By admin

Darmowe kolorowanki w kształcie do wydrukowania

Dziś mamy zabawne ćwiczenie, które pomoże dzieciom w każdym wieku nauczyć się podstawowych kształtów – z naszymi kolorowankami kształtów! Kolorowanki z kształtami spodobają się dzieciom w każdym wieku. Pobierz i wydrukuj nasze darmowe pliki pdf z kształtami i weź swoje przybory do kolorowania. Ta wciągająca kolorowanka zawiera dwie łatwe strony do kolorowania kształtów i jest idealna na spokojny dzień lub na zajęcia w klasie. Możesz użyć tej kolorowanki z kształtami w klasie lub w domu!

Nauczmy się podstawowych kształtów dzięki tym darmowym kolorowankom do druku!

Kolorowanki z bloga Kids Activities Blog zostały pobrane ponad 100 tysięcy razy w ciągu ostatniego roku lub dwóch!

Kolorowanki z kształtami do wydrukowania

Te kolorowanki z kształtami są świetnym początkiem dla młodych uczniów, którzy dowiadują się wszystkiego o prostych kształtach. Rozpoznawanie kształtów jest ważną częścią rozwoju dziecka, ponieważ nie chodzi tylko o umiejętność dostrzegania podstawowych kształtów. Poznawanie różnych kształtów pomoże zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom w rozwijaniu umiejętności matematycznych i percepcji wzrokowej. Pobierz i wydrukuj kolorowankę z kształtami już teraz.

Pobierz kolorowanki z

Rozpoznawanie kształtów ma kluczowe znaczenie dla nauki czytania, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, przedszkolaków i dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ kształty są pierwszymi symbolami, które dzieci uczą się interpretować. Gdy dzieci rozwiną silną umiejętność rozpoznawania kształtów, nauka czytania stanie się znacznie łatwiejszym procesem. Jeśli chodzi o starsze dzieci, najlepszym sposobem na ćwiczenie tych umiejętności jest śledzenie i arkusze robocze, co jest czymś, co można absolutnie zrobić z tymi arkuszami do kolorowania. Starszym dzieciom będzie również łatwiej uczyć się pojęć związanych z nazwami kształtów, takich jak „boki”, „powierzchnie”, „linie proste”, „linie krzywe”… Możesz ćwiczyć te pojęcia z czasem, korzystając z różnych kolorowanek.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

1. Łatwa kolorowanka z kształtami

Czy potrafisz rozpoznać wszystkie kształty?

Nasza pierwsza kolorowanka kształtów zawiera wiele zabawnych kształtów, takich jak: gwiazda, trójkąt, kwadrat, koło i sześciokąt. Sześciokąt to figura, która ma 6 boków. Dzieci mogą użyć różnych kolorów, aby pokolorować każdy z nich, ucząc się o kształtach – starsze dzieci mogą nawet zapisać nazwę każdego kształtu pod obrazkami.

2. Kolorowanka do druku z kształtami

Czy znasz nazwy tych kształtów?

Nasza druga kolorowanka z kształtami zawiera nieco bardziej złożone kształty, ale nadal jest idealna dla dzieci w każdym wieku. Obejmuje ona romb, prostokąt, podwójne koło i serce. Ta kolorowanka jest doskonałą okazją dla dzieci do rozwijania umiejętności motorycznych, ponieważ po pokolorowaniu każdej figury mogą ją odrysować.

Pobierz i wydrukuj darmowe kolorowanki w formacie PDF tutaj:

Ta kolorowanka z kształtami jest dostosowana do standardowych wymiarów papieru do drukarek listowych – 8,5 x 11 cali.

Pobierz kolorowanki

Materiały zalecane do kolorowanek kształtów

Czy masz ulubiony kształt?

Korzyści rozwojowe z kolorowanek

Kolorowanki mogą nam się kojarzyć tylko z zabawą, ale mają one również kilka naprawdę fajnych korzyści zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:

  • Dla dzieci: Podczas kolorowania lub malowania kolorowanek rozwijają się umiejętności motoryczne i koordynacja ręka-oko. Pomaga to również w nauce wzorów, rozpoznawania kolorów, struktury rysunku i wielu innych.e!
  • Dla dorosłych: Relaks, głębokie oddychanie i nisko ustawiona kreatywność są wzmocnione dzięki kolorowankom.

Więcej arkuszy do wydrukowania z bloga aktywności dla dzieci

Są to nasze ulubione gry i ćwiczenia z Kids Activities Blog dla dzieci, aby dowiedzieć się o kształtach, kolorach i nie tylko!

Jaka była Twoja ulubiona kolorowanka z kształtami?

  • No Comments
  • 10 września, 2023