By admin

Czy chodziki i bujaczki są bezpieczne?

Przez ponad 20 lat chodziki i bujaczki były ulubionym prezentem dla każdego świeżo upieczonego rodzica. W latach 80. i 90. po prostu nie wiedzieliśmy lepiej. W ciągu ostatnich 15 lat badania wykazały niebezpieczeństwo związane z tymi urządzeniami, a niektóre kraje, takie jak Kanada, posunęły się do całkowitego zakazu ich sprzedaży. Skąd ta nagła zmiana zdania? Dlaczego rząd kanadyjski podjął działania mające na celu całkowity zakaz ich sprzedaży.

W tym artykule dołożymy wszelkich starań, aby pokryć wszystko, co rodzic musi wiedzieć o baby bouncers i walkers, aby umożliwić Ci podjęcie świadomej decyzji dla siebie. Obejmiemy następujące zagadnienia:

Chodziki i bouncery, czym dokładnie są?

Jakie są obawy związane z nimi?

Dlaczego Kanada zakazała tych produktów, a mimo to są one nadal w sprzedaży tutaj?

Ponieważ oba urządzenia są zdecydowanie różnymi produktami, zajmiemy się najpierw chodzikami, a następnie bujaczkami.

Czym dokładnie są chodziki dla dzieci?

Chodziki zostały zaprojektowane jako pomoc w nauce chodzenia dla niemowląt poprzez podtrzymywanie ich w pozycji stojącej. Wszystko to, na długo przed tym jak były w stanie zrobić to na własną rękę. W dół lata sprzedawali pod wieloma gusłami, Tak jak baby biegacze, baby trenerzy, gokarty, baby stojące stołki, walking stołki i wiele więcej. Są one zazwyczaj wykonane z utwardzonego plastiku z kołami na dole dla dziecka, aby pchać się wokół bardziej swobodnie. Niektóre z tych urządzeń są stacjonarne nie są one przeznaczone do poruszania się przez niemowlęta.

Czy istnieją kwestie bezpieczeństwa chodzików dla dzieci?

Chęć korzystania z chodzika jest całkowicie zrozumiała, każdy chce, aby jego dziecko chodziło szybko i łatwo. Zapewnienie mu jak największej szansy na to jest atrakcyjne dla wszystkich nowych rodziców. Ma więc sens, że jeśli dziecko jest w pozycji do chodzenia, może to przyspieszyć ten proces. To wielka radość słyszeć chichot i śmiech dzieci, które same się przepychają. Dzięki temu można też zyskać trochę czasu na wykonywanie innych czynności w domu. Choć to wszystko prawda, oto prawdziwa prawda o chodzikach dla dzieci.

Jeśli twoje dziecko w chodziku, czy to znacznie zwiększa szansę na obrażenia?

Urządzenia te są zaprojektowane tak, aby poruszać się szybko. co jest szybsze niż większość rodziców może zareagować, to spowodowało niemowlęta uderzając ich głowy, spadając kroki, miażdżąc ich palce, a nawet jest w stanie dotrzeć do obiektów, które wcześniej nie byłyby w stanie. Badania wykazały, że w latach 1990-2014 odnotowano średnio ponad 200 000 urazów spowodowanych przez chodziki, każdego roku. Przeważająca część tych obrażeń skutkowała urazami głowy. Na szczęście te urazy doprowadziły do ogromnego wzrostu standardów bezpieczeństwa przed wprowadzeniem na rynek i i sprzedaży takich produktów. Ale to wciąż nie uczyniło ich całkowicie bezpiecznymi, z ponad 2000 przypadków urazów głowy zgłaszanych każdego roku przez ostatnie 5 lat. Jeden przypadek urazu głowy to zbyt wiele, 2000 jest absolutnie nie do przyjęcia.

Oto kilka innych urazów spowodowanych przez chodziki

Siniaki i uderzenia, głównie spowodowane przez dziecko będą zbyt szybko.

Zatrucia i oparzenia wybrać dziecko wzrost zdolności do osiągnięcia przedmiotów on lub ona kupy on nie mógł

Zmiażdżenia są szczypanie palców u rąk i nóg

Zdarzały się nawet przypadki utonięć od dzieci wpadających do basenów i toalet

Urazy te skłoniły do wprowadzenia chodzików stacjonarnych, które doprowadziły do zmniejszenia ilości wypadków o prawie 75%. urazów w latach 1990-2000

Wszystkie te standardy sprawiły, że chodziki są bezpieczniejsze, większość ekspertów zgadza się, że nadal są zbyt niebezpieczne. Znany pediatra Gary Smith stwierdził, że chodziki są niebezpieczne, ponieważ dzieci wciąż doznają w nich obrażeń i w wywiadzie udzielonym ABC News wezwał do zakazu sprzedaży i produkcji wszystkich chodzików.

Bezpośrednio związane z opóźnieniami w rozwoju funkcji motorycznych i umysłowych

Nawet gdyby te urządzenia były wykonane w 100% bezpiecznie, co nie jest. Nadal istnieją wyraźne dowody na to, że nie pomagają one niemowlętom prawidłowo chodzić. Badania wykazały, że chodziki mogą poważnie zahamować rozwój chodzenia dziecka, poprzez połączenie złej postawy i słabo rozwiniętych mięśni. W drugim badaniu porównano dzieci, które używają chodzików z dziećmi, które ich nie używają, badacze stwierdzili, że dzieci, które nie używają chodzików, chodzą i raczkują znacznie szybciej niż te, które używają chodzików. Inne badanie wykazało, że dzieci, które stały się zależne od chodzików uzyskały znacznie niższe wyniki w skali Bayleya, skala ta mierzy ogólny rozwój motoryczny i umysłowy dzieci.

Dlaczego chodzik opóźniłby rozwój Twojego dziecka?

Dalsze badania wykazały, że rozłączenie między ruchem dziecka a jego nogami oznacza, że nie rozumie ono, dlaczego napędza się do przodu lub do tyłu. Większość ludzi jest wzrokowcami, kiedy dziecko nie widzi swoich nóg, jest mentalnie oderwane od całego procesu uczenia się.

Wykazano, że chodziki powodują zahamowanie wzrostu mięśni.

Nie da się ukryć, że obserwowanie, jak dziecko się porusza, jest zabawne, niestety. zmuszanie dziecka do przyjęcia nienaturalnej pozycji, zanim będzie gotowe, może okazać się bardzo problematyczne dla rozwoju jego mięśni.

Siedząc w chodziku mięśnie rdzenia dziecka są w pełni wspierane przez mechanizm, co oznacza, że nie muszą rozwijać żadnej siły rdzenia, aby chodzić. mówi to również dziecku, że nie potrzebują pełnej siły mięśniowej, aby utrzymać ciężar ciała, aby poruszać się do przodu. Brak wysiłku zaangażowanego w ten ruch, w porównaniu do spędzania bardzo potrzebnego czasu brzuszkowego, nawet walki o raczkowanie, podciąganie się lub nawet siadanie .jest Twojemu dziecku bardzo potrzebny etap ich rozwoju.

zobacz pediatra stopień, że Walker spowodował wzmocnienie kostek i mięśni łydek wyniki i znacznie słabsze górne mięśnie nóg i bioder z olejkiem eterycznym dla Twojego dziecka, aby chodzić prawidłowo. Wszyscy zgadzają się, że raczkowanie jest it’s częścią rozwoju wczesnego dzieciństwa, odmawiając dziecku tej części procesu nie pomaga im.

Czy chodziki dla dzieci powinny być zakazane?

wszystkie Amerykańskie Stowarzyszenie Pediatrów zaleciło wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży chodzików w USA. są one nadal legalne. kanadyjskie odpowiedniki odniosły sukces w zakazie ich sprzedaży 2004. stając się pierwszym krajem, który to zrobił. Centrum takich urządzeń w Kanadzie może skutkować 6-miesięcznym więzieniem i karą do 100 000 dolarów grzywny.

Czy bujaczki dla dzieci są bezpieczne?

Wybór odpowiednich zabawek, sprzętu i działań pomoc w edukacji wczesnego rozwoju dziecka jest jednym z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. często wiąże się to z dużą ilością czasu spędzonego na Badania, decydując dokładnie, co kupić następnie jak go używać. ten sposób przychodzi szczególnie trudne dla tych, którzy nie są ekspertami w dziedzinie, takich jak rodzina lub przyjaciele. jesteśmy podjected to many advertising campaigns that tell you that baby bouncers are perfectly safe, but research has shown that are increasingly update of concern. music Love closer look about you need to consider with regard to bouncers

.

Badania przeprowadzone przez fizykoterapeutów sugerują bouncers są całkowicie bezpieczne. ale powinny być ograniczone w ich użyciu do nie więcej niż 10 lub 15 minut na co dzień. to ograniczenie jest głównie ze względu na pozycjonowanie dziecka. ponieważ dziecko jest umieszczone na czubkach palców powiększyć żywe wszystkie trasy to spowodowało dodatkowy stres do stawów skokowych rozwój mięśni wzdłuż tyłu nóg dzieci. Nadużywanie baby bouncers może spowodować nadmierne poleganie na palcach podczas chodzenia później. Również dlatego, że dziecko uczy się opierać swoją postawę do przodu, aby utrzymać równowagę, stają się mniej Reliant pod mięśnie pośladkowe do chodzenia. w słowach laika, jeśli dziecko staje się nadmiernie zależne od bouncers może stunt lub nawet odwrócić naturalny cykl rozwoju.

Dalsze badania przeprowadzone przez Lurie Children’s Hospital w Chicago sugerowały dalsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed użyciem bujaczka. dzieci potrzebują swobody do zabawy, aby rozwinąć naturalne umiejętności motoryczne i mięśniowe. odmówienie im możliwości rozwinięcia silnego ustawienia tułowia i kontroli może spowodować zatrzymanie rozwoju.

Inne badanie pokazuje, że nadmierne korzystanie z centrów aktywności i bouncers może spowodować jak bardzo zmniejszone tempo kontroli motorycznej i rozwoju. Badanie wykazało również, że dzieci, które stają się zależne od bujaczków nie zdobywają niezbędnego doświadczenia potrzebnego do radzenia sobie ze zmianą wagi i noszeniem ciężarów, z których oba są niezbędne dla dziecka uczącego się raczkować lub chodzić niezależnie.

Badanie International Institute of Hip Dysplasia wskazało, że używanie bujaczków doprowadziło do wzrostu przypadków wszystkich dysplazji stawów biodrowych. Ich badanie zauważyło, że odbijacze umieszczają biodra dzieci w nienaturalnej i niezdrowej pozycji. Im dłużej dziecko jest trzymane w tej pozycji, tym bardziej ich biodra są zachęcane do rozwijania się w nieprawidłowy sposób. Chociaż nie wzywają do zakazu na bouncers . Zrobili zachęcić rodziców i pracowników oświaty , aby być bardzo czujny w użyciu tych przedmiotów . Zalecając czas spędzony w każdej pozycji powinny być wykonane bardzo oszczędnie .

Jesteśmy w pełni świadomi, że umieszczenie dziecka w chodziku lub bouncers jest niezwykle pomocne, gdy trzeba skorzystać z łazienki, odpowiedzieć na drzwi wejściowe, zrobić szybkie sprzątanie lub po prostu zrobić bardzo potrzebną przerwę. Oczywiście dziecko powinno być pod pełną opieką przez cały czas, ale rozumiemy, że nie zawsze jest to możliwe.

  • No Comments
  • 4 kwietnia, 2023