Jak czuje się w pierwszym tygodniu ciąży?
By admin

Jak czuje się w pierwszym tygodniu ciąży?

Zdziwiłabyś się, gdybyś wiedziała, że jeśli jesteś w 1 tygodniu ciąży, to wcale nie uważa się, że jesteś w ciąży. OBs zazwyczaj zaczynają liczyć ciążę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Dzieje się tak dlatego, że poczęcie i owulacja są trudne do określenia, ale o wiele łatwiej jest zauważyć fizyczne oznaki miesiączki. Jeśli więc jesteś w 1 tygodniu ciąży, to właśnie masz okres i nie jesteś jeszcze w ciąży. W zależności od długości cyklu tak naprawdę poczęcie dziecka nastąpi dopiero w drugim lub trzecim tygodniu. Ale co się dzieje w pierwszym tygodniu, jakie są teraz objawy ciąży? Cóż, odkryjemy to od razu.

Jak się czuje ciąża w pierwszym tygodniu

Symptomy pierwszego tygodnia ciąży

W pierwszym tygodniu objawy, których doświadczysz są podobne do tego, co czujesz podczas miesiączki. Pamiętaj, że tak naprawdę nie jesteś jeszcze w ciąży. Tak czy inaczej, objawy te mogą trwać od trzech do siedmiu dni i obejmują -…

Wzdęcia – Ponieważ twoje hormony ulegają wahaniom, twój brzuch może być wzdęty przed, a nawet podczas okresu.

Krwawienie z pochwy – Wyściółka macicy jest zrzucana, która utrzymuje niezapłodnione jajo z poprzedniego miesiąca.

Skurcze i ból dolnej części pleców – Aby uwolnić wyściółkę macicy, zaczyna się ona kurczyć, co może powodować ból w podbrzuszu i dolnej części pleców.

Ból głowy – Wiele kobiet doświadcza migren menstruacyjnych, które również są związane z hormonami.

Wahania nastroju – Wahania hormonów mogą również sprawić, że będziesz łatwo rozdrażniona i możesz nie mieć dobrej kontroli nad swoimi emocjami.

Co się dzieje wewnątrz twojego żołądka?

Wewnątrz Twojego brzucha w pierwszym tygodniu ciąży, Twoje ciało, wraz z uwolnieniem jajeczka z poprzedniego miesiąca, tworzy również świeżą wyściółkę macicy, która będzie utrzymywać jajeczko z następnego miesiąca. Miejmy nadzieję, że to jajo zostanie zapłodnione, rozwinie się i urośnie w płód.

Nie będziesz teraz zauważać pierwszych oznak ciąży. Jednak pewne wczesne objawy ciąży, których doświadczają kobiety po zapłodnieniu, w pierwszych tygodniach, obejmują tkliwość lub bolesność piersi, zmęczenie, mdłości i chęć częstego siusiania.

Ponieważ jesteś w pierwszym tygodniu ciąży, dobrym pomysłem będzie uwolnienie się od wszelkich złych nawyków, takich jak picie i palenie oraz próba utrzymania zdrowej wagi. Ponadto, jeśli nie bierzesz jeszcze żadnej witaminy prenatalnej to zacznij brać taką, która zawiera minimum 400 mikrogramów kwasu foliowego. Jeśli weźmiesz folian przed poczęciem, może to zmniejszyć szanse na rozwój wad cewy nerwowej.

USG w pierwszym tygodniu

W pierwszym tygodniu prawdopodobnie nie będzie badania ultrasonograficznego. Jeśli jednak starasz się o poczęcie od dłuższego czasu i odwiedzasz specjalistę ds. płodności, może zostać wykonane badanie ultrasonograficzne w celu poszukiwania włókniaków, sprawdzenia liczby pęcherzyków w jajnikach lub/i sprawdzenia grubości wyściółki macicy.

Na zakończenie

Podróż do macierzyństwa jest najpiękniejszą podróżą w życiu każdej kobiety. Dlatego, gdy tylko zaczniesz zauważać objawy ciążowe, a wyniki później potwierdzą, że jesteś w ciąży, masz wszelkie powody, by być podekscytowana. Pamiętaj jednak o tym, aby dobrze się odżywiać, wykonywać ćwiczenia ciążowe lub wychodzić na spacery, dobrze się wysypiać, trzymać się z dala od stresu, a Twoja podróż w ciąży z pewnością okaże się najbardziej komfortowa.ble i piękne.

  • No Comments
  • 25 marca, 2023