Jak długo trzeba czekać na pojawienie się zęba u dziecka po jego złamaniu?
By admin

Jak długo trzeba czekać na pojawienie się zęba u dziecka po jego złamaniu?

Home ” Dziecko ” Jak długo trzeba czekać na pojawienie się zęba u dziecka po jego złamaniu?

Kwestie związane z uzębieniem powinny być traktowane poważnie już od okresu, kiedy dziecko ząbkuje. Dzieje się tak dlatego, że zdrowie zębów musi być wzmacniane, a dziecku należy poświęcić uwagę również w okresie ząbkowania i wyrzynania się zębów.

Cóż, rozwój pierwszych zębów dziecka jest kamieniem milowym zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Ząbkowaniu towarzyszy pewien dyskomfort, który charakteryzuje się różnymi objawami, które sprawiają, że dziecko czuje się nieszczęśliwe. Po zauważeniu objawów ząbkowania Twoim największym zmartwieniem jest to, jak długo potrwa zanim ząbek się przebije. Cóż, w tym artykule zajmę się wyłącznie tym, abyś mógł zrozumieć proces ząbkowania. Czytaj dalej i dowiedz się.

Ząbkowanie i wyrzynanie się zębów

Gdy zęby zaczynają wyrastać większość dzieci odczuwa dyskomfort i spędza bezsenne noce. Ząbkowanie rozpoczyna się zazwyczaj w wieku 4-7 miesięcy. Pierwszymi zębami, które się pojawiają są centralne siekacze. Po około 4-8 tygodniach pojawiają się siekacze boczne i centralne, czyli cztery przednie zęby górne. Dolne zęby boczne pojawią się miesiąc później, a na górnej szczęce pojawią się zęby oczkowe, które zazwyczaj są spiczaste.

Jakie są objawy ząbkowania?

Kiedy zaczyna się ząbkowanie, dzieci ślinią się i rozwijają tendencję, w której chcą żuć wszystko, co jest dostępne. Inne dzieci mogą doświadczać bezbolesnego ząbkowania, ale poniżej przedstawiono kilka wspólnych oznak.

-Problemy z zasypianiem

-Opuchnięcie dziąseł

-Drażliwość

-Skłonność do gryzienia twardych przedmiotów

-Odmawiają spożywania pokarmów

-Nadmierne ślinienie się, które może prowadzić do wysypki na klatce piersiowej lub twarzy.

Dlatego też, jak ząb erupcji może być rozwój torbieli erupcji, która jest nieszkodliwa, więc nie powinny być manipulowane, ponieważ mogą one pęknąć i staje się rana. Jednak ząb w końcu rozerwie torbiel, ponieważ przepycha się przez nią. Większość objawów, które mogą wystąpić u dziecka są zazwyczaj łagodne, ale jeśli zauważysz, że dziecko doświadcza ciężkiej gorączki, wysypki pieluszkowe, kaszel, częste pociąganie za ucho, biegunka i gorączka to należy skonsultować się z pediatrą, ponieważ nie są to normalne znaki, które można doświadczyć podczas procesu ząbkowania.

Jak ząbkowanie przebiega u niemowląt?

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez rodziców jest czas trwania procesu ząbkowania. Określenie dokładnego czasu trwania tego procesu może być trudne, ale wiedząc jak ząbkowanie przebiega staje się to łatwiejsze.

Ramy czasowe ząbkowania

Znajomość ram czasowych ząbkowania jest bardzo ważna. Otóż proces ząbkowania występuje zazwyczaj w okresie od 6 do 24 miesięcy. Procesowi temu towarzyszą zazwyczaj pewne bolesne doznania, które mogą sprawić, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort, ponieważ zęby przebijają się przez dziąsło.

Nie ma określonego czasu, w którym zęby mogą przebić się przez dziąsło, ale większość specjalistów stomatologów szacuje go na około 1-7 dni na ząb. Objawy ząbkowania będą trwały przez krótki okres.

Oto ogólna oś czasu dla procesu ząbkowania:-.

4 do 7 miesięcy

Jest to czas, kiedy rozpoczyna się proces ząbkowania. Jest to czas, kiedy pierwsze centralne siekacze zaczynają się pojawiać i w tym czasie dzieci stają się bardziej agresywne i zaczynają ciągnąć przedmioty, siedzieć bez wsparcia. Jest to czas, w którym należy bacznie obserwować i zwracać uwagę na ostre przedmioty.ekty są trzymane z dala od dziecka, ponieważ będzie ono chciało włożyć do ust wszystko, co napotka.

8 do 16 miesięcy

Jest to czas, kiedy zaczynają pojawiać się górne centralne siekacze. Zaczynają pojawiać się dolne i górne zęby. Potocznie określa się je jako górne i dolne siekacze boczne. Na tym etapie rozwoju mogą rozwinąć się inne ważne umiejętności motoryczne. Zauważysz, że dziecko potrafi stać bez pomocy, rzucać przedmiotami, robić dopasowane kroki i siadać bez podparcia.

13 do 23 miesięcy

Pierwsze zęby trzonowe zaczną pojawiać się na górze i na dole prawie w tym samym czasie. Po krótkim czasie ostre zęby kły pojawią się również w dolnym i górnym rzędzie.

23 do 31 miesięcy

Jest to ostatni etap, w którym zaczynają pojawiać się drugie zęby trzonowe. Jest to okres, w którym Twoje dziecko obok innych objawów zacznie odczuwać znaczny ból. Inne może nie wykazywać żadnych objawów i nie będzie skarżyć się na ból.

Jak ułatwić dziecku ząbkowanie?

Jest to zazwyczaj trudny czas zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka, ponieważ wymaga wiele uwagi. Jako rodzic musisz pomyśleć o tym, jak możesz pomóc dziecku znieść proces ząbkowania.

Trzeba używać czystej szmatki i delikatnie przecierać buzię dziecka, aby zapobiec powstawaniu wysypki w wyniku ślinienia się. Zaleca się również pocieranie dziąseł w celu złagodzenia bólu za pomocą czystego palca. Można również dać dziecku coś do żucia, pod warunkiem, że nie może to zostać połknięte.

Dodatkowo, mokrą ściereczkę można umieścić w zamrażarce na około 30 minut, ale upewnij się, że wyjmiesz ją zanim zastygnie. Dzięki temu nie nabawisz się siniaków na opuchniętych dziąsłach dziecka.

Gumowe pierścienie na ząbkowanie są również realną opcją w łagodzeniu bólu, ale musisz unikać tych, które mają płyn w środku, ponieważ mogą przeciekać lub pękać. Przed użyciem należy upewnić się, że jest schłodzony w zamrażarce.

Dodatkowo, zabawki mogą znacznie pomóc złagodzić objawy i iść zachować dziecko zajęty. Dlatego można kupić zabawki do ząbkowania dla dziecka, które są przeznaczone do zaoferowania ulgę ząbkowanie przez kojące dziąsła.

Wniosek

Określenie czasu trwania ząbkowania może być trudnym zadaniem, ponieważ różne dzieci doświadczają go inaczej. Niektóre wykazują pewne objawy, podczas gdy inne mogą nie odczuwać żadnego bólu podczas całego procesu. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, gdy dziecko przechodzi proces ząbkowania, jest zapewnienie mu odpowiedniej opieki stomatologicznej. Unikaj karmienia dziecka słodkimi rzeczami, które mogą łatwo spowodować problemy stomatologiczne.

American Dental Association zaleca, aby dziecko było zabierane do dentysty między 1-6 miesiącem po pojawieniu się pierwszego zęba. Dentysta będzie również uzyskać dostęp do innych potencjalnych problemów stomatologicznych, aby zapewnić, że dziecko jest bezpieczne od takich problemów.

  • No Comments
  • 28 marca, 2023