Dlaczego dziecko karmione piersią nie przyjmuje preparatu?
By admin

Dlaczego dziecko karmione piersią nie przyjmuje preparatu?

Pomimo tego, jak bardzo Ty i Twoje dziecko lubicie karmić piersią, nadejdzie czas, kiedy zostaniecie rozdzieleni i będzie musiało być karmione butelką. Jeśli więc zaczęłaś już planować tę sytuację, ale Twoje dziecko nie radzi sobie ze zmianą otoczenia, sprawdź, dlaczego tak się dzieje i jak możesz temu zaradzić.

Przeczytaj to Enfamil newborn vs infant, po prostu uzyskaj kilka sugestii, aby wziąć odpowiedni enfamil forumlas, sprawdź to tutaj.

Dlaczego Twoje dziecko nie chce przyjąć formuły

Istnieje kilka powodów, dla których Twoje dziecko nie przyjmuje formuły teraz, kiedy myślisz, że nadszedł czas na zmianę. Nie wpadaj jednak w panikę, jesteś na tej samej łodzi co miliony matek na całym świecie. Pierwszym powodem, dla którego dzieci mogą nie lubić zmiany jest to, że przyzwyczaiły się do luksusu picia z piersi. Dzieci nie lubią niczego bardziej niż tego; są blisko swojej matki, piją mleko, które są przyzwyczajone do smaku i mają instynktowne odruchy jak je pić. Kiedy już się do tego przyzwyczają, wszystko inne wydaje im się złe i niesmaczne, dlatego przejście na mleko modyfikowane może być sporym wyzwaniem. Oczekiwanie natychmiastowych rezultatów jest nierealistyczne, a im dłużej Twoje dziecko piło z piersi, tym trudniej będzie mu dokonać przejścia. Na dodatek mleko w formule będzie miało zupełnie inny smak niż mleko pochodzące z piersi, co jest powodem, dla którego dziecko może eksperymentować z nowym wzorem, ale po prostu wypluwa mleko, ponieważ nie lubi jego smaku. Można to zwalczyć, stosując wysokiej jakości, zdrową i smaczną formułę, którą możesz zobaczyć w akapicie poniżej tutaj. Jak wspomniano, niemowlęta mają również instynktowne odruchy, jak pić z piersi matki, a nawet sięgną po nią kilka minut po wyjściu z łona matki, jak być może zauważyłeś. Dzieci są w stanie uzyskać mleko z piersi prawie bez żadnego wysiłku, dlatego nie lubią, kiedy zmusza się je do wysiłku z plastikowej butelki. Plastik w butelce może również sprawić, że formuła będzie smakować inaczej, niż jest przeznaczona, pozostawiając dziecko jeszcze bardziej niezadowolone. Tak więc, teraz, gdy już wiesz, dlaczego twoje dziecko sprawia ci tyle kłopotów, sprawdź następny akapit, jak to wszystko zwalczyć.

Jak sprawić, aby dziecko przyjęło mleko modyfikowane

Po zaniknięciu wcześniej wspomnianego odruchu ssania, co zazwyczaj następuje około trzeciego miesiąca życia, Twoje dziecko będzie miało prawdziwe problemy z przejściem na formułę z butelki. Dlatego, aby zachęcić dziecko do zaakceptowania karmienia butelką, możesz zaoferować mu butelkę z odrobiną odciągniętego mleka matki (EBM) kilka razy w tygodniu, zaczynając od 4 tygodnia życia. Pozwoli to dziecku na przejście do karmienia butelką i nie będziesz miała z tym problemów, gdy przyjdzie czas, że będzie to regularne zjawisko. Twoje dziecko może odmówić podania butelki z niezliczonych powodów, więc poniżej znajduje się szczegółowa lista tego, co możesz zrobić, gdy Twoje dziecko odmawia picia formuły

 • Dostarczaj odciągnięte mleko matki w wysokiej jakości butelceKroplenie
 • formuły z butelki do ust dziecka, aby mogło przyzwyczaić się do smaku bez konieczności wykonywania ciężkiej pracyPostaraj
 • się

 • odwrócić uwagę dziecka podczas podawania formuły.
 • Na

 • przykład: połóż dziecko w kołysce i śpiewaj mu podczas
 • karmienia

 • Spróbuj innych pozycji podczas karmienia niż tylko trzymanie go na rękach. Połóż je w łóżeczku, wózku lub innej wygodnej pozycji.Table environments
 • Poproś inne zaufane osoby, aby zaoferowały dziecku formułę, jak twój mąż/żona, dzieci, dziadkowie itd
 • .

 • Zachęcaj
 • dziecko do ssania piersi, a następnie szybko zastąp ją formułą w butelcePróbuj
 • zaoferować butelkę, gdy dziecko odpływa w sen lub budzi
 • się ze snuJeśli dziecko

 • staje się przytłoczone i zestresowane, natychmiast przestań
 • . Uspokój

 • je i wycisz, abyś mogła spróbować innym razemNigdy nie
 • wkładaj butelki

 • do ust dziecka na siłę, ponieważ może to wywołać u niego niechęć do karmienia butel
 • kąZachowaj

 • cierpliwość. Twój mały cud nie jest trudny celowo, po prostu czasami trudno jest opanować nową umiejętność, zwłaszcza w tak młodym
 • wieku

Jeśli nie sądzisz, że będziesz oddzielona od swojego dziecka zanim będzie ono w stanie pić z kubka, co zwykle następuje po pierwszych ośmiu miesiącach, to może nie być potrzeby uczenia go picia z butelki. Trzeba będzie je jednak przyzwyczaić do nowej formuły smakowej, ale jest to dość łatwe zadanie. Jeśli jednak rozłąka jest regularnym wydarzeniem i jest gwarantowane, że ty i twoje dziecko nie zobaczycie się w wyznaczonych porach karmienia w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy jego życia, wtedy zdecydowanie powinnaś zastosować się do wszystkich wyżej wymienionych rad i upewnić się, że są one wygodne do picia z butelki z formułą. Pamiętaj, że jeśli minęły miesiące i butelka po prostu nie działa, są pewne alternatywy. Możesz umieścić formułę w łyżce lub małym kubku, aby dziecko mogło ją wypić, ale są one dość czasochłonne i niezbyt praktyczne, jeśli masz napięty harmonogram i jeśli separacja jest regularnym zjawiskiem.

Jak wybrać butelkę i formułę do zakupu

Formuła

Wybierając odpowiednią formułę dla swojego dziecka, możesz być pewien, że wszystko, co możesz kupić, zostało utrzymane w ścisłych standardach zdrowia i bezpieczeństwa. Oznacza to, że nie możesz znaleźć formuły dla dzieci, która faktycznie zaszkodzi Twojemu dziecku, nawet jeśli spróbujesz, co jest oczywiście wspaniałą rzeczą. Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najwięcej korzyści z wybranej przez siebie mieszanki dla dzieci, większość mieszanek dla dzieci na bazie mleka krowiego jest dobrej jakości i ma wysoką wartość odżywczą, jeśli właśnie taką drogę chcesz obrać. Jeśli wybierzesz markę, może ona być nieco droższa, ale to nie musi oznaczać, że jest wyższej jakości dla Twojego dziecka. Ponadto, nie jest dobrym pomysłem sprawdzanie, jaki rodzaj preparatu dla niemowląt jest używany w danym szpitalu, ponieważ zazwyczaj używa się tam najtańszych, masowo produkowanych preparatów. Dla dzieci poniżej 12 miesięcy, zaleca się stosowanie wcześniej wspomnianej formuły mleka krowiego w przeciwieństwie do formuły sojowej, ze względu na to, że mleko krowie ma większą wartość odżywczą dla młodych. Twoje dziecko może należeć do kategorii małych dzieci, które nie mogą spożywać mleka krowiego (jeśli nie wiesz, sprawdź to) i w tym przypadku będą potrzebowały specjalnej formuły. Specjalne formuły dla dzieci powinny być używane tylko pod nadzorem lekarza i nie powinny być wykonywane w domu bez porady eksperta medycznego, więc możesz być pewien, że twoje dziecko pozostanie tak zdrowe, jak to możliwe. Kiedy masz już zdrową formułę, możesz wtedy martwić się o sposób, w jaki możesz ją karmić swoje dziecko i jak na nią zareaguje.

Butelka

Wybór najlepszej butelki spośród milionów opcji może być nieco zniechęcające. W końcu butelka jest kluczową częścią tego, co decyduje o tym, czy Twoje dziecko ma płynne przejście do formuły z mleka matki. Smutna prawda jest taka, że nie będziesz wiedziała, która butelka spodoba się Twojemu dziecku, dopóki jej nie spróbuje. Zaleca się więc zakup butelki i trzech lub czterech różnych tanich smoczków do butelki o innej karnacji, które Twoim zdaniem najbardziej spodobają się dziecku. Zrób testy z dzieckiem i ustal, który ze smoczków jest jego ulubionym. Najlepiej jest kupić butelki, które minimalizują pęcherzyki powietrza, takie jak wkładki typu drop-in, kątowe szczyty lub otwory wentylacyjne, ponieważ jest prawdopodobne, że będziesz musiał kupić je później i tak, jeśli twoje dziecko okaże się gazowe.

Ostatnie przemyślenia

Tak więc, jeśli jesteś rodzicem dziecka, które nie jest najlepsze, jeśli chodzi o karmienie piersią, upewnij się, że trzymasz się wszystkich wytycznych, które zostały wymienione w tym artykule. Upewnij się, że wybrałaś odpowiednią butelkę i formułę dla swojego dziecka przed rozpoczęciem zmiany, która zazwyczaj powinna rozpocząć się około 4 tygodnia. Upewnij się, że Twoje dziecko zaczyna pić Twoje mleko w butelce, zanim powoli przejdzie do formuły, ponieważ eksperci twierdzą, że jest to najlepszy sposób, aby utrzymać dziecko silne i zdrowe. Pamiętaj, aby nie wpychać plastikowej butelki do ust dziecka, jeśli jest ono trudne, ponieważ nie tylko je to zestresuje, ale także spowoduje traumę, pozostawiając je w nienawiści do butelki przez długi okres czasu, jeśli nie przez całe życie dziecka. Wreszcie, jest to płynne i łagodne przejście, i tak długo, jak będziesz przestrzegać wcześniej wymienionych kroków, twoje dziecko powinno pić formułę w krótkim czasie.

 • No Comments
 • 25 marca, 2023