5 najważniejszych skutków śmieciowego jedzenia dla nastolatków
By admin

5 najważniejszych skutków śmieciowego jedzenia dla nastolatków

Junk foods to każda żywność, która zawiera mniej lub nie ma wartości odżywczych. Żywność ta zawiera dużą ilość kalorii, cukru, soli i tłuszczów. Do śmieciowych pokarmów zalicza się wszystkie fast foody oraz napoje bezalkoholowe. Badania wykazują, że większe spożycie śmieciowych produktów spożywczych powoduje mniejszą ilość niezbędnych składników odżywczych i witamin w organizmie. Te śmieciowe jedzenie ma różne skutki zdrowotne dla nastolatków, które są wymienione poniżej.

Utrata apetytu i słabe trawienie

Nadmierne spożycie śmieciowej żywności może wysyłać mylące sygnały do mózgu. Powodują one, że mózg przeżywa dylemat, ile zjadłeś i jak bardzo jesteś głodny. Nadmierne spożycie słodyczy powoduje wahania poziomu cukru we krwi, ponieważ zawierają one opakowania z rafinowanymi węglowodanami. Niski poziom cukru we krwi powoduje dezorientację, niepokój i zmęczenie, co powoduje, że mózg prosi o więcej jedzenia prowadząc do przejadania się. Ciało w zamian dostaje wyzwanie trawienia zbyt dużej ilości śmieciowego jedzenia.

Zwiększona otyłość

Aforementioned jest najczęstszym negatywnym skutkiem junk foods. Ze względu na wysoką zawartość cukru, kalorii i tłuszczów, śmieciowe jedzenie jest uzależniające. Aby zaspokoić pragnienia, jeden ma tendencję do spożywania zbyt wiele w krótkim czasie. Te zwiększą wan osiem. Corpulency jest związany z wieloma z kilku problemów medycznych, takich jak choroby serca, cukrzyca, plus ból w stawach.

Może powodować utratę pamięci i problemy z nauką

Według badań przeprowadzonych przez dietetyka klinicznego, ludzie, którzy spożywają śmieciowe jedzenie kolejno wykonywali źle na testach poznawczych. Podsumowano, że spożywanie śmieciowego jedzenia prowadzi do pogorszenia pamięci i osłabienia komórek mózgowych. Wskazują one, że śmieciowe jedzenie zawiera pewne toksyczne substancje chemiczne, które reagują, powodując stan zapalny w obszarze hipokampa w mózgu, który jest odpowiedzialny za rozpoznawanie i pamięć.

Prowadzi do depresji

Śmieciowe jedzenie zawiera wysoki poziom cukru i tłuszczów, które wpływają na funkcjonowanie mózgu poprzez zmianę aktywności chemicznej. W tym przypadku umysł ma tendencję do uzależnienia się od tych pokarmów i prosi o więcej. Z powodu nadmiernego spożycia tych pokarmów, organizm traci niezbędne składniki odżywcze i aminokwasy. Zaprzestanie spożywania śmieciowych pokarmów powoduje cierpienie z powodu objawów odstawienia, powodując niezdolność do radzenia sobie ze stresem i uczucie przygnębienia. Mogą one prowadzić do powrotu do śmieciowego jedzenia, aby znaleźć komfort i zarządzać stresem.

Słaby wzrost i rozwój

Składniki odżywcze i witaminy są niezbędnym wymogiem dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Junk foods są zarejestrowane, aby zawierać mniej lub nie składników odżywczych i witamin wymaganych w organizmie, powodując brak równowagi z powodu niezdrowych nawyków żywieniowych. Wpływają one na rozwój części ciała, w tym mózgu. Zbyt duże spożycie cukrowych pokarmów powoduje próchnicę zębów i osłabienie kości.

Wnioski

Aby zminimalizować wpływ śmieciowego jedzenia na nastolatków, lekarze zalecają prawidłowe nawyki żywieniowe i spożywanie pokarmów bogatych w składniki odżywcze. To będzie trzymać je z dala od chorób, a także pomóc w oszczędzaniu na finansach, które byłyby wykorzystywane do zakupu śmieci żywności, a także pokrycie dla usług medycznych.

  • No Comments
  • 26 marca, 2023