By admin

Dlaczego noworodek ciągle powtarza chwytanie i odpinanie [aktualizacja]

Strona główna ” Dziecko ” Dlaczego noworodek ciągle powtarza chwytanie i odpinanie [aktualizacja]

Karmienie piersią to zupełnie nowe doświadczenie dla każdej nowej mamy. W większości przypadków jest to jedyny sposób, w jaki Twój noworodek otrzymuje swoje posiłki. Ważne jest, aby dziecko dobrze i na długo się zatrzasnęło, aby mogło otrzymać pożywienie, którego potrzebuje do rozwoju. Czasami jednak dziecko zatrzaskuje się, ssie trochę, a potem się wypina.

Dlaczego tak się dzieje, jeśli Twoje dziecko odłącza się od piersi podczas karmienia?

1. Twoja podaż mleka jest zbyt duża

Dziecko może się odczepić, gdy ilość mleka jest zbyt duża. Mleko może wypływać w tempie większym niż jest w stanie przełknąć. To może je przytłaczać, sprawiając, że odczepia się co kilka minut, aby zrobić sobie przerwę. Spróbuj zwolnić ucisk piersi, aby zmniejszyć siłę, z jaką wypływa mleko. Pozwól dziecku odpocząć przez kilka minut, a następnie spróbuj ponownie je przystawić.

2. Zbyt mało mleka

Czasami Twoja podaż mleka jest niska. Dzieje się tak zwłaszcza wieczorem, gdy dziecko karmiło przez cały dzień. Może się to również zdarzyć, gdy odciągasz mleko zbyt blisko pory karmienia. Spróbuj ucisnąć pierś. W ten sposób nacisk na gruczoł mleczny zwiększy przepływ mleka. Jeśli musisz odciągnąć mleko, aby zachować je na przyszłość, zawsze rób to około 20 minut po karmieniu dziecka. Daje to piersiom czas na wyprodukowanie wystarczającej ilości mleka do następnego karmienia.

3. Dziecko jest przyzwyczajone do karmienia butelką

Butelki mają stosunkowo większy przepływ niż piersi. Jeśli wcześniej karmiłaś swojego malucha butelką, może on być sfrustrowany, gdy przepływ jest niższy niż ten, którego doświadczył. Jest to bardziej prawdopodobne, gdy są one głodne. Musisz być cierpliwa dla swojego dziecka i wciąż zatrzaskiwać je z powrotem, gdy się rozplączą. W miarę jak będą rosły, przyzwyczają się do obu
.

4. Rozproszone dziecko

W wieku około 12 tygodni dziecko zaczyna zauważać swoje otoczenie i ludzi wokół niego. Twoje dziecko może odczepić się, aby wpatrywać się w Twoją twarz, słuchać głosu rodzeństwa lub taty, a nawet gdy w telewizji puszczana jest konkretna reklama. Jest to zupełnie normalne i świadczy tylko o tym, że dziecko rozwija się psychicznie.

5. Dziecko ząbkuje

Kiedy dziecko ząbkuje, dziąsła stają się coraz bardziej kwaśne i delikatne. Karmienie piersią staje się bolesne i niekomfortowe, więc dziecko ciągle się rozłącza. Przed karmieniem piersią użyj smoczka na ząbkowanie lub łagodnego środka przeciwbólowego. Upewnij się, że dziecko dobrze się zatrzaskuje, aby było to mniej bolesne dla wrażliwych dziąseł. Dziecko może zacząć ząbkować już w wieku trzech miesięcy. Ważne jest, aby stale kontrolować dziąsła.

6. Twoje dziecko jest pełne

Jeśli dziecko jest najedzone, będzie się ciągle łapać i odczepiać od cycka. Doprowadź dziecko do beknięcia i sprawdź, czy chce kontynuować karmienie. Jeśli się odczepi, jest pełne.

Czasami dziecko może ciągle przystawiać i przystawiać, ponieważ jest źle ułożone. Może czuć się niekomfortowo podczas karmienia. Spróbuj zmienić pozycję dziecka lub nawet daj mu drugą pierś do karmienia. Innym razem dziecko chce coś ssać, ale nie chce mleka z piersi. W takim przypadku podaj dziecku smoczek do ssania.

Jak skorygować płytkie przystawienie do piersi?

Słodka więź między dzieckiem a matką jest prawdopodobnie najlepszym przykładem ludzkiej miłości. Matki kochają wspaniałą macierzyńską radość z tworzenia płynu, a dzieci ssą ten płyn, aby się rozwijać i rosnąć. Słowa zawodzą opisują więź łączącą matkę i dziecko. Jednak ta jedyna w swoim rodzaju więź może szybko stać się koszmarem z powodu karmienia piersią z płytkim zatrzaskiem. Niezadowolone dzieci i niski transfer mleka są bardzo niepożądane dla dzieci i mam. Istnieją jednak rozwiązania, aby rozwiązać ten problem.

Czym jest płytkie karmienie piersią?

Zanim sprawdzimy rozwiązania, dowiedzmy się, czym jest płytki zatrzask. Zasadniczo, płytki zatrzask to sytuacja, w której sutek mamy nie dociera do tylnej części podniebienia dziecka. Raczej sutek jest przygniatany do dziąseł lub podniebienia twardego. W takiej sytuacji dziecko nie ma możliwości prawidłowego ssania mleka. Niezaspokojone dziecko wolno przybiera na wadze, co może mieć wpływ na jego ogólny wzrost i rozwój.

Do karmienia piersią na płytkim zatrzasku przyczynia się wiele przyczyn. Główną przyczyną płytkiego zatrzasku są wargi dziecka schowane do środka, a nie wyciągnięte na zewnątrz. Nietypowy kształt podniebienia i nieprawidłowe anatomie niemowląt, takie jak zawiązek wargi lub języka, są innymi przyczynami płytkiego zatrzasku. Bez względu na przyczynę, istnieją sposoby na skorygowanie zatrzasku. Oto jak.

Nakarm dziecko, zanim zacznie gorączkować

Postępowanie z gorączkującym dzieckiem jest niezwykle trudne. Jest to tym bardziej poprawne, gdy dziecko zaczyna głośno płakać z głodu. Im spokojniejsze dziecko i mama, tym łatwiej zapewnić głęboki zatrzask w piersi. Płaczące dziecko może gryźć twoje sutki. W takim przypadku możesz odczuwać ból. To z kolei wpłynie na proces przystawiania. W końcu Twoje dziecko będzie karmione połowicznie.

W związku z tym najlepiej jest karmić dziecko, gdy zidentyfikujesz pierwsze oznaki głodu. Obracanie główki z jednej strony na drugą, mlaskanie wargami i wkładanie ręki do ust to oznaki, że dziecko chce jeść. W przypadku noworodków, najrozsądniej jest karmić je po przebudzeniu.

Znajdź idealną pozycję

Dla odżywiania dziecka najważniejsze jest to, gdzie i jak karmisz. Według badań, mamy, które wypróbowują minimum dwie pozycje karmienia piersią, prawdopodobnie będą karmić swoje dzieci przez ponad sześć/siedem miesięcy. Wypróbuj kilka różnych pozycji, aby dowiedzieć się, która jest dla Ciebie wygodna i pozwala Twojemu dziecku dobrze się odżywiać.

Oto kilka pozycji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu płytkiego zatrzasku.

Skrzyżowanie – Ta szczególna pozycja sprawdza się u noworodków. Usiądź na wygodnym krześle, rozluźniając ramiona. Trzymaj dziecko na wyciągnięcie ręki i oprzyj jego brzuszek o swój. Podtrzymuj jego główkę i przechylaj ją w kierunku piersi, aż się zatrzaśnie. Teraz kontynuuj kołysanie główki dziecka podczas procedury karmienia piersią.

Trzymanie w kołysce – Zamiast podpierać dziecko rękami po przeciwnej stronie, podeprzyj je ramieniem po tej samej stronie piersi. Możesz nawet użyć boppy lub poduszki jako podparcia. Upewnij się, że dziecko prawidłowo się zatrzasnęło, aby zapewnić wygodne karmienie piersią.

Trzymanie piłki nożnej – Trzymanie piłki nożnej polega na tym, że dziecko znajduje się u Twojego boku z nogami schowanymi pod pachą (jak piłka nożna) po stronie karmiącej piersi. Taka pozycja jest pomocna w wielu sytuacjach. Na przykład, jeśli masz wcześniaka lub małe dziecko, masz duże piersi lub masz bliźniaki, uchwyt piłkarski będzie przydatny.

Pozycja leżenia tyłem – Jeśli masz małe piersi, pozycja leżenia tyłem może być niezwykle przydatna. Po prostu oprzyj się i pozwól dziecku zatrzasnąć się z dowolnej strony. Grawitacja utrzymae dziecko blisko Ciebie i zapewnić prawidłowy zatrzask w karmieniu piersią.

Leżenie na boku – Ta pozycja jest idealna do karmienia dziecka w środku nocy. Zarówno dziecko, jak i mama leżą brzuszkiem do siebie. Mama ustawia swoją pierś w kierunku ust dziecka. Chociaż ta pozycja jest niezwykle wygodna do nocnego karmienia, musisz upewnić się, że pościel wokół dziecka nie jest luźna. Luźna pościel może stwarzać ryzyko uduszenia, a dziecko może mieć płytki zatrzask.

Nie wszystkie pozycje są idealne dla każdej mamy. Musisz wypróbować różne pozycje, aby znaleźć kilka idealnych opcji. Chociaż minie trochę czasu, zanim przyzwyczaisz się do pozycji, wynikiem będzie doskonałe karmienie piersią z zatrzaskiem i szczęśliwe dziecko.

Poczekaj, aż usta dziecka otworzą się szeroko

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zatrzasnęło się głęboko, sprawdź jego usta. Dziecko, aby głęboko zatrzasnąć się powinno mieć usta, które przypominają rybi pysk. Powinny być szeroko otwarte, z rozchylonymi wargami i zaokrąglonymi policzkami. Dziecko powinno mieć w buzi Twoją brodawkę i większą część otoczki.

W przypadku płytkiego zatrzasku, wargi dziecka są zwrócone do wewnątrz, co uniemożliwia mu karmienie piersią w głębokim zatrzasku. Jeśli Twoje dziecko ma płytki zatrzask, to w rzeczywistości karmi sutkiem. Ssie mniej mleka i gryzie Twoje sutki. Aby rozwiązać ten problem, dopilnuj, aby usta dziecka były szeroko otwarte, co umożliwi mu prawidłowe odżywianie. W głębokim zatrzasku dziecko ssie maksymalną ilość mleka z Twojej piersi.

Odłącz płytki zatrzask i spróbuj ponownie

Wiele mam myśli, że ich dziecko za każdym razem będzie cieszyć się głębokim zatrzaskiem. Jednak nie jest to prawdą. Obowiązkiem matki jest upewnienie się, że dziecko cieszy się głębokim zatrzaskiem za każdym razem. Czasami nie musisz się martwić o głęboki zatrzask. Jest to tym bardziej prawidłowe, gdy dziecko jest głodne, ale spokojne.

Mogą jednak zdarzyć się sytuacje, w których dziecko będzie miało płytki zatrzask. Powinnaś sprawdzać proces zatrzaskiwania za każdym razem, gdy dziecko ssie mleko. Jeśli zauważysz, że dziecko ma płytki zatrzask, odłącz go i spróbuj ponownie. Dostosuj swoją pozycję i pozwól dziecku prawidłowo otworzyć usta. Odrobina pracy nóg powinna rozwiązać problem.

Napraw swoje sutki i usta dziecka

Twoje sutki mogą być prawdopodobnie spuchnięte lub popękane z jednego lub drugiego powodu. W takim przypadku Twoje dziecko nie będzie cieszyć się prawidłowym karmieniem piersią na zatrzask. Za każdym razem, gdy dziecko będzie ssać mleko, będziesz odczuwać ból w sutkach. W konsekwencji będziesz powstrzymywać dziecko od głębokiego zatrzaskiwania.

Innym możliwym problemem są problemy z jamą ustną Twojego dziecka. Twoje dziecko może odczuwać ból w ustach. W takim przypadku nie będzie ono w stanie prawidłowo ssać mleka. Obie sytuacje prowadzą do płytkiego zatrzasku. Możesz jednak naprawić te problemy, kontaktując się z rzetelnym lekarzem. W zależności od stanu jamy ustnej dziecka lub stanu zdrowia, lekarz poda odpowiednie leki. Z czasem rana lub uraz zagoi się i utoruje drogę do prawidłowego zatrzaskiwania.

Stosuj technikę kanapkową

W tej technice matka uciska pierś, robiąc ręką kształt litery U, aby zapewnić wygodne karmienie na zatrzask. Przede wszystkim upewnij się, że dziecko jest w pełnym kontakcie cielesnym z Tobą. Jednocześnie upewnij się, że jest Ci wygodnie i jesteś w pozycji leżącej. Ułóż dziecko w taki sposób, aby jego broda znajdowała się w kierunku Twojej piersi z głową odchyloną lekko do tyłu.

<p>Umieść sutek nad górnymi wargami dziecka. Jeśli uważasz, że zatrzask jest nadal płytki, ściśnij pierś, aby nadać jej kształt litery „U”. Upewnij się, że Twoje palce nie dotykają twarzy dziecka, ponieważ mogłoby to skłonić je do zamknięcia ust. Taka regulacja pozwala dziecku na samozacisk w najlepszy sposób.

Spróbuj obrócić

W niektórych przypadkach Twoje dziecko może nie być w stanie uzyskać najlepszego zatrzasku w karmieniu piersią. Twoje dziecko może ssać pełne mleko przez jakiś czas. Następnie może zamknąć usta. Jeśli tak się dzieje, spróbuj techniki przerzucania. Tutaj może być konieczne wykonanie pewnych czynności nogami, aby nadrobić utratę głębokiego zatrzasku.

Często zmieniaj pozycje. Zawsze, gdy wydaje Ci się, że Twoje dziecko zamyka usta lub doświadcza płytkiego zatrzasku, zmieniaj pozycję. Twoja mała praca sprawi, że dziecko będzie wypełnione i szczęśliwe.

Porozmawiaj z profesjonalistą

Jeśli wypróbujesz wszystkie powyższe wskazówki, Twoje dziecko powinno cieszyć się karmieniem piersią z głębokim zatrzaskiem. W przypadku, gdy stwierdzisz, że Twoje dziecko nadal doświadcza płytkiego zatrzasku, możesz chcieć porozmawiać z ekspertem medycznym. W niektórych przypadkach sytuacja medyczna, taka jak wiązanie języka, może uniemożliwić Twojemu dziecku karmienie piersią. Ekspert medyczny zdiagnozuje problem i zapewni leki lub inne opcje, aby naprawić problem.

Podsumowanie

Karmienie piersią jest najlepszym przykładem więzi między mamą a dzieckiem. Podczas gdy dziecko czuje się usatysfakcjonowane mlekiem, matka czuje się szczęśliwa, że może karmić swoje dziecko. Jednak to piękne doświadczenie może łatwo przekształcić się w problem, dzięki karmieniu na płytkim zatrzasku. W takich sytuacjach matka odczuwa ból, podczas gdy dziecko nie zasysa mleka. Oboje są niezadowoleni, co jest niepożądane zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Jednak naprawa płytkiego zatrzasku nie jest wielkim problemem. Istnieje wiele rozwiązań, aby rozwiązać ten problem. Trzymaj się powyższych opcji, a możesz w krótkim czasie poprawić płytki zatrzask.

  • No Comments
  • 23 kwietnia, 2023