Czy można zwiększyć swoje szanse na posiadanie bliźniąt?
By admin

Czy można zwiększyć swoje szanse na posiadanie bliźniąt?

Bliźnięta są urocze. Bliźnięta braterskie są również niesamowite, chociaż nie przyciągają uwagi tak bardzo jak identyczne. Wyobraź sobie, że widzisz dwie osoby, które wyglądają dokładnie tak samo. Możesz ciągle wpatrywać się w nich i być może próbować dostrzec wszelkie drobne różnice. Być może pewnego dnia też zapragniesz mieć bliźniaki. Tylko po to, by wiedzieć, jak to jest być rodzicem dwójki uroczych dzieci, których nie da się odróżnić. Czy można zwiększyć swoje szanse na posiadanie bliźniąt? Odpowiedź brzmi: „Absolutnie tak”. Ten artykuł daje kilka spostrzeżeń na temat tego, jak zajść w ciążę z bliźniakami.

1. Skorzystaj z terapii płodności

Istnieją leki na płodność, które możesz przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Takie zabiegi zwiększają Twoje szanse na wyprodukowanie więcej niż jednego jaja w tym samym miesiącu. Zwiększają one również produkcję plemników, co może umożliwić zapłodnienie więcej niż jednego jaja. Po zażyciu tych leków, Twój organizm zwiększa produkcję hormonu folikularnego (FSH), odpowiedzialnego za wzrost liczby jajeczek. Wiele jaj zwiększy Twoje szanse na poczęcie bliźniąt, ponieważ więcej niż jedno z nich może zostać zapłodnione.

2. Sprawdź swoją dietę

Badania powiązały pewne rodzaje żywności z poczęciem bliźniąt. Te pokarmy wysoce poprawiają płodność osoby. Mogą one również działać poprzez stymulowanie mózgu do uwalniania Follicle Stimulating Hormone w wysokich poziomach. Jeśli jesteś wyjątkowo płodna, możesz produkować wiele jaj w tym samym czasie. Zwiększa to szanse na wielokrotne zapłodnienie; a co za tym idzie, bliźnięta będą w twoich ramionach pod koniec okresu ciąży. Pokarmy, które zwiększają płodność są te bogate w białka i tłuszcze, i nabiał. Możesz zwiększyć spożycie produktów mlecznych i białek, a zmniejszyć spożycie warzyw. Również unikać żywności, które mogą zmniejszyć płodność jak ryby rtęci, Trans tłuszcze, soda, i wiele innych.

3. Umieść przerwy między ciążami

Jeśli jesteś rodzajem, który wyskakuje dziecko co najmniej co roku, to szanse na kiedykolwiek poczęcie bliźniąt spadają nisko. Jeśli chcesz mieć bliźnięta, trzeba umieścić większą przerwę między ciążami.
4. Poczekaj, aż będziesz nieco starsza
Badania wykazały, że kobiety mają większe szanse na poczęcie bliźniąt, gdy są powyżej trzydziestego roku życia. Jak kobieta się starzeje, jej płodność ma tendencję do zwiększenia i może produkować wiele jaj na raz. Ciało stymuluje więcej produkcji Follicle Stimulating Hormone, ponieważ jaja potrzebują więcej tego do wzrostu. To nie jest przypadek w młodszej osoby, ponieważ jej hormony są wystarczająco żywe, aby ułatwić wzrost jaj. Możesz poczekać, aż trafisz na swoje trzydziestki przed próbą poczęcia bliźniąt. Będziesz miał większe szanse na sukces.

5. Stań się cięższy

Kobiety z większą ilością tłuszczów, głównie te otyłe, mają większe szanse na poczęcie bliźniąt. Więcej tłuszczów zwiększa poziom estrogenów. To może sprawić, że twoje jajniki będą bardziej stymulowane niż normalnie. Nadmierna stymulacja może prowadzić do produkcji więcej niż jednego jaja, które może zostać zapłodnione w bliźnięta. Duża ilość tłuszczów jest niezdrowa. Co powiesz na to, żeby na krótko przytyć na czas ciąży i potem spalić tłuszcze?

Wniosek

Istnieje jeszcze wiele wskazówek, jak zajść w ciążę z bliźniakami. Może to być trochę trudne, zwłaszcza jeśli w historii twojej rodziny nie ma bliźniaków, ale jest to możliwe. Po prostu graj swoje karty dobrze i kto wie! Możesz matkować bliźniakom w swojej następnej ciąży.

<!– AI CONTENT END 1 –>

  • No Comments
  • 25 marca, 2023