Jak mieć normalny poród bez bólu?
By admin

Jak mieć normalny poród bez bólu?

Poród jest bez wątpienia męczącym doświadczeniem dla wszystkich ciężarnych kobiet. Lęk i obawa przed tym nieznośnym bólem sprawia, że wiele kobiet decyduje się na cesarkę. Rozszerzenie kanału szyjki macicy i skurcz mięśni pochwy powoduje uczucie pieczenia.

Ból podczas porodu często porównywany jest do złamania 20 kości na raz, co jest trudne do zniesienia przez jedną osobę. Jednak każda kobieta ma inne doświadczenia w zależności od wytrzymałości i zdolności do znoszenia bólu. Istnieją jednak pewne praktyczne sposoby, które mogą pomóc Ci w normalnym porodzie bez bólu.

Przygotuj się przed porodem

Kobiety powinny pozostać mobilne podczas ciąży, a zwłaszcza w dniach poprzedzających poród. Pomaga to zwiększyć wytrzymałość, która przyda się podczas bólów porodowych. Pamiętaj jednak, aby nie robić tego w nadmiarze. Twój konsultant medyczny pomoże Ci ustalić lepszy plan ćwiczeń. Spacer i ćwiczenia rozciągające są bardziej zalecane podczas bólu porodowego.

Joga i medytacja są również jednymi z najlepszych dla przyszłych matek, ponieważ pomagają zmniejszyć niepokój i dodatkowe napięcie. Zmiana pozycji, a także branie prysznica i angażowanie się w różne aktywności pomoże utrzymać twój umysł w stanie niezakłóconym i zrelaksowanym. Na zajęciach z macierzyństwa poznasz różne techniki radzenia sobie z bólem podczas porodu i zaraz po nim.

Dobrze się odżywiaj przed porodem

Każda kobieta w ciąży, niezależnie od tego czy czuje głód czy nie, powinna jeść przed porodem, ponieważ pomaga to w zwiększeniu energii. Jest tak również z tego prostego powodu, że czasami kobiety mogą czuć się głodne w czasie porodu, ale oczywiście nie mogą wtedy jeść. Staraj się jeść pokarmy wysokoenergetyczne, ale unikaj tych tłustych i oleistych.

Jedzenie sześciu posiłków dziennie i dodanie błonnika i witamin w diecie może pomóc zmniejszyć szanse na zaparcia i zwiększyć szanse na bezbolesny poród. Poród w ciepłej wodzie oznacza również mniej skurczów porodowych. Ta metoda powinna być stosowana w każdym szpitalu.

Skup się na oddychaniu

Głębokie i szybkie oddechy (jeden co 2 do 3 sekund) również w znacznym stopniu zmniejszają bóle porodowe. Uwalnia napięcie z każdym cyklem oddechowym (powolny wdech przez nos i wydech przez usta, utrzymując ramiona w stanie rozluźnienia).

Zrelaksowanie się i mniejsze zmartwienie również pomaga zmniejszyć ból podczas zabiegu. Ciągły niepokój tylko spotęguje twoje bóle porodowe. Możesz wypróbować kilka praktycznych technik, a mianowicie Lamaze i Bradley. Metody te wywołują kontrolowane oddychanie i zmniejszają wrażliwość na ból.

Masaż podczas porodu

Masaż przed i w trakcie porodu pomaga opanować skurcze i sprawić, że będziesz zrelaksowana. Poproś swojego opiekuna lub pracownika służby zdrowia, aby stale masował Twoje ramiona, ponieważ dzięki temu będziesz spokojna. Powolne rozpoczęcie masażu daje lepsze rezultaty w porównaniu z panicznym pocieraniem.

Masaż może być wykonywany na stopach, na plecach, wokół bioder i pośladków oraz na nogach. Delikatne pocieranie pomaga zwiększyć przepływ krwi, a także zmniejszyć obrzęk i uniknąć problemów zagrażających życiu.

Edukacja

Staraj się angażować swojego lekarza przez cały okres ciąży i omawiać wszystkie swoje lęki i obawy. Zapisz się na zajęcia z porodu. Poznaj wszystkie procesy związane z normalnym porodem i cesarskim cięciem oraz postaraj się zrozumieć wady i zalety obu metod.

Rodzinna edukacjauświadomienie i świadomość, wraz z czułością współmałżonka, mają tendencję do zmniejszania bólu porodowego i zwiększania szans na normalny poród. Wreszcie, co nie mniej ważne, ucz się od innych kobiet o ich doświadczeniach, ponieważ wzmocni to Twoje pozytywne nastawienie podczas porodu.

  • No Comments
  • 25 marca, 2023