Jak nastolatki dbają o swoją skórę?
By admin

Jak nastolatki dbają o swoją skórę?

Rozwijanie zdrowych nawyków pielęgnacyjnych jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas wczesnego życia nastoletnich dziewcząt. Gdy nastolatka osiąga dojrzałość, zmiany w skórze stają się widoczne. Dojrzewanie występuje u nastolatków w wieku 12-20 lat, choć w niektórych przypadkach rozpoczyna się już w wieku 9 lat i może trwać aż do lat 20. W okresie dojrzewania wahania i zmiany hormonalne mogą wpływać na całą skórę, co skutkuje tłustą skórą, bolesnymi wypryskami i często może prowadzić do rozwoju pełnoobjawowego trądziku. Te zmiany skórne mogą obniżyć samoocenę dziecka, a jednocześnie mogą być frustrujące. To jest, gdzie porady pielęgnacji skóry nastolatków przyjść w.

Teraz jest idealny czas dla nastolatków, aby rozwinąć zdrowy nawyk pielęgnacji skóry. Rodzice mają ważną rolę do odegrania poprzez nauczanie dziewczyn nastolatków o znaczeniu obejmowania zdrowych nawyków pielęgnacji skóry.

Poniżej znajdują się niektóre z porad dotyczących pielęgnacji skóry nastolatek:

Codziennie myj twarz i ciało

W okresie dojrzewania, to jest bardzo ważne dla nastolatków, aby dowiedzieć się, jak oczyścić swoją skórę w odpowiedni sposób, jak to ustanawia fundament dla rutyny pielęgnacji skóry nastolatka dla jej całego życia. Aby utrzymać skórę w zdrowiu, upewnij się, że myjesz twarz dwa razy dziennie, ponieważ pozwoli to pozbyć się nadmiaru brudu, zanieczyszczeń, a także bakterii, a także pomoże jej w walce z olejem.

Idealny czas na oczyszczanie skóry jest w nocy, po tym jak została narażona na różne czynniki środowiskowe, a także brud i zarazki. Energiczne ćwiczenia i angażowanie się w różne sporty wyczynowe powoduje gromadzenie się oleju i słodyczy. Zapchanie skóry jest spowodowane przez brud i pot i dlatego ważne jest dla nastolatka, aby rozwijać dobre nawyki pielęgnacji skóry. Jako rodzic upewnij się, że Twoja nastolatka oczyściła swoją skórę prawidłowo każdego wieczoru.

Nawilżaj skórę

Pomimo tego, że Twoja nastolatka ma tłustą skórę, bardzo ważne jest, aby codziennie po oczyszczeniu skóry stosować na nią nawilżenie. Zazwyczaj nasza skóra jest narażona na jałowy i suchy klimat, dlatego kluczowe jest przywrócenie nawilżenia skóry po oczyszczeniu twarzy i ciała. Brak wystarczającego nawilżenia skóry powoduje produkcję większej ilości oleju.

Zapewnij sobie wystarczającą ilość snu

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nastolatki potrzebują więcej snu w porównaniu z nastolatkami. Wystarczająca ilość snu jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a nastolatki wymagają odpowiedniej ilości snu, ponieważ są na wczesnym etapie rozwoju. Nastolatki mogą zdawać sobie sprawę, że wypryski pojawiają się w wyniku stresujących wydarzeń. Stres prowadzi do reakcji zapalnej w naszym organizmie, która jest główną przyczyną powstawania wyprysków i skaz.

Bądź nawodniony

Picie dużej ilości wody jest bardzo istotne, biorąc pod uwagę suchy klimat, w którym żyjemy. Woda jest ważna w nawilżaniu skóry, a jednocześnie pozbywanie się toksyn powoduje problemy skórne.

Znajdź dermatologa

Bardzo ważne jest, aby mieć pojęcie co robić przed wystąpieniem problemów skórnych. Znalezienie dermatologa dziecięcego, który jest wysoce wykwalifikowany i przeszkolony w zakresie problemów nastolatka pomoże w zwalczaniu i łagodzeniu trądziku, wyrwy i każdego innego rodzaju stanu skóry nastolatków doświadczenie.

Powyższe to niektóre z nastoletnich porad dotyczących pielęgnacji skóry, które każda dziewczyna na tym etapie powinna zastosować, aby zapobiec różnym problemom skórnym, takim jak trądzik, wybuchy i wiele innych.

  • No Comments
  • 25 marca, 2023