By admin

20 inteligentnych i prostych pomysłów na opowiadanie historii z dziećmi

Oto 20 świetnych źródeł inspiracji dla pomysłów na opowiadanie historii dla dzieci, które okazały się pomocne w opowiadaniu historii w nocy / w dowolnym momencie. Chcemy inspirować dzieci poprzez opowiadanie historii i pomóc im opanować proste elementy i strukturę opowiadania. Te pomysły na opowiadanie historii świetnie sprawdzają się w klasie lub w domu.

Pomysły na opowiadanie historii dla dzieci w każdym wieku

W moim domu opowiadanie historii zwykle przypada najdroższej mamie, a czasami, tylko czasami! Potrzebuję trochę inspiracji do opowiadania historii, aby pomóc mi zacząć.

Moje ulubione historie, odkąd moja córka była małym brzdącem, powstawały podczas wspólnego tworzenia. Siedzę cicho u boku Molly, gdy jej wyobraźnia rozwija się, gdy razem tworzymy małe postacie z korków od wina lub lalki na kołkach, lub zapisuję jej historie własnymi słowami, podczas gdy ona rysuje obrazki. Zdałam sobie sprawę, że niemal każdy rodzaj aktywności może stać się dla dzieci zajęciem polegającym na opowiadaniu historii. Wykorzystaj swoją kreatywność i skieruj swoją wewnętrzną opowieść!

Powiązane: Kamienie opowieści są idealne do rozpoczęcia prostej historii

1. Wskazówki: Jak opowiedzieć historię

David Sewell McCann z Sparkle Stories mówi o zaufaniu do swojego wewnętrznego głosu i kreatywności oraz dzieli się kilkoma wskazówkami i technikami opowiadania historii. Przeczytaj artykuł na craftingconnections. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak opowiadać historie.

2. Wskazówki: Propozycje historii

Znalezienie odpowiednich słów nie zawsze jest łatwe, czasami potrzebujesz małej podpowiedzi, aby słowa popłynęły! Przeczytaj o podpowiedziach na craftingconnections. To jedna z moich ulubionych aktywności związanych z opowiadaniem historii, ponieważ podpowiedzi pomogą ci być bardziej kreatywnym. To świetny sposób na rozpoczęcie opowieści.

3. Zestaw do zabawy Księżniczka i groszek

Zestawy lalek Peg są świetnym sposobem na ćwiczenie opowiadania historii. Ten inspirujący zestaw Princess and The Pea Play Set jest idealnym pomocnikiem w opowiadaniu historii, który sprawi, że Twoje dzieci w mgnieniu oka przędą przędzę lub dwie. i kładąc księżniczkę do łóżka w kółko! Zobacz, jak to zrobić na MollyMooCrafts. Uwielbiam to rozwiązanie, ponieważ pozwala dzieciom lub docelowym odbiorcom zobaczyć głównego bohatera.

4. Zwierzęta z korka od wina

Wystarczy kilka korków od wina, styropianowych kulek, kleju i farby, aby stworzyć super słodkie kieszonkowe zabawki – ciekawe, co robi ta mała grupa przyjaciół! Te kieszonkowe zabawki świetnie nadają się również do zabrania ze sobą do restauracji lub na wycieczkę. via MollyMooCrafts. Twórz osobiste historie za pomocą tych uroczych korkowych lalek!

5. Opowiadanie historii przy użyciu klocków Lego

Wraz z wiekiem dzieci mogą stawać się coraz bardziej niechętne do uczestniczenia w opowiadaniu historii twarzą w twarz. Ułatw opowiadanie historii moim dzieciom ¦ za pomocą LEGO! Zapoznaj się z 7 świetnymi wskazówkami dotyczącymi opowiadania historii przy użyciu klocków Lego na blogu KidsActivitiesBlog.

6. Zabawa z wyobraźnią i opowiadanie historii inspirowane kartonem po mleku

Uwielbiam to, jak proste małe rękodzieło rozpala tę małą iskierkę w wyobraźni dziecka – obserwuj, jak nabiera rozpędu i ciesz się wspaniałymi małymi historiami, które się pojawiają. Zobacz tę magię na MollyMooCrafts. Ożyw bajki!

7. Mówiące kukiełki

Dzięki styropianowym kulkom, skrawkom tkanin i innym domowym drobiazgom Twoje dzieci w mgnieniu oka wymyślą postacie do swoich bajek ¦… a kukiełki mówią!!! zobacz, jak łatwo je zrobić na MollyMooCrafts.

8. Superbohaterowie i Sidekicks

Kontynuuj tworzenie opowieści o korkach do wina z superbohaterami i pomocnikami. Kto wie, jakie szalone przygody przeżyją ci faceci! via mollymoocrafts. Możesz wymyślić kilka dobrych historii z tymi superbohaterami i pomocnikami. Korzystanie z narzędzi i lalek to świetny sposób na rozwijanie umiejętności opowiadania historii.

9. Teatr lalek inspirowany cyrkiem

Teatrzyk kukiełkowy DIY z tkaniny, łatwy w montażu i demontażu – świetny sposób na rozpoczęcie opowieści. Zobacz, jak to zrobić na stronie classic-play

10. Teatrzyk kukiełkowy w pudełku po butach

Pomyśl o tych wszystkich wyrzuconych pudełkach po butach w czasie powrotu do szkoły i przekształć je w mobilne teatrzyki dla pacynek i kukiełek z patyczków do uszu. Zobacz, jak to zrobić na MollyMooCrafts

11. Alter-Egos

Użyj tablic plakatowych, aby stworzyć komiksowe komórki – tło dla komiksowego świata fantazji i alter ego Twojego dziecka. Czysty geniusz! od classic-play

12. Jack i łodyga fasoli

Stwórz obsadę postaci z bajki z klamerek i włóczki. via fantasticfunandlearning

13. Starsza pani, która połknęła muchę

Upcyklingowana lalka z plastikowego pojemnika i much Pom Pom!!! taka sprytna i zabawna. Co za świetne rzemiosło do opowiadania historii i opowiadania od two-daloo

14. Sowa i kot PussyCat

Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o opowiadanie historii i rymowanek za pomocą korków od wina na KidsActivitiesBlog

15. Dziecięce kukiełki do opowiadań

Ożyw sztukę swoich dzieci i stwórz kukiełki, które odegrają ich wspaniałe historie. tutaj i tutaj na KidsActivitiesBlog

16. Piernikowy ludzik

Opowiadanie historii za pomocą ciastoliny. Zdrowa i prosta zabawa od nurturestore

17. Grupowa gra w opowiadanie historii

Kamienie opowieści zamienione w kolorowe postacie i rekwizyty tworzą intrygujące narzędzia do opowiadania historii za pośrednictwem babygizmo. Jest to świetny sposób na przedstawienie nowych pomysłów i pozwala wszystkim ćwiczyć kreatywne pisanie.

18. Stwórz historię

Twoje dziecko może być komiksowym pisarzem! Sprawdź ten darmowy materiał do wydrukowania na KidsActivitiesBlog. Jest to dobry pomysł na historię, ponieważ jest to świetna zabawa. Małe dziecko może przykuć uwagę publiczności swoimi historiami za pomocą tych komiksów. Wydrukuj je tyle razy, ile chcesz, co pozwoli im odkrywać zabawne i ekscytujące pomysły na krótkie historie.

19. „Ja narysuję obrazki, a ty narysujesz słowa”

I wreszcie, moją ulubioną rzeczą do zrobienia jest dokumentowanie i przechowywanie wspaniałych historii mojej córki, aby mogła je cenić, gdy będzie starsza. Rozweselają mnie za każdym razem, gdy się na nie natykam. Zobacz i przeczytaj dwie z jej historii tutaj i tutaj. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ można wydrukować strony i pozwolić im rysować lub robić to na komputerze… świetne do cyfrowego opowiadania historii!

Uwaga od autorki

Powinno być miejsce do dzielenia się historiami naszych dzieci, co za radosne miejsce!
Michelle
xx

Więcej pomysłów na historie i zabawy od Kids Activities Blog

Jaki jest Twój ulubiony pomysł na opowiadanie historii? Czy przegapiliśmy sposób, w jaki Twoja rodzina opowiada historie?

  • No Comments
  • 22 sierpnia, 2023