50 zabawnych dźwięków alfabetu i gier literowych ABC
By admin

50 zabawnych dźwięków alfabetu i gier literowych ABC

Dzisiaj mamy całą masę ABC alfabetu zabawa z literą i dźwiękami uczenie gry i aktywność dla berbeci i preschoolers pomagać ciebie młodym uczniom przygotowywać czytać z zabawnymi pre-reading zabawnymi pomysłami uczenie. Granie w gry ABC razem pomaga młodym dzieciom uchwycić dźwięki liter, fonikę, rozpoznawanie liter i sekwencjonowanie poprzez zabawę!

Spis treści

Zagrajmy w gry ABC razem!

Gry ABC i dźwięki alfabetu

Wielu rodziców ma dzieci, które wkrótce wejdą do przedszkola po raz pierwszy i zastanawia się, co ich pociechy powinny wiedzieć, zanim pójdą do szkoły same.

Jako mama, która kiedyś uczyła przedszkola, zawsze chciałam się upewnić, że moje dzieci są dobrze przygotowane i gotowe do rozpoczęcia kariery szkolnej z odrobiną przewagi dzięki znajomości ich liter i dźwięków.

Powiązane: Chwyć naszą darmową listę kontrolną gotowości do przedszkola jako przewodnik

Dostrzegam wartość wczesnej znajomości liter przez dzieci. To powiedziawszy, uznaję również, że dzieci są dziećmi i chcę się upewnić, że mają czas na zabawę – zarówno niezależnie, jak i ze mną.

Nauczmy się naszego alfabetu poprzez gry!

Nauka poprzez gry w alfabet

Dzieci przyswajają wiedzę poprzez zabawę, więc nauka liter w naszym domu rzadko kiedy odbywa się na siedząco.

Jest to czas zabawy i gier!

Dzieci dobrze się bawią i nawet nie zdają sobie sprawy, że w tym samym czasie się uczą. Nie uważam, że powinniśmy pozostawić nauczanie szkołom. Ty dostajesz wielki zaszczyt bycia wychowawcą swojego dziecka i możesz uzupełnić to, co dzieje się w szkole, angażując swoje dziecko w przyjemne, a zarazem edukacyjne sposoby.

Powiązane: Sprawdź nasz ogromny zasób abc liter, który ma działania literowe, rzemiosła literowe, druki literowe i więcej dla każdej litery alfabetu!

Mam nadzieję, że te materiały pomogą Ci poczuć się przygotowanym do przejęcia kontroli nad edukacją Twojego dziecka.

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne.

Zagrajmy w grę w litery!

Zabawy z literami

1. Gra w podrzucanie liter

Muffin Tin Learning – Chcesz, aby nauka była zabawą? Ta gra polegająca na rzucaniu groszami i sprawi, że Twoje dzieci będą zaangażowane. Będą ledwo wiedzieć, że to jest rzeczywiście lekcja.

2. Gra „Rosnące litery

Alphabet Flower Garden – Ten ogród jest pełen liter i możliwości nauki. Jest to zdecydowanie świetny sposób na odkrywanie i rozwijanie wiedzy o alfabecie.

3. Nieograniczone gry ABC dla dzieci

ABC Mouse – Ta strona daje dzieciom mnóstwo alfabetu i praktyki fonicznej poprzez interaktywne gry i materiały do druku.

4. Gra w dopasowywanie liter

Magnetyczna Tablica Alfabetu – To ćwiczenie polegające na dopasowaniu liter jest samodzielne i jest narzędziem, które pozwala dzieciom dopasować litery i pomaga w ich identyfikacji.

5. Gra „Dotknij i poczuj alfabet

Ciasto do zabawy i magnetyczne litery – Pozwalanie dzieciom na odkrywanie za pomocą zmysłów to świetny sposób na naukę. Play Dough to dotykowy sposób na obserwowanie tego zjawiska.

->Potrzebujeszzestawu magnesów z alfabetem? Podoba mi się ten zestaw magnesów na lodówkę z literami magnetycznymi, który znajduje się w poręcznej wanience.

6. Wielki Wyścig Alfabetyczny

Wyścig Alfabetu – Czy masz tory wyścigowe i dziecko, które uwielbia bawić się samochodami? Ta aktywność jest dla Was! Jeśli nie macie własnego toru, oto inna wersja.

Zabawmy się trochę z preschool learning games & our ABC’s.

Gry alfabetyczne dla przedszkolaków

7. Łowienie liter

Magnet Letter Fishing – Weź swoje magnesowe litery i zrób prostą wędkę. Ze stawem pełnym liter, twoje dzieci będą miały dużo zabawy rzucając swoją linię w poszukiwaniu kolejnego połowu.

8. Piracka gra w samogłoski

Gold Coin Vowel Sound Drop – Twój mały pirat będzie miał frajdę ucząc się samogłosek być grając w tę grę.

9. Gra w układanie liter

ABC Gra układanie liter – Układanie liter nigdy nie było tak zabawne. Dostają do stosu i stosu, aż spadną, co jestem pewien, że stanie się ulubioną częścią.

Powiązane: Użyj ich z naszym zabawnym programem nauczania domowego w przedszkolu

10. It Begins With…

Initial Sounds Blackout Game – Chcesz, aby dzieci były w stanie zidentyfikować początkowe dźwięki słów? Ta zabawna gra pomoże im to zrobić.

->Potrzebujeszdrewnianego zestawu alfabetu z kartami? I really love the cuteness of this Tangame Wooden Magnetic Letters Alphabet Refrigerator Magnet Flash Cards for Preschool Kids that comes in a magnetic tin.

11. Polowanie na poszukiwacza liter

Architecture Letter Scavenger Hunt – Czy widziałeś te zdjęcia, które znajdują litery w architekturze? Dzięki tej zabawie Twoje dzieci będą mogły same wyruszyć na literowe łowy.

Zagrajmy w kreatywną grę w alfabet!

Kreatywne gry literowe dla dźwięków alfabetu

12. Interaktywne gry do nauki alfabetu

A-Z Letter Learning Activities – Ten post przynosi ponad 90 działań dla każdej litery alfabetu. Co za wspaniały zasób!

13. Wspinaj się po drabinie słów

Word Ladder – Dzieci mogą „wspinać się” na szczyt drabiny, gdy z powodzeniem rozpoznają litery i dźwięki. Nie muszą się martwić, jeśli „spadną”, mają okazję spróbować ponownie.

14. Gra Alfabet z latarką

Flashlight Alphabet Game – Moje dzieci mają obsesję na punkcie latarek. Wiem, że mój przedszkolak pokochałby tę grę!

->Potrzebujeszpiankowych liter alfabetu do ćwiczeń? Ten Gamenote Classroom Magnetic Alphabet Letters Kit jest wyposażony w plastikową skrzynkę organizacyjną i tablicę magnetyczną i byłby świetny również do domu.

15. Zrób grę w literki

Letter Formation Activity – Używając materiałów, które prawdopodobnie masz w domu, twoje dzieci będą miały dużo zabawy przy tworzeniu swoich liter.

16. Gra „Głodne litery

Alphabet Monster – Ten głodny potwór będzie jeść tylko litery, jeśli można powiedzieć nazwę lub dźwięk litery. Co zabawne rzemiosło do zrobienia, które również zamienia się w wielką okazję do nauki liter.

Zagrajmy w grę, która pomaga nam uczyć się liter!

Gry ABC, które pomagają dzieciom uczyć się liter i dźwięków

17. Zorganizujmy akcję czytania

Reading Hop – Ta gra do nauki liter będzie trzymać swoje dzieci aktywne i hopping wokół. Jeśli szukacie sposobu na przeniesienie nauki na zewnątrz, to właśnie go znaleźliście.

18. Alfabet i szpieg

Alfabet „I Spy” – Weź klasyczną i ukochaną grę „I Spy” i zamień ją w aktywność poszukiwania alfabetu. Genialne!

19. Gra „Czy potrafisz złapać litery?

Runaway Letters Game – Twoje dziecko ma szansę złapać listy i uciec, podczas gdy ty kreatywność beacon the letter’s return. Jest to świetny sposób dla mam, tatusiów lub nauczycieli do interakcji z ich dziećmi podczas educaprocesem technologicznym.

->Need aFun ABC Game? Kocham ten ABC ciasteczka gra od Goodie Games który jest zabawnym alfabetem uczenie się gra dla berbeci i preschoolers.

20. LEGO Spelling

Lego Spelling – Jeśli dodasz litery do duplex lego, masz świetny sposób na pracę nad dźwiękami i słowami.

21. Litery w środku liter Aktywność

Making Letters with Letters – Nauka liter zostanie wzmocniona w kółko, gdy twoje dzieci użyją liter z magazynów, aby stworzyć własne większe litery.

Zabawne gry Pre-K Learning dla dzieci!

Gry ABC dla Pre-K

22. Gra w bicie liter

Spider Letter Swat – Dzieci będą cieszyć się uczenie ich litery jak swat away na muchy w tej zabawnej grze.

23. Gra Pędzące Literki

Squirt the Letter – To jest gra, którą wiem, że mój syn, szczególnie, pokochałby. On uwielbia wszystko squirt gun i wszystko co wodne. Squirting prawidłowy list jest prawo w górę jego alei.

24. Sznurowanie literek

Letter Lacing – Ta czynność polegająca na sznurowaniu literek w cichym worku pracuje nad drobnymi umiejętnościami motorycznymi, jednocześnie rozwijając umiejętności potrzebne do rozwoju w czytaniu.

->NeedLetter Lacing Cards? Lubię ten drewniany zestaw od Melissa & Doug, który ma zarówno zwierzęta jak i litery na solidnych kartach do sznurowania.

25. Wyścig po dźwięki alfabetu

Wyścig po dźwięki alfabetu – Poruszaj swoje dzieci tym wyścigiem po dźwięki liter. To świetna okazja do nauki dla Twoich aktywnych dzieci! Więcej działań związanych z nauką dźwięków alfabetu to też świetna zabawa!

26. Gra „Znikające litery

Znikające litery – Dzieci nauczą się kochać śledzić swoje litery, jak widzą sztuczkę, aby uczynić je zniknąć.

Zagrajmy w gry edukacyjne ABC!

Gry alfabetyczne dla nauki

27. Gra w Bang

Bang – Bang to gra identyfikacji liter, która sprawi wiele radości małym graczom w twoim życiu.

28. Gra „Letter Chomp

Mr Shark Alphabet Chomper Game – Uwielbiam pomysł, aby zrobić rekina z koperty w ogóle. Dodaj aspekt uczenia się, że rekin chomp litery, i masz świetną grę.

29. Ćwiczenia z literkami

DIY Bananagrams Letter Tiles – Oto naprawdę sprytny sposób na zrobienie płytek literowych. Możesz zamienić je w magnesy lub zagrać w klasyczną grę Bananagram ze swoim dziełem.

->Need a BananagramGame? Oto oryginalna gra Bananagram dla dzieci.

30. Zrób literki z precli

Soft Pretzel Letters – Dzieci mogą uczyć się swoich liter podczas zabawy w robienie ciasta z precli. Wykorzystując zarówno zmysł dotyku, jak i smaku, staje się to zabawą dla wszystkich.

31. Gra Alfabet w podróży

Alphabet Words Game – Jest to gra edukacyjna, którą można zabrać wszędzie. Trzymaj swoje dzieci zajęte pracą nad ich literami w restauracjach, domu, przejażdżkach samochodowych i innych.

Zagrajmy w gry literowe i dźwiękowe!

Gry ABC dla liter i dźwięków

32. Dotykalne literki

Pojemniki sensoryczne z literkami – Czasami najlepszym sposobem na pomoc dzieciom w nauce jest pozwolenie im na odkrywanie. Ten pojemnik na zmysły pomoże dzieciom właśnie to zrobić.

33. Alfabet – szukaj i znajdź

Seek-N-Find Alphabet – Ta gra w litery jest jak szpiegowanie oczu dla liter. Wiąże się z plastikową rurką (łatwo zastąpić ją butelką z wodą) i sprawi, że dzieci będą szukać swoich liter przez jakiś czas.czasu.

34. Zabawy związane z kształtowaniem liter

Pisanie dotykowe – Dzieci uczą się pisać litery, używając ryżu i farby, aby poczuć swoją drogę przez proces pisania.

->Potrzebujeszdrewnianego zestawu do kojarzenia liter? Podoba mi się ten trwały zestaw kart flash alfabetu i drewnianych puzzli literowych od LiKee Alphabet.

35. Domowa zabawa z literami Domino

Craft Stick Dominos – Te rzemieślnicze domino z patyczków to łatwa, domowa wersja gry w domino z naciskiem na naukę liter i dopasowanie symboli. Co za pomysł na zabawę.

36. Gry typu flashcard

ABC Flashcards – Flashcards mogą być wykorzystywane przez różne gry i zajęcia, takie jak koszykówka flashcard. Te są darmowe. I tak są te dzieci alfabet karty można pobrać i wydrukować natychmiast.

Related: Oto garść pomysłów na gry z kartami flash dla dzieci

Zagrajmy jeszcze w kilka gier o abc!

Jak pomóc dziecku w nauce liter i dźwięków poprzez zabawę

37. Zrób zasilane słońcem puzzle z literami

Zrób DIY puzzle kształtowe używając słońca z literami alfabetu dla naprawdę zabawnej gry dopasowującej, którą możesz grać wewnątrz lub na zewnątrz. Możesz też użyć tej metody bez słońca, aby stworzyć zabawną grę w dopasowywanie liter dla dzieci.

38. Zbierz skarby alfabetu

Użyj tych darmowych etykiet na alfabet, aby stworzyć małe pojemniki na każdą literę alfabetu do specjalnej kolekcji liter!

39. Zrób łatwe krakersy z alfabetu

Robienie krakersów alfabetycznych nigdy nie było łatwiejsze i bardziej zabawne!

->Needan Alphabet Snack? Lubię te Happy Tot Organics ABC Multi-Grain Cookies…yum!

40. Zagraj w Alfabet Zipline!

Użyj tych drukowanych liter alfabetu, aby stworzyć własny alfabetyczny zipline w swoim salonie. To naprawdę świetna zabawa.

41. Zagraj w grę w głupie litery

Spróbuj tych gier alfabetu dla przedszkola, które są pełne zabawy i trochę głupie…

42. Zrób literki z rurek!

Spróbuj zrobić kilka zabawnych abc formacji z makaronem i pipe cleaners, który jest zabawny sposób, aby zbadać kształty liter.

43. Zrób zupę alfabetyczną w wannie

Użyj liter z wanny dla dużej dużej porcji bąbelkowej zupy alfabetycznej {giggle}.

44. Pokoloruj literę Kolorowanka

45. Pobawmy się ciastem do zabawy!

Te zajęcia z playdough pre writing są zarówno zabawne jak i super praktyczne.

Zróbmy mniam mniam… to znaczy gumowy… alfabet!

46. Zrób gumowe literki

Ten przepis na kwaśne gumy tworzy najsłodsze litery alfabetu do nauki i jedzenia!

47. Wypróbuj zabawną książkę z zadaniami dotyczącymi alfabetu

Na rynku jest teraz tak wiele wysokiej jakości książek dla dzieci, więc zawęziliśmy je do kilku naszych ulubionych, które mogą pasować do Twojego dziecka.

Znajdźmy litery i zróbmy obrazki kredkami!

48. Kolor po literze – zabawa w rozpoznawanie liter

Mamy całą masę kolorowych stron do druku dla dzieci, które pomogą im rozpoznać litery podczas gry:

  1. Color by letter – A-E
  2. Arkusze do kolorowania – F-J
  3. Kolorowanie po literach – K-O
  4. Kolorowanie z literami – P-T
  5. Przedszkolne kolorowanie po literach – U-Z

49. Zagraj w grę „brakująca litera

Użyj jednej z naszych ulubionych gier dla przedszkolaków, What is Missing? i użyj albo literowych flashcards albo zestawów magnesów na lodówkę abc, aby stworzyć sekwencję alfabetu, a następnie usunąć literę lub dwie.

Bawmy się w rozpoznawanie liter!

50. Zagraj w alfabetyczny rzut piłką plażową

Zmodyfikuj naszą zabawną grę w słowa z literami zamiast słów. Twoja piłka plażowa może być pokryta literami alfabetu do rzucania i łapania zabawy edukacyjnej.

Gry dla ABC Sounds

51. Naucz się i zaśpiewaj piosenkę ABC sounds

Uwielbiam tę zabawną piosenkę z Rock 'N Learn, która przechodzi przez cały alfabet z dźwiękami dla każdej z liter.

52. Zagraj w grę online ABC sounds

Monster Mansion to darmowa gra online w dopasowywanie alfabetu, dzięki której dzieci mogą poznać dźwięki abc i dopasować je do odpowiedniej litery na odpowiednim potworze!

53. Wydrukuj i zagraj w grę w dźwięki liter

Preschool Play and Learn ma naprawdę kolorową i zabawną grę planszową o dźwiękach liter, którą możesz wydrukować i grać w domu lub w klasie przedszkolnej. Każdy gracz podnosi kartę i identyfikuje literę i/lub mówi, jaki dźwięk wydaje dana litera.

Więcej gier edukacyjnych z Kids Activities Blog

Jaka była Twoja ulubiona gra w abc? Czy przegapiliśmy jakieś zajęcia związane z alfabetem, które robicie ze swoimi dziećmi?

FAQs do nauczania ABC dźwięki i litery do dzieci

Jak uczyć dzieci alfabetu w zabawny sposób?

Mamy mnóstwo pomysłów na to, jak uczyć dzieci alfabetu w zabawny sposób, ale oto kilka podstawowych wskazówek:
1. Stwórz grę z nauki alfabetu.
2. Używaj flashcards w zabawny i interaktywny sposób.
3. Zaśpiewaj alfabet!
4. Hands on learning activities make the alphabet fun.
5. Umieszczaj litery w kontekście, aby dzieci mogły je łączyć.

Co jest najważniejsze w nauczaniu liter?

Najważniejszą rzeczą podczas nauki liter dla dzieci jest upewnienie się, że proces uczenia się jest zabawny i angażujący. Stwórz pozytywne środowisko do nauki poprzez wykorzystanie gier, muzyki i namacalnych materiałów. To pomoże Twojemu dziecku stać się bardziej zmotywowanym do nauki i podekscytowanym alfabetem. Dodatkowo, zapewnij dziecku wiele zabawnych okazji do ćwiczeń, aby stało się bardziej pewne swoich umiejętności rozpoznawania liter. Na koniec pochwal swoje dziecko za jego wysiłki i sukcesy po drodze.

Jak sprawić, by nauka dźwięków liter była zabawą?

Nauka dźwięków liter może być zabawą poprzez włączenie muzyki i piosenek. Wykorzystaj nagrania i filmy z YouTube, które mają chwytliwe melodie i teksty o alfabecie. Śpiewaj razem z dzieckiem, aby pomóc mu w nauce liter w bardziej zapamiętany sposób.
Możesz również przypisać każdej literze jakąś czynność, aby ułatwić dziecku jej zapamiętanie; np. wydając dźwięk „sz”, a następnie przykładając ręce do uszu jak muszelkę.

Twórz gry słowne!

Graj w szarady z literami jako wskazówkami.

Używaj namacalnych materiałów, takich jak ciastolina lub papier ścierny, aby dziecko mogło poczuć kształt każdej litery. Dzięki temu łatwiej nauczy się je identyfikować i rozpoznawać.

  • No Comments
  • 6 marca, 2023