Jak bezpiecznie i łatwo farbować jajka wielkanocne z dziećmi?
By admin

Jak bezpiecznie i łatwo farbować jajka wielkanocne z dziećmi?

Pokażemy Ci, jak w prosty sposób barwić jajka wielkanocne! Barwienie jajek wielkanocnych zawsze było ulubionym zajęciem w moim domu, a ten przepis na barwienie jajek wielkanocnych jest super prosty i nie używa wrzącej wody, więc jest bezpieczny dla małych dzieci. Ta metoda barwienia jajek wielkanocnych jest tak prosta, a jednocześnie jest to super skuteczny sposób na barwienie lub dekorowanie jajek wielkanocnych na polowanie na jajka.

Pokolorujmy jajka wielkanocne!

Najłatwiejszy sposób bezpiecznego barwienia jajek wielkanocnych

Istnieje tak wiele różnych metod barwienia jaj wielkanocnych, które można znaleźć w Internecie, ale ta jest super łatwa i bezpieczna, zwłaszcza jeśli kolorujesz jajka wielkanocne z dziećmi.

Related: No mess Eggmazing Egg Decorator

Pierwszym krokiem w każdej metodzie barwienia jaj wielkanocnych jest zawsze ugotowanie jaj. To może być zrobione z wyprzedzeniem i sprawi, że twój czas umierania jaj wielkanocnych będzie mniej stresujący, jeśli zaczniesz od pokojowej temperatury gotowanych jaj.

Ten artykuł zawiera afiliacyjne linki.

Przygotowanie gotowanych jaj do barwienia

Przygotowanie jajek dzień wcześniej może sprawić, że wszystko pójdzie szybciej w dniu barwienia jaj!

Jak wybrać najlepsze jajka do barwienia?

Białe jaja pokażą najbardziej jaskrawe kolory, więc jeśli planujesz użyć kolorów podstawowych do barwienia jaj, to zaczynając od białych jaj, uzyskasz najjaśniejszy potencjał kolorystyczny. Jeśli szukasz bardziej miękkich i naturalnych kolorów jaj, to użycie innych kolorów jaj może sprawić, że stanie się to w piękny i czasami nieprzewidywalny sposób.

Materiały potrzebne do ugotowania jajek do barwienia

 • Jaja
 • Woda
 • Patelnia na kuchence wystarczająco duża, aby pomieścić liczbę gotowanych jaj

Jak gotować jajka do barwienia

Krok 1

Ugotowanie jajek jest naprawdę proste: wystarczy dodać jajka do garnka i napełnić wodą, aż woda osiągnie poziom około dwóch cali powyżej górnej części jajek.

Krok 2

Gdy woda zacznie tworzyć bąbelki na dnie garnka, ustaw timer na 10 minut. Celem jest utrzymanie wody w stanie wrzenia podczas tego 10-minutowego okresu, ale nie musi to być gwałtowne gotowanie! W rzeczywistości, jeśli jest to naprawdę toczący się wrzenia, może popchnąć jajka do siebie, powodując pękanie.

Krok 3

Obserwuj gotowanie i przekręć go na średni lub średnio wysoki, aby utrzymać lekkie lub umiarkowane gotowanie.

Krok 4

Wyłącz ogień i przełóż do zimnej wody. Ustaw na ręczniku do wyschnięcia i ostygnięcia – lubię używać łyżki szczelinowej do wyjmowania jaj z wody, ponieważ nawet jeśli woda jest chłodna, jaja mogą być jeszcze ciepłe.

Uwaga: Starsze jajka mają tendencję do obierania się lepiej niż super świeże, więc pamiętaj o tym po polowaniu na jajka wielkanocne.

Krok 5

Kiedy jajka są już wystarczająco chłodne, możesz zacząć je farbować. Jeśli przygotowujesz jajka z wyprzedzeniem, przechowuj je przez noc w lodówce, a następnie wyciągnij je z lodówki 30 minut przed czasem, aby były mniej zimne, a bardziej miały temperaturę pokojową.

Kolorowanie jajek wielkanocnych to taka świetna zabawa!

Jak farbować jajka wielkanocne

Teraz, gdy mamy jajka, nadszedł czas, aby pokolorować nasze pisanki! Kolorowanie jajek to moja ulubiona część!

Materiały potrzebne do farbowania jajek wielkanocnych

To wszystko, czego potrzebujesz, aby pokolorować jajka wielkanocne.

Instrukcja przygotowania barwnika do barwienia jajek wielkanocnych

 1. Pierwsza rzecz, którą chcesz zrobić, to zdecydować, ile różnych kolorów chcesz zabarwić swoje jajkos. Na przykład, jeśli chcesz farbować jajka na czerwono, fioletowo, żółto, zielono i niebiesko, to będziesz potrzebował 5 małych miseczek.
 2. Następnie, w każdej małej misce będziesz chciał dodać ocet do wody w stosunku 1:3. Więc, dla każdego 1/3 filiżanki octu, masz zamiar dodać 2/3 filiżanki wody. Nie ma potrzeby, aby zagotować swoją wodę. To jest dlaczego kocham ten wielkanocnego jajka barwidła przepis tak dużo! Jeden mniej rzecz robić, i no musi martwić się o mój dzieciaka dostawać palić gorącą wodę.
 3. Teraz jest czas, aby dodać płynny barwnik spożywczy do mieszaniny octu i wody. Większość opakowań barwnika spożywczego będzie miała instrukcje na odwrocie, które mówią, ile kropli każdego koloru będzie potrzebne do barwienia jaj (patrz poniżej na nasze sugestie).
 4. Szybko zamieszaj.

Barwienie jaj wielkanocnych Podstawowe kombinacje kolorów barwników do jaj wielkanocnych

 • Czerwony: 16 kropli
 • Niebieski: 20 kropli
 • Żółty: 20 kropli
 • Orange: 12 kropli żółtego i 6 kropli czerwonego
 • Teal: 14 kropli niebieskiego i 4 krople zielonego
 • Fioletowy: 15 kropli czerwonego i 5 kropli niebieskiego
 • Zielony: 16 kropli

Jak długo pozostawisz jajko w kolorze?

Wskazówki dotyczące barwienia jajek wielkanocnych

 1. Umieść ugotowane jajko w mieszance barwników i pozostaw na kilka minut. Im dłużej pozostawisz jajko, tym głębszy kolor zabarwi jajko.
 2. Ty możesz używać łyżkę obracać twój jajko gdy potrzeba i ruszać się jajko w/wy miski colour barwnik.
 3. Pozwala osuszać na ręcznikach papierowych lub starym ręczniku kuchennym.

Zobaczcie jak ładnie wyszły nasze pisanki!

Teraz nadszedł czas na polowanie na jajka wielkanocne z domowej roboty farbowanymi pisankami!

Czas przygotowania 10 minut

Czas aktywny 10 minut

Czas całkowity 20 minut

Stopień trudności Średni

Szacowany koszt $5

Materiały

 • Biały ocet
 • Woda
 • Płynny barwnik spożywczy
 • 12 lub więcej ugotowanych jaj (NIE obierać)

Narzędzia

 • Małe miseczki lub słoiki
 • Łyżki
 • Ręczniki papierowe lub stary ręcznik kuchenny do osuszenia jajek

Instrukcje

 1. Wybierz liczbę kolorów, których chcesz użyć do barwienia jajek wielkanocnych.
 2. Zrób miskę dla każdego koloru, dodając ocet do wody w stosunku 1:3 octu do całości. Tak więc, jeśli masz 1/3 filiżanki octu, masz zamiar dodać 2/3 filiżanki wody dla całkowitej 1 filiżanki płynu.
 3. Dodaj płynny barwnik spożywczy do mieszaniny octu i wody.
 4. Wymieszaj
 5. Dodaj ugotowane na twardo jajka do mieszanki barwników i pozwól, aby ustawić się do pożądanego koloru.
 6. Użyj łyżki, aby włączyć, jeśli to konieczne.
 7. Odsącz na papierowych ręcznikach.
 8. Zorganizuj polowanie na jajka wielkanocne!

Więcej pomysłów na dekorowanie i barwienie jajek

Podczas gdy zabawnie jest po prostu dodać kolory w różnych ilościach intensywności i głębokości, oto kilka łatwych sposobów na pokolorowanie jajek wielkanocnych z nieco większą kreatywnością i zabawą…

Uwielbiam jasne kolory naszych gotowych pisanek!

1. Zrobić Tie Dye Jajka z twój jajka colouring

Weź gumki i owiń je wokół swojego jajka. Stwierdziliśmy, że grubsze taśmy działają lepiej. Możeszn albo zanurzyć jajka w barwniku w całości, albo za pomocą zakraplacza lekarskiego nałożyć barwnik na konkretne fragmenty, które chcemy zafarbować (uzyskując efekt niemalże witrażu). Efektem zanurzenia całego jajka są paski, które wyglądają bardzo „nowocześnie”. Uważaj, aby nie rozbić jajka.

2. Barwienie jajek wielkanocnych na wzór batiku

Weź lepki klej lub niebieski żelowy klej szkolny i nakrop jajko. Kiedy klej wyschnie, możesz zafarbować jajko zanurzając całe jajko w wodzie lub użyć kroplomierza, aby zakroplić konkretne miejsca na jajku. Bardzo podoba mi się sposób w jaki powstały te kółka!

3. Użyj techniki gorącego kleju podczas barwienia jajek wielkanocnych

Oto super fajny pomysł, który pozwoli Ci stworzyć zabawne wzory na Twoich jajkach wielkanocnych za pomocą kleju na gorąco. Wypróbuj go!

4. Barwienie jajka Humpty Dumpty podczas kolorowania pisanek

Zanurz połowę swojego jajka w jednym kolorze, a górną połowę w innym kolorze, pozostawiając pasmo bieli w środku. Możesz zrobić Humpty Dumpty! Narysuj twarz i viola! Twój własny „Człowiek Jajko”. Przeczytaj rymowankę przedszkolną…a jeśli jesteś naprawdę odważny, użyj nie ugotowanego jajka i rozbij je! Moje dzieci uważały, że to świetne!

5. Pokoloruj swoje jajka jak Speckled Eggs

Aby zrobić jajko w plamki, dodaliśmy kilka kropel zwykłego barwnika spożywczego, do tabletek barwnika Paas. Nie mieszają się one dobrze ze sobą. W rezultacie powstały plamki i bardzo mi się to podobało! Zmieszaliśmy w ten sposób niektóre z naszych barwników, a inne pozostawiliśmy bez zmian. Co się stało, gdy dodaliśmy czerwony barwnik spożywczy do niebieskiego barwnika? Jasne fioletowe plamki, czerwone plamki na pomarańczowym nie były tak jasne, ani czerwony na żółtym, ale mieliśmy zabawę eksperymentując.

6. Używanie barwników z jajek wielkanocnych do nauki kolorów

Naucz dzieci o kolorach podstawowych i drugorzędnych. Odkryliśmy, że mieszanie wspaniałej czerwieni z odrobiną żółci dało jasny pomarańczowy kolor. Pamiętaj, że żółty i niebieski tworzą zielony, a czerwony i niebieski – fioletowy.

7. Pomaluj jajko podczas kolorowania jajek

Aby uzyskać zabawny efekt akwareli, użyj pędzla, aby dodać barwnik do ugotowanych jaj. Dzieci będą miały frajdę z malowania swoich jajek!

8. Barwienie jajek wielkanocnych metodą kropelkową

Używając zakraplacza, nakrop kolor na jajko (my użyliśmy pomarańczowego na jednym jajku i niebieskiego na drugim). Następnie nakrop inny kolor. Co się stanie z kolorami? Nasze się rozdzieliły i wymieszały w niektórych miejscach, co dało naprawdę zabawny wygląd tie-dyed.

Sprawdź jak zrobić tę wielkanocną sztukę z jajek idealną dla przedszkolaków…właściwie, cofam to jest tak zabawne, że mimo iż jest to niezwykle łatwe rzemiosło, każdy wiek będzie się nim cieszyć…

Pokolorujmy nasze pisanki w ten artystyczny sposób…

WIELKANOCNA ZABAWA Z JAJKAMI Z BLOGA KIDS ACTIVITIES

Jak farbowaliście swoje pisanki? Jak w tym roku wypadło Wasze kolorowanie pisanek?

 • No Comments
 • 30 marca, 2023