By admin

Halloweenowe rzemiosło historyczne: Łatwy papierowy talerz Jack o Lantern Craft

Halloween jest tuż za rogiem, więc dlaczego nie zrobić własnego rzemiosła jack o lantern, jednocześnie ucząc się o tym, skąd pochodzi jack o lantern! Możesz zrobić swój własny, łatwy papierowy talerz jack o lantern, postępując zgodnie z naszym super prostym przewodnikiem. To rzemiosło jest świetne dla dzieci w każdym wieku i z łatwością wprowadzi je w halloweenowy nastrój! Dzieci mogą dowiedzieć się wszystkiego o Halloween, jednocześnie ucząc się malować i ćwicząc swoją kreatywność.

Łatwo stwórz własną latarnię z papierowego talerza!

Łatwe wykonanie latarni z papierowych talerzyków

Stwórz swoją własną, bardzo łatwą papierową latarnię Jack o Lantern na Halloween i dowiedz się wszystkiego o historii latarni Jack o Lantern!

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

materiały potrzebne do wykonania własnej papierowej latarni jack o lantern

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania własnego papierowego talerza Jack o Lantern!

Jak zrobić lampion z papierowych talerzyków?

Krok 1

Zbierz wszystkie materiały i przygotuj miejsce do wykonania rękodzieła.

Krok 2

Narysuj łodygę!

Narysuj łodygę dyni na górnej połowie talerza. Wytnij obszar wokół łodygi, tak aby talerz miał kształt dyni.

Krok 3

Wytnij łodygę i narysuj twarz!

Narysuj dwoje oczu, nos i usta. Możesz sprawić, by latarnia uśmiechała się, marszczyła brwi, miała ostre zęby lub kwadratowe.

Nie krępuj się, aby być kreatywnym z twarzą swojego Jack o Lantern! Moja wygląda jak uśmiechnięty wampir!

Krok 4

Pomaluj dynię na pomarańczowo

Weź pomarańczową farbę i pomaluj korpus dyni na pomarańczowo, pamiętając o pomalowaniu oczu i ust. Pozostaw do wyschnięcia.

Krok 5

Pomaluj łodygę na zielono!

Pomaluj łodygę na zielono i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 6

Pomaluj twarz na czarno!

Następnie pomaluj oczy, nos i usta na czarno. Pozostaw farbę do wyschnięcia.

Krok 7

Gdy cała farba wyschnie, użyj ciemniejszej pomarańczowej farby, aby dodać cieniowanie i szczegóły na dyni. W ten sposób nadasz jej wymiar i sprawisz, że będzie wyglądać bardziej realistycznie.

Gotowy papierowy talerz jack o lantern

Pomaluj szczegóły i gotowe!

Jack o lantern wygląda niesamowicie! Będzie świetną dekoracją na Halloween!

Wskazówki, jak zrobić własną latarnię z papierowych talerzyków

 • Użyj suszarki do włosów, aby farba szybciej wyschła.
 • Poszukaj zdjęć lampionów i wykorzystaj je jako inspirację do stworzenia własnego lampionu!
 • Użyj końcówki pędzla, aby zmniejszyć bałagan i utrzymać pędzle w czystości.
 • Użyj średniej wielkości pędzla do malowania latarni, ponieważ łatwiej będzie kolorować w obrębie linii i uniknąć rozlewania farby wszędzie.

Wideo: Film przedstawiający historię Jack O Lantern

Pouczająca historia lampionów Jack-o-Lantern

Oto zabawny i edukacyjny film, w którym przyjrzymy się temu, co większość historyków uważa za historię i pochodzenie jack o lantern!

Historia jack o lantern

Folklor celtycki

Dawno, dawno temu we wczesnych czasach Irlandii istniała grupa ludzi zwana Celtami lub Celtami. W okolicach współczesnego Halloween Celtowie obchodzili święto zwane Samhain w październiku. 31 i 1 listopada.

Celtowie wierzyli, że w nocy 31 października zasłona między światem żywych a światem duchów staje się na tyle cienka, że duchy mogą przez nią przejść. Większość duchów była czczona jako przodkowie, ale niektóre uważano za niespokojne, a w niektórych przypadkach za złe. Aby odstraszyć złe duchy, Celtowie brali ziemniaki, rzepę, bób i inne obfite produkty i rzeźbili w nich kształty ludzkich twarzy. Celtowie wierzyli, że umieszczenie świecy w wyrzeźbionych warzywach, a następnie umieszczenie jej na parapecie lub przy drzwiach, odstraszy złe duchy.

Skąpy jack

W irlandzkim folklorze istnieje opowieść o człowieku o imieniu Stingy Jack, który był oszustem, oszustem i człowiekiem, który nie lubił wydawać swoich pieniędzy. Kiedy niektórzy Irlandczycy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, przywieźli ze sobą tę historię:

Pewnej nocy Stingy Jack dobrze się bawił i popijał drinki z nikim innym jak diabłem. Kiedy noc dobiegła końca i nadszedł czas zapłaty, Stingy Jack nie chciał wydawać swoich pieniędzy, więc zapytał diabła, czy ma jakieś monety. Diabeł nie miał, ale zaoferował, że zamieni się w monetę, aby pomóc Stingy Jackowi zapłacić.

Diabeł zamienił się w monetę, ale zamiast zapłacić, Stingy Jack włożył monetę do kieszeni obok swojego srebrnego krzyżyka. Diabeł nie mógł się wydostać ani przemienić z powrotem!

W końcu jednak Stingy Jack uwolnił Diabła pod jednym warunkiem. Diabeł musi obiecać, że nie będzie niepokoił Skąpego Jacka przez cały rok, a jeśli Skąpiec umrze w tym czasie, nie odbierze mu duszy.

Następnego roku Stingy Jack i Diabeł spotkali się ponownie. Tym razem szli przez las. Stringy Jack zobaczył drzewo owocowe i zdecydował, że chce trochę owoców, więc poprosił Diabła, aby wspiął się na drzewo i zdobył dla niego trochę owoców. Gdy diabeł był na drzewie, Stringy Jack narysował krzyż na grzbiecie drzewa, uwięził diabła.

Diabeł chciał zejść, ale nie mógł, dopóki Stingy Jack nie wymazał krzyża. Będąc oszustem, Stringy Jack powiedział diabłu, że nie usunie krzyża, dopóki diabeł nie obieca, że nie będzie mu przeszkadzał przez kolejne dziesięć lat. Diabeł zgodził się i Stingy Jack pozwolił mu zejść.

Wiele lat później Stingy Jack zmarł. Ani Niebo, ani Diabeł nie chcieli duszy Stingy Jacka, więc jego duch został pozostawiony, by błąkać się po ziemi z niczym innym jak kawałkiem węgla włożonym do wydrążonej rzepy.

Czas przygotowania 15 minut

Czas aktywności 1 godzina

Całkowity czas 15 minut

Szacowany koszt 15-20 USD

Materiały

 • Papierowy talerz
 • Pomarańczowa, ciemnopomarańczowa, zielona i czarna farba
 • Pędzle
 • Ołówek
 • Nożyczki

Narzędzia

 • Ołówek
 • nożyczki
 • pędzle

Instrukcje

  1. Zbierz materiały i przygotuj miejsce
  2. Narysuj łodygę dyni na górnej połowie talerza. Wytnij obszar wokół łodygi, tak aby talerz miał kształt dyni. 3.
  3. Narysuj dwoje oczu, nos i usta. Możesz narysować jJack o lantern może się uśmiechać, marszczyć brwi, mieć ostre lub kwadratowe zęby. Nie krępuj się i bądź kreatywny z twarzą swojej latarni!
  4. Weź pomarańczową farbę i pomaluj korpus dyni na pomarańczowo, pamiętając o pomalowaniu oczu i ust. Pozostaw do wyschnięcia.
  5. Pomaluj łodygę na zielono i pozostaw do wyschnięcia.
  6. Następnie pomaluj oczy, nos i usta na czarno. Pozostaw farbę do wyschnięcia.
  7. Gdy cała farba wyschnie, użyj ciemniejszej pomarańczowej farby, aby dodać cieniowanie i szczegóły na dyni. W ten sposób nadasz jej wymiar i sprawisz, że będzie wyglądać bardziej realistycznie.

WIĘCEJ ZABAW I ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z HISTORIĄ NA BLOGU DLA DZIECI

Więcej zabaw na Halloween z bloga o zabawach dla dzieci

Źródła

Bachelor, Blane. 2021. „Historia amerykańskich lampionów”. Podróże. National Geographic. 3 maja. https://www.nationalgeographic.com/travel/article/the-twisted-transatlantic-tale-of-american-jack-o-lanterns.

„Jak Jack O’Lanterns powstały w irlandzkim micie”. 2023. History.Com. A&E Television Networks. Dostęp 30 sierpnia. https://www.history.com/news/history-of-the-jack-o-lantern-irish-origins.

„Visit”. 2023. Muzeum Historii Naturalnej Carnegie. Dostęp 30 sierpnia. https://carnegiemnh.org/the-jack-o-lanterns-origins/.

 • No Comments
 • 9 października, 2023