek do mikrofalówki (są wolne od BP), a nie okularów, ponieważ jig jest to, czy wybuchają, czy nie. Z butelką w mikrofalówce, upewnij się, że pokrywa jest otwarta, ponieważ pokrywa, nawet smoczki, zatrzymują ciepło i wysyłają temperatury gwałtownie. Upewnij się, że trzymasz butelkę stojącą pionowo w mikrofalówce, a nie leżącą po przekątnej. Chcesz, aby środek

Butelka, gdzie mikrofalówka cele, być tak wąskie, jak to możliwe.

Ilość

Zaleca się, aby nigdy nie mikrofalować mleka, którego objętość nie przekracza 4 uncji. Jeśli mleko jest zbyt małe, ryzykujesz, że zagotujesz je zbyt szybko, co może doprowadzić do jego zsiadłości i powstania gorących punktów, które poparzą język dziecka.

Temperatura

Po pierwsze, upewnij się, że mleko, które podgrzewasz w mikrofalówce jest przechowywane w lodówce, a nie w temperaturze pokojowej. Mleko pozostawione w temperaturze pokojowej pozwala bakteriom na rozwój i namnażanie się. Kiedy mleko w temperaturze pokojowej jest podgrzewane w mikrofalówce, bakterie podwajają się lub potroją. Po drugie, mikrofalówki ewoluowały, więc nie musisz mikrofalować mleka dziecka na dużym ogniu. Ustaw ustawienie na niższe ciepło, a następnie podgrzej 4 uncje mleka przez zaledwie 15 sekund. 8 uncji można podgrzewać przez 45 sekund.

Podczas podgrzewania mleka rób częste przerwy, aby móc wyjąć mleko i wymieszać je, aby ciepło zostało równomiernie rozprowadzone, zanim pozwolisz mu dalej się podgrzewać. Po trzecie, po podgrzaniu mleka dla dziecka, nie podgrzewaj go ponownie, nawet jeśli zostały resztki. Na koniec, przed podaniem mleka, upewnij się, że założyłeś smoczek na butelkę, a następnie wyciśnij trochę na swój nadgarstek. Jeśli jest zbyt gorące dla Ciebie, na pewno będzie parzące dla Twojego dziecka, więc pozwól mu ostygnąć przez kilka sekund. Chcesz, aby formuła była letnia, a nie gorąca.

Alternatywnie

Jeśli nadal obawiasz się podgrzewania mleka dziecka w mikrofalówce, możesz po prostu wlać trochę wody do miski i podgrzewać ją przez 2 do 3 minut. Wyjmij ją i włóż do wody butelkę dziecka. Woda będzie podgrzewać mleko bardziej równomiernie, bez żadnych obaw związanych z mikrofalówką. Niektórzy rodzice umieszczają mleko wewnątrz jednorazowych torebek, przed umieszczeniem ich w ciepłej wodzie, ponieważ nagrzewają się one szybciej niż butelki do karmienia.

Nawet jeśli podgrzane mleko nie ma żadnych dodatkowych wartości odżywczych, dzieci wolą je w ten sposób. Zazwyczaj przyzwyczajają się do przyjmowania chłodniejszych rzeczy w 10-12 miesiącu życia. Do tego czasu odrzuć na bok swoje obawy przed używaniem mikrofalówek, ponieważ nie tylko mikrofalówki ewoluowały od dekady, ale jesteśmy bardziej poinformowani o błędach z przeszłości i jak je naprawić.

  • No Comments
  • 13 kwietnia, 2023