By admin

25 zabawnych zajęć pogodowych i rękodzieła dla dzieci

Pogoda dla dzieci to naprawdę zabawna przygoda edukacyjna. Znaleźliśmy najlepsze zajęcia o pogodzie dla maluchów, przedszkolaków, zerówek, pierwszej klasy i nie tylko. Wykorzystaj te ćwiczenia pogodowe w domu lub w klasie.

Wykonajmy kilka zadań związanych z pogodą… deszcz czy słońce!

Ulubione zajęcia i rękodzieło związane z pogodą dla dzieci w każdym wieku

Nauka o pogodzie to świetna zabawa! Te 25 zabawnych zajęć pogodowych i rękodzieła dla całej rodziny pomoże wyjaśnić dzieciom wzorce pogodowe w praktyczny sposób.

Powiązane: Łatwe rzemiosło pogodowe

Co za świetny sposób na poznanie różnych rodzajów pogody dzięki tym eksperymentom pogodowym i zajęciom naukowym. Twoje dzieci nauczą się tych aktywności związanych z pogodą.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

Zabawne zajęcia związane z pogodą

Przyjrzyjmy się bliżej pogodzie dla dzieci

1. Eksperyment z ciśnieniem powietrza

Ten prosty mały eksperyment z ciśnieniem powietrza to świetny sposób, aby zaoferować dzieciom wizualną demonstrację ciśnienia powietrza i tego, o co w tym wszystkim chodzi!

2. Rękodzieło pogodowe dla dzieci

Ten pomysł z The OT Toolbox to świetny sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych podczas rozmowy o pogodzie.

3. Aktywności związane z pogodą

Stwórz duży pojemnik sensoryczny na pogodę, używając wacików jako chmur i koralików jako kropel deszczu. Uwielbiam tę zabawę od Fun-A-Day! To świetna zabawa z pogodą dla małych dzieci.

4. Mobil pogodowy dla dzieci

Stwórz mobilną pogodę.

Narysuj i pokoloruj tęczę, słońce, chmury i deszcz, a następnie zawieś je na gałęzi! Fajne zadanie związane z pogodą od Buggy and Buddy, które sprawdzi się w przedszkolu i zerówce.

5. Stacja pogodowa z szyszek sosny

Stwórzmy stację pogodową!

Obserwuj szyszki sosnowe, aby określić pogodę. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby stworzyć naprawdę zabawny projekt naukowy od Science Sparks!

6. Karty pogody dla maluchów

Stwórz własne karty pogody z papieru budowlanego i materiałów plastycznych dzięki temu zabawnemu rzemiosłu z Sand in My Toes, a następnie dopasuj je do pogody każdego dnia! Yay dla aktywności pogodowych dla maluchów!

7. Magnetyczna stacja pogodowa

Stwórz tablicę magnetyczną z różnymi typami pogody, aby każdego ranka twoje dzieci mogły wyglądać na zewnątrz i określić, jaka jest pogoda, dzięki temu pomysłowi z No Time for Flash Cards.

8. Słońce z odcisków dłoni

To urocze rękodzieło z No Time For Flash Cards tworzy słońce z odcisku dłoni i farby. Jest to jedna z najlepszych aktywności pogodowych dla przedszkolaków i małych dzieci.

9. Stacja pogodowa do wydrukowania

Skorzystaj z tych niesamowitych materiałów do druku od Mr. Printables, aby stworzyć własną stację pogodową! Stwórz własną jednostkę pogodową.

10. Mapa pogody z papierowych talerzyków

Stwórz wykres pogody dla każdej z czterech pór roku, od The Crafting Chicks, wykonany z papierowego talerza! Co za zabawna aktywność pogodowa w przedszkolu.

Zabawne projekty związane z pogodą

11. Jak chmury wywołują deszcz – eksperyment naukowy

Wykorzystaj zabawne ćwiczenie The Happy Housewife, aby wyjaśnić dzieciom, dlaczego pada deszcz. Doskonała zabawa na deszczowy dzień.

12. Deszczowe patyczki DIY

Dzięki temu pomysłowi od Happy Hooligans możesz usłyszeć dźwięk deszczu, kiedy tylko chcesz! Jest to jedna z moich ulubionych aktywności pogodowych dla przedszkolaków.

13. DIY deszczowe chmury

To rzemiosło/eksperyment naukowy z The Nerd’s Wife jest super! Możesz stworzyć własne chmury. To naprawdę zabawne i super fajne rzemiosło.

14. Wygląda jak deszcz Fine Motor Craft

Zrób krople deszczu za pomocą niebieskiej farby i zakraplacza dzięki temu zabawnemu pomysłowi z What Can we Do with Paper and Glue!

15. Dopasowywanie liter do kropel deszczu

Ten zabawny projekt pogodowy od Mom Inspired Life pomaga również w nauce liter! Jest to łatwe zadanie dla młodszych dzieci, takich jak przedszkolaki i małe dzieci.

16. Cykl wodny w torbie

Ten eksperyment naukowy z Play Dough to Plato jest łatwy w przygotowaniu i bardzo zabawny dla dzieci! To świetne rozwiązanie dla starszych dzieci i obowiązkowy element każdego planu lekcji o pogodzie.

17. Przedszkolny eksperyment z chmurami

Zobacz, jak chmura wywołuje deszcz dzięki temu zabawnemu projektowi od Reading Confetti. Dowiedz się więcej o chmurach i wzorach chmur dzięki jednej z moich ulubionych lekcji przedmiotów ścisłych.

Zajęcia praktyczne dotyczące pogody

18. Projekt artystyczny burzy z piorunami

Stwórz własną burzę z piorunami na papierowym talerzu dzięki temu rękodziełu od Buggy and Buddy! Pozwól dzieciom dodać pioruny i krople deszczu, aby zabawa była jeszcze lepsza.

19. Aktywność na jeden wietrzny dzień

Udawaj, że jesteś wiatrem i sprawiasz, że liście wieją dzięki tej zabawnej aktywności. via Sunny Day Family

20. Malowanie chmur

Wszystko czego potrzebujesz to krem do golenia i lusterko, aby wykonać to urocze rękodzieło od Happy Hooligans!

21. Tęczowy kosz sensoryczny

Świętuj tęczę po zakończeniu burzy z tym pojemnikiem sensorycznym od Simplistically Living. Maluchy uwielbiają tę pogodową aktywność.

22. Malowanie śniegu

Dodaj ten zabawny pomysł od The Nerd’s Wife do zakładek, aby wypróbować go po następnej burzy śnieżnej! To świetna zabawa na pogodę dla przedszkolaków.

23. Tornado w słoiku

Aby naprawdę zrozumieć tornado, zrób to tornado w słoiku i obserwuj, jak wiruje, dzięki Playdough to Plato. Świetny sposób na poznanie ekstremalnych zjawisk pogodowych.

24. Ćwiczenie naukowe Otis i tornado

Tornado w butelce Stir the Wonder to kolejny klasyczny projekt dla dzieci! Co za zabawny eksperyment naukowy.

25. Parasol na deszczowy dzień

Użyj kremu do golenia, aby pokolorować ten parasol i dodaj krople deszczu z papieru konstrukcyjnego dzięki temu pomysłowi od Teaching Mama.

W naszej książce „101 najfajniejszych prostych eksperymentów naukowych” znajdziesz o wiele więcej zabawnych zajęć naukowych.

Więcej zabaw związanych z pogodą od Kids Activities Blog

…A oto jeszcze więcej zajęć do wykonania, gdy się nudzisz

Jaki jest Twój ulubiony sposób na pogodę? Skomentuj poniżej!

  • No Comments
  • 25 listopada, 2023