35+ Zabawne rzeczy, które możesz zrobić, aby uczcić Dzień Ziemi
By admin

35+ Zabawne rzeczy, które możesz zrobić, aby uczcić Dzień Ziemi

Co roku Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. Zaplanujmy na ten rok, kiedy Dzień Ziemi przypadnie w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku. Dzień Ziemi to wspaniała okazja, aby nauczyć nasze dzieci więcej o ochronie planety Ziemi. Możemy nauczyć je o 3R – recyklingu, redukcji i ponownym użyciu – a także o tym, jak rosną rośliny, wśród wielu innych zabawnych zajęć. Zróbmy wielkie święto dla Matki Ziemi z tymi zabawnymi zajęciami z okazji Dnia Ziemi.

Spis treści

Jakie zabawne zajęcia z okazji Dnia Ziemi wybierzesz jako pierwsze?

Dzień Ziemi i dzieci

Aby naprawdę uzyskać pełny wpływ Dnia Ziemi, potrzebujemy kilku praktycznych rzeczy do zrobienia, które zainteresują dzieci światem wokół nich i dowiedzą się, jak ważna jest ich zdolność do wpływania na przyszłość ziemi, która jest tam, gdzie Dzień Ziemi!

Nauka o

Dniu Ziemi

Nadszedł czas, aby ponownie świętować Dzień Ziemi! Przez ostatnie pięć dekad (Dzień Ziemi rozpoczął się w 1970 roku), 22 kwietnia był dniem poświęconym podniesieniu świadomości na temat kwestii związanych z ochroną środowiska.

Nasza wspólna siła: 1 miliard osób zmobilizowanych dla przyszłości planety. 75K+ partnerów pracujących na rzecz pozytywnych działań.

EarthDay.org

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?

Statystyki dotyczące uczestnictwa w Dniu Ziemi na całym świecie mogą być zbyt duże, aby je w pełni zrozumieć, ale możemy pomóc naszym dzieciom ogarnąć dzień świętowania i działania. Dzień Ziemi to jedna z dat w kalendarzu, kiedy cała populacja świata zatrzymuje się i myśli o tej samej rzeczy… o ulepszeniu planety, którą nazywamy domem.

Mogą nie rozumieć globalnego ocieplenia, potrzeby recyklingu i utrzymania naszego świata w zdrowiu i czystości, więc zebraliśmy wspaniałą listę zasobów i działań, które pomogą Twojemu dziecku nie tylko dowiedzieć się o Dniu Ziemi, ale także go uczcić!

Zabawa

z okazji Dnia Ziemi

Jest tak wiele różnych sposobów na świętowanie Dnia Ziemi! Oto niektóre z naszych ulubionych rodzinnych zabaw z okazji Dnia Ziemi, które dzieci pokochają.

1.

Odwiedź

Parki Narodowe wirtualnie

Możesz odwiedzić Parki Narodowe USA z domu!

Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie być w stanie odwiedzić parku narodowego USA w Dniu Ziemi, ale dobrą wiadomością jest to, że bez wycieczki drogowej nadal możemy odkrywać parki narodowe.

Wiele parków oferuje wirtualne wizyty!

Uzyskaj widok z lotu ptaka na Wielki Kanion. Odkryj fiordy na Alasce. Albo odwiedź aktywne wulkany na Hawajach.

Prawie wszystkie 62 parki narodowe Stanów Zjednoczonych oferują jakiś rodzaj wirtualnej wycieczki.

2. Smithsonian Learning Lab

The Smithsonian Learning Lab ma tak wiele darmowych zasobów dostępnych, aby nauczyć dziecko o tonie różnych niesamowitych rzeczy.

Dzień Ziemi ma swój własny specjalny obszar Smithsonian Learning Lab, który zawiera kilka niesamowitych fotografii Ziemi z góry. Są tam zdjęcia, artykuły, wiadomości, a nawet wspaniałe lekcje historii!

3. Zorganizuj Neighborhood Safari

National Geographic ma bajeczny pomysł

:

  1. Poznaj wiele zwierząt na świecie dzięki zasobom Kids National Geographic Learning.
  2. Zachęć swoje dzieci do rysowania lub kolorowania obrazków zwierząt.
  3. Powieś te obrazki w oknie, a następnie wybierz się na sąsiedzkie safari!

Zachęć całą okolicę do udziału w polowaniu na Ziemię, dzieląc się tym pomysłem przed nadejściem Dnia Ziemi!

W dniu 22 kwietnia, przejdź się po swojej okolicy i poszukaj zdjęć zwierząt w oknach ludzi. Zachęć dzieci do wskazania ich i nazwania zwierząt.

4.

Załóż słoik z

nasionami

Wyhodujmy trochę nasion!

Nawet jeśli w twojej części planety nie ma czasu na założenie ogrodu, nie oznacza to, że nie możemy uczyć naszych dzieci o tym, jak rzeczy rosną!

Spraw, by Twoje dzieci były podekscytowane swoim (przyszłym) ogrodem, zakładając słoik z nasionami. Jak mówi Little Bins for Little Hands, jest to świetny eksperyment, aby pokazać dzieciom, co nasiona zazwyczaj robią pod ziemią, zanim wykiełkują.

Podobają nam się również te worki do uprawy ziemniaków, które mają „okno” pod ziemią, więc dzieci mogą obserwować wzrost rośliny, w tym korzenie.

5. Stwórz ogródek

do zabawy

Niezależnie od tego, czy masz podwórko, czy nie, możesz stworzyć ogródek do zabawy lub błotny, w którym dzieci będą mogły kopać i odkrywać.

  • Jak mówi Gardening Know How, wszystko, czego potrzebują dzieci, to mały zamknięty obszar, trochę ziemi i kilka narzędzi do kopania. Własny ogródek do zabawy zachęci je do nauki sadzenia rzeczy i, cóż, ubłocenia się!
  • Innym pomysłem jest stworzenie ogrodu fasolowego, który jest częścią fortu i częścią ogrodu dla dzieci do zabawy!
  • Dzieci uwielbiają również pomysł na ogród z bajkami, który sprawia, że ogrodnictwo staje się jeszcze bardziej zabawne.

Bez względu na to, jaki rodzaj ogrodu – jak duży lub jak mały – zdecydujesz się stworzyć, zajęcia w ogrodzie są naprawdę dobre dla dzieci do nauki przez cały rok!

6. Go Paperless!

Znajdźmy te wszystkie stare magazyny wokół domu!

W moim domu uwielbiamy czasopisma. Uwielbiam różne przepisy i różne pomysły na projekt domu, podczas gdy mój mąż jest do zdrowia, a moje dzieci kochają wszystkie rzeczy gry i kreskówki.

Ale świetnym sposobem na pomoc w utrzymaniu zielonego świata jest przejście na papier! Istnieje tak wiele różnych aplikacji do czytania, które pozwalają na czytanie ulubionych magazynów bez marnowania papieru.

W Dniu Ziemi poproś dzieci o pomoc w określeniu wszystkich papierowych przedmiotów, bez których mógłbyś się obejść i poproś je o pomoc w stworzeniu alternatywnych rozwiązań dla tych informacji.

A kiedy masz stos starych magazynów, których nie potrzebujesz, sprawdź naszą zabawną listę pomysłów na to, co zrobić ze starymi magazynami!

7. Earth Day Reading List – Favorite Earth Day Books

Przeczytajmy ulubioną książkę z okazji Dnia Ziemi!

Czasami dzieci są trochę za małe, aby uczestniczyć w wielu działaniach związanych z Dniem Ziemi i to jest w porządku!

Ponieważ te zabawni Ziemi dzień książki wciąż uczą one znaczenie Ziemi dzień podczas gdy twój berbeć wciąż jest częścią zabawa!

8. Więcej Earth Day Activities dla dzieci

Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić w ten Dzień Ziemi, aby nauczyć swoje dziecko, jak ważne jest utrzymanie środowiska w czystości i jak wspaniały jest świat. Od spaceru do odwiedzenia wysypiska śmieci, aby lepiej zrozumieć, gdzie wszystkie śmieci idą, do tworzenia sztuki z recyklingu, i więcej!

Earth Day Crafts for Kids

9. Planet Earth Paper Craft for Kids

Zróbmy planetę ziemię na Dzień Ziemi!

Zrób swoją własną ziemię! To jest dosłownie mój ulubiony z wszystkich rzemiosła Dzień Ziemi.

Użyj tej kolorowanki z okazji Dnia Ziemi, aby stworzyć swój własny świat do powieszenia w pokoju. Pomaluj oceany na niebiesko i użyj brudu i kleju, aby stworzyć kontynenty.

Ten papier, natura, i recyklingu rzemiosło element jest wielki dla starszych dzieci, ale nawet dzieci w wieku przedszkolnym będzie cieszyć się nim zbyt.

10. Drukowane 3D Ziemia Craft

Jak słodkie jest to drukowalne rzemiosło z okazji Dnia Ziemi?

Zrób swoją własną Ziemię 3D, lub możesz nawet zrobić znak recyklingu 3D, który byłby świetny w klasie, aby przypomnieć uczniowi o recyklingu ich papierów.

11. Puffy Paint Earth Day Craft

Co za zabawny pomysł na Earth Day Craft od Happy Hooligans!

Ta farba puchowa jest zrobiona z rzeczy, które mogą być już w twojej spiżarni i jest znaleziona w miejscu naszego przyjaciela, Happy Hooligans! To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i powstrzymanie się od używania kolejnych plastikowych butelek!

Plus, można zrobić wszystkie kolory potrzebne do malowania piękny portret Ziemi.

12. Create a Recycling Collage

Dzień Ziemi to idealny dzień na recykling! Jaki jest lepszy sposób na recykling lub upcykling starych magazynów i gazet niż wykorzystanie ich do stworzenia dzieła sztuki! Byłoby to świetne połączenie książki (lub filmu) i sztuki, zwłaszcza że Lorax bardzo ciężko pracował, aby pomóc w ratowaniu środowiska!

13. Make a Recycling Bin Creative Earth Day Craft

Co możesz spreparować ze swojego kosza na śmieci?

Otwórz kosz na śmieci, aby zobaczyć, jakie rzemiosło możemy wykonać z rzeczy, których już nie potrzebujemy i wymyśliliśmy to piękne rzemiosło robota z recyklingu!

Co za zabawny pomysł na Dzień Ziemi dla dzieci w każdym wieku. Młodsze dzieci jak maluchy i przedszkolaki mogą skończyć z potworami i mniej określonymi pomysłami. Starsze dzieci mogą strategicznie określić, jakie przedmioty należy użyć i dlaczego.

14. Upcycled Plastic Suncatchers

Nie wyrzucaj swoich pudełek po jagodach!

Te plastikowe pudełka mogą posłużyć do stworzenia pięknych, plastikowych łapaczy słońca! Dorosły może potrzebować pociąć plastik, ale wtedy twoje dzieci mogą łatwo stworzyć świat, różne rośliny, a nawet znaki z recyklingu za pomocą markerów permanentnych.

15. Pressed Flower Craft for Earth Day

What a pretty Earth Day craft!

Ten naprawdę prosty pomysł kolażu przyrody jest idealny nawet dla najmłodszych artystów Dnia Ziemi! Znajdź kwiaty, liście i wszystko, co może być prasowane, a następnie zapisać go z tej łatwej techniki rzemiosła.

16. Hand And Arm Print Trees

Celebrate Earth day by creating artwork based on the beauty

of nature.

Następnie pomóż ukochanej osobie świętować, wysyłając jej tę pamiątkę!

Najlepsze jest to, że będziesz malować z rzeczy w przyrodzie, takich jak mniszek lekarski! Kto potrzebuje plastikowych pędzli, kiedy natura zapewnia to, czego potrzebujesz!

17. Salt Dough Earth Day Necklace

Te nas

zyjniki z okazji Dnia

Ziemi

są tak urocze!

Uwielbiam je!

Robisz naszyjniki używając ciasta solnego, aby utworzyć małe Ziemi, a następnie wątek niebieską wstążkę i cute little koraliki przez wstążkę. Nie zapomnij dodać zapięcia! Te mogłyby zrobić wspaniałe prezenty do rozdania w dniu Ziemi.

18. Earth Day Butterfly Collage

Zacznij od wędrówki po przyrodzie, a następnie zrób kilka kolaży sztuki przyrodniczej!

Uwielbiam to rzemiosło tak bardzo! Jedyną częścią tego kolażu motyli, która nie jest częścią natury jest papier konstrukcyjny i klej. Zrób swojego własnego motyla używając płatków kwiatów, mniszka lekarskiego, kory, patyków i innych!

Dodatkowo, jest to rzemiosło, które wymaga od Ciebie wyjścia z domu i ruchu! Wybierz się na zabawną wędrówkę, aby znaleźć wszystkie swoje przybory artystyczne!

19. More Nature Art Ideas for Earth Day

Po zebraniu skał, patyków, kwiatów i innych rzeczy z okolic podwórka i sąsiada zachęć swoje dziecko do kreatywności poprzez kilka inspirowanych naturą projektów artystycznych:

Free Earth Day Printables

20. Uchoth Day Coloring Pages

Wybierz jaką chcesz kolorowankę na Dzień Ziemi, arkusz do druku lub stronę aktywności!

Szukasz kolorowanek na Dzień Ziemi? My je mamy! Ten zestaw kolorowanek z okazji Dnia Ziemi ma 5 różnych kolorowanek, które promują sposoby utrzymania naszego świata w czystości i zdrowiu! Od recyklingu do sadzenia drzew, istnieje wiele sposobów dzieci w każdym wieku mogą być częścią dnia ziemi.

21. Większy zestaw kolorowanek z okazji Dnia

Ziemi

Jest to duży zestaw kolorowanek z okazji Dnia Ziemi dla dzieci. Te również pomagają promować chodzenie na zielono i utrzymywanie naszej Ziemi w czystości. W tym zestawie znajdziesz kolorowanki recykling, kolorowanki śmieci wyrzucane, i różne rośliny, i ponowne wykorzystanie rzeczy mamy.

22. Wonderful Globe Coloring Page

Ta kolorowanka z globusem jest idealna dla każdej aktywności związanej z mapą świata, w tym obchodów Dnia Ziemi!

23. Drukowalny Certyfikat Dnia Ziemi

Czy Twoje dziecko lub uczeń wykracza poza swoją misję ratowania Ziemi?

Czy jest lepszy sposób na nagrodzenie ich i wzmocnienie znaczenia Dnia Ziemi niż ten certyfikat?

24. Darmowe drukowane karty Bingo z okazji Dnia

Ziemi Zagrajmy w Bingo z okazji Dnia Ziemi!

Kto nie kocha Earth Day Bingo i ta darmowa wersja od Artsy Fartsy Mama jest genialna. Gra w bingo wciągnie dzieci w rozmowy i konkursy!

Każdy obrazek przedstawia Ziemię, rośliny i utrzymanie jej w czystości! Możesz nawet użyć tej gry do recyklingu, jak również. Wydrukuj ją na odwrocie wcześniej używanych kawałków papieru i możesz pociąć zużyty papier jako liczniki lub użyć rzeczy takich jak kapsle od butelek.

25. Free Printable Earth Day Placemats

Download &

print

these fun Earth Day placemats for the perfect Earth Day lunch.

Te podkładki z okazji Dnia Ziemi są również kolorowankami i uczą Twoje dziecko jak redukować, używać ponownie i przetwarzać. Najlepszą częścią jest to, że jeśli zalaminujesz te podkładki, mogą być używane w kółko!</p>

Recykling dla dzieci i Dzień Ziemi

26. Recykling

jest czymś, co wszyscy powinniśmy robić, a rozpoczęcie go w młodym wieku pomoże promować bycie ekologicznym w przyszłości.

Weź pojemnik z materiałami nadającymi się do recyklingu i pozwól swojemu maluchowi oddzielić je do odpowiedniego pojemnika. To może być zabawa i łatwa aktywność berbecia dla dnia Ziemi.

27. Upcycle Toys Into Something New

Naucz dzieci o tym, jak możemy ponownie wykorzystać stare przedmioty, takie jak zabawki, i przekształcić je w coś nowego i zabawnego. Zmień stary sprzęt sportowy w funkcjonalne przedmioty domowe, takie jak doniczki. Możesz też użyć starych wypchanych zwierząt jako wypełnienia do worków z fasolą!

Twoje dzieci pokochają to, że mogą „zachować” również swoje stare zabawki.

Zajęcia STEM z okazji Dnia Ziemi

28. Uprawa roślin w skorupkach

jaj Zasadźmy sadzonki w pudełkach po jajkach i skorupkach!

Dowiedz się o roślinach i o tym, jak lepiej pomóc im rosnąć z tym rosnącym roślinom w skorupce jajka eksperymentem naukowym.

Zasadzisz nasiona w skorupkach jaj (upewnij się, że je wypłuczesz i będziesz obchodzić się z nimi delikatnie) i umieścisz je w różnych warunkach, aby zobaczyć, które nasiona rosną lepiej.

Ślad węglowy nie jest terminem, który większość dzieci zrozumie. Ten projekt nie tylko wyjaśni, co to jest ślad węglowy, ale także wyjaśni, jak możemy mieć mniejszy ślad węglowy.

Dodatkowo, dzieci mogą zrobić swój własny „ślad węglowy” używając czarnej farby, co wprowadza trochę zabawy do tego zajęcia z okazji Dnia Ziemi.

30. Atmosfera Ziemi Kuchnia Nauka

Naucz swoje dzieci o atmosferze Ziemi w tym dniu Ziemi. Naucz je o 5 warstwach atmosfery i jak każda warstwa działa jako bariera i jak pomaga nam pozostać przy życiu.

Ta aktywność jest tak fajna i uczy również o płynach i ich gęstości i jak to się odnosi do świata wokół nas.

31. Weather Science Experiments

Mówiąc o naszej atmosferze byłby to świetny czas, aby nauczyć się o pogodzie, ponieważ globalne ocieplenie ma wpływ na naszą pogodę, jak również. Dowiedz się o deszczu, chmurach, tornadach, mgle i nie tylko!

32. Papier nasienny na Dzień

Ziemi Zrób papier nasienny na Dzień Ziemi!

Połącz chemię z nauką o ziemi dzięki temu projektowi z papieru siewnego. Nie tylko jest to zabawne (i trochę niechlujne), ale kiedy skończysz robić papierowe nasiona, możesz spędzić czas na zewnątrz, sadząc je!

Uczyń świat lepszym miejscem po jednym kwiatku na raz!

33. Zajęcia naukowe

na zewnątrz

Co jest lepsze od spędzania czasu na zewnątrz w ciepły wiosenny dzień? Do tego eksperymentu będziesz potrzebować nienaruszonego ogona, nasion ogona i szkła powiększającego. Jest to świetny sposób, aby nauczyć dziecko o nasionach i roślinach.

Projekty na Dzień Ziemi dla uczniów szkół średnich

34. Zrób karmnik dla ptaków

Zrób karmnik dla ptaków wewnątrz plastikowego jajka!

Chcesz zachęcić uczniów do obserwowania ptaków? Zachęć ptaki do odwiedzenia swojego podwórka, robiąc karmniki dla ptaków:

Uwielbiamy ten pomysł toczenia szyszek sosnowych w maśle orzechowym i karmie dla ptaków, a następnie zawieszania tego smacznego przysmaku na naszym podwórku. (Możesz również użyć starych plastikowych jaj do kształtowania przysmaków dla ptaków).

Powiązane: Zrób karmnik dla motyli

35. Engineering For Good

Jest to kolejny z moich ulubionych projektów na Dzień Ziemi dla gimnazjalistów. Cały czas mówimy naszym dzieciom, żeby piły wystarczającą ilość wody, ale mogą nie zdawać sobie sprawy, że te wszystkie plastikowe butelki się sumują. Jest to świetny sposób, aby nie tylko uświadomić im, jaki wpływ ma cały plastik na nasze środowisko, ale także wymyślić sposoby, które pomogą rozwiązać problem zbyt dużej ilości plastiku.

36. The Energy Lab

Jest to interaktywne wyzwanie badawcze, które zostało zaprojektowane przez Nova. To wyzwanie pozwala uczniom zaprojektować własne systemy energii odnawialnej, które pomogą zapewnić energię dla różnych miast w całych Stanach Zjednoczonych. Dowiedzą się również, dlaczego niektóre źródła energii są coraz mniejsze.

Dzień Ziemi Przepisy i pomysły na jedzenie

Zabierz dzieci do kuchni i przygotuj kilka posiłków inspirowanych Dniem Ziemi. Innymi słowy, wszystkie te dania są zielone

37. Earth Day Treats Kids Will Love

Podczas gdy na tej konkretnej liście znajduje się pyszna lista smakołyków, brudne robaki są dla mnie wyjątkowo wyjątkowe. Pamiętam, jak mój nauczyciel zrobił to dla nas wiele, wiele, wiele lat temu! Kto nie kocha budyniu czekoladowego, Oreos i gumowych robaków?

38. Babeczki z okazji Dnia Ziemi

Kto nie kocha babeczek z okazji Dnia Ziemi! Te babeczki są super wyjątkowe, bo wyglądają jak ziemia! Dodatkowo są bardzo łatwe do zrobienia! Pokoloruj swoją białą mieszankę ciast, a następnie zrób zielony i niebieski lukier, aby każda babeczka wyglądała jak nasza piękna ziemia!

39. Yummy Green Earth Day Recipes

Dzień Ziemi to nie tylko sprzątanie śmieci i utrzymywanie naszego świata w czystości, ale musimy utrzymywać w czystości również nasze domy i nasze ciała! Więc dlaczego nie iść zielony z naszej diety! Istnieje tak wiele pysznych zielonych przepisówjak ta zielona pizza!

Dzień Ziemi może przychodzić tylko raz w roku, ale te czynności możesz wykonywać przez cały rok.

WIĘCEJ ULUBIONYCH ZAJĘĆ Z OKAZJI DNIA ZIEMI

WIĘCEJ WSPANIAŁYCH ZAJĘĆ

Jakie jest pierwsze działanie związane z Dniem Ziemi, które zamierzasz wykonać 22 kwietnia?

  • No Comments
  • 2 marca, 2023