By admin

Jak dbać o noworodka w 1. miesiącu życia?

Po przejściu przez cały proces ciąży, porodu i w końcu porodu, który nie oznacza końca podróży, ale przenosi Cię do innego etapu. Powrót do domu i rozpoczęcie nowego życia z noworodkiem może wiązać się z różnymi reakcjami. Koncepcja opieki nad noworodkiem 1. miesiąca może być wyzwaniem zarówno dla matki po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy opiekują się swoim drugim lub nawet trzecim.

Niektóre z kroków, które podejmiesz w celu opieki nad dzieckiem, można nauczyć się naturalnie, podczas gdy inne będą wymagały wskazówek od doświadczonej matki lub profesjonalisty. Chociaż ten artykuł może nie uczynić Cię idealną matką, oto kilka wspólnych wskazówek, które wesprą Cię w opiece nad dzieckiem w pierwszym miesiącu po urodzeniu.

1. Skonsultuj się szeroko, aby uzyskać pomoc.

Wykorzystaj dobrze swój czas, gdy jesteś jeszcze w szpitalu, rozmawiając z pielęgniarką odpowiedzialną za to, czego oczekuje się od ciebie w pierwszym miesiącu jako matka. Niektóre szpitale oferują wskazówki, szczególnie w zakresie karmienia piersią i korzystania z karmienia butelką dla matek po porodzie, aby wzmocnić rozwój dziecka. Jest to czas, aby mieć krewnych, którzy mieli dzieci w przeszłości, aby poprowadzić i wspierać cię przez proces przy użyciu ich doświadczeń z przeszłości.

2. Praktykuj wysoki poziom higieny.

Dziecko może być bardzo delikatne w pierwszym miesiącu po urodzeniu, ponieważ przystosowuje się do nowego środowiska. Należy praktykować wysoki poziom higieny wokół dziecka i upewnić się, że wszystkie przedmioty używane przy urodzonym dziecku są czyste, łącznie z dzieckiem. Układ odpornościowy dziecka nie jest tak silny w takim czasie, aby zaoferować maksymalną ochronę, dlatego każdy, kto zajmuje się dzieckiem, musi umyć ręce.

3. Oferuj maksymalne wsparcie dla części ciała.

Pamiętaj, że wszystkie części ciała nie rozwinęły się jeszcze idealnie w tym czasie, stąd potrzeba maksymalnego wsparcia. Kiedy nosisz dziecko lub kładziesz je, daj odpowiednie wsparcie dla głowy i szyi. Bądź bardzo ostrożna, aby uniknąć potrząsania dzieckiem, niezależnie od tego, czy się obudziło, czy śpi, ale zamiast tego obchodź się z nim delikatnie, od strony niewrażliwych części ciała, takich jak nóżki.

Jest to czas, aby połączyć się z dzieckiem, dlatego też istnieje potrzeba uzyskania wsparcia od bliskich krewnych, ponieważ poświęcasz dziecku maksimum uwagi. Monitorujcie dokładnie postępy dziecka, aby zidentyfikować wszelkie nienormalne warunki, które dziecko może rozwinąć w pierwszym miesiącu. Utrzymuj dziecko w cieple tworząc sprzyjające, bezpieczne środowisko i zawsze miej dziecko blisko siebie.

5. Pozwól dziecku na wystarczający odpoczynek.

W pierwszym miesiącu, gdy niemowlęta dostosowują się do nowego środowiska, prawdopodobnie będą dużo spać. Szacuje się, że dziecko będzie spało przez blisko szesnaście godzin dziennie, więc nie powinno to być alarmem dla Ciebie jako pierwszorazowej matki. W związku z tym, że w pierwszym miesiącu życia dzieci są całkowicie uzależnione od karmienia piersią, możesz je budzić w odstępach czasu, aby je nakarmić.

Nigdy nie można mieć wystarczająco dużo doświadczenia dla noworodka opieki 1st miesiąc. Każdy dzień jest dniem nauki dla rodziców, aby uzyskać lepsze sposoby opieki nad noworodkiem. Nie wahaj się pytać o wskazówki, ponieważ dzieci mogą być bardzo delikatne w pierwszym miesiącu.

  • No Comments
  • 15 kwietnia, 2023