By admin

10 sposobów na zabawę w pisanie imion dla dzieci – świetne również do ćwiczenia rozpoznawania słów!

Dzisiaj pokażemy kilka naprawdę zabawnych pomysłów na ćwiczenie pisania imion dla dzieci, które są o wiele bardziej zabawne niż tylko ćwiczenie na zwykłym papierze. Pisanie imion jest ważną umiejętnością, dzięki której dzieci mogą z łatwością napisać zarówno swoje imię, jak i nazwisko, zanim pójdą do przedszkola. Nie pozwól, aby ćwiczenie pisania imion było onieśmielające lub frustrujące, ponieważ mamy łatwy sposób na ćwiczenie imienia dziecka z dużą ilością zabawy! Skorzystaj z tych ćwiczeń pisania imion w domu lub w klasie. Wykorzystaj te techniki ćwiczenia pisania także dla innych słów.

Uwielbiam te ćwiczenia dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych! Są tak zabawne, że zapomną, że się uczą.

Najlepsze pomysły na ćwiczenie pisania imion dla dzieci

Ważne jest, aby dziecko wiedziało, jak napisać swoje imię. Umiejętność napisania swojego imienia bez podpowiedzi jest podstawową umiejętnością przedszkolaka.

Powiązane: Sprawdź naszą bezpłatną listę kontrolną gotowości do przedszkola do wydrukowania

Ćwiczenie pisania imion jest bardziej zabawne i skuteczne, gdy jest połączone z działaniami sensorycznymi. Oto kilka różnych i kreatywnych sposobów, które pomogą dziecku ćwiczyć pisanie imienia w zabawny sposób. Mamy również darmowe arkusze do ćwiczenia pisania imion, które można wydrukować na dole tego artykułu.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie.

Wskazówki dotyczące ćwiczenia pisania imion

Pomaganie dziecku w ćwiczeniu pisania jego imienia daje mu pewność siebie, dzięki czemu może ono dawać z siebie wszystko w szkole i czuć się z tym świetnie.

 • Ćwicz nie tylko imię, ale także nazwisko.
 • Byłby to również dobry sposób na nauczenie wielkich liter i tego, że pierwsza litera imienia dziecka musi być wielka.
 • Ponadto ćwiczenie jest również ważnym ćwiczeniem umiejętności motorycznych i pomaga w rozpoznawaniu liter.

Wykorzystaj te pomysły na ćwiczenie pisania w inny sposób

Co jest jeszcze fajniejsze, nie tylko mogą one pomóc młodym uczniom w nauce ich imion, ale byłby to również dobry sposób na naukę rozpoznawania słów!

Powiązane: Jest to część naszego programu nauczania przedszkolnego opartego na zabawie.

Mamy nadzieję, że Tobie i Twoim dzieciom spodobają się ćwiczenia, które przygotowaliśmy dla Ciebie, aby pomóc Ci zdobyć umiejętności niezbędne do łatwego pisania imienia i nazwiska.

Zabawne sposoby, w jakie dzieci mogą ćwiczyć umiejętności pisania

1. Pisanie imienia w woreczkach żelowych dla łatwego śledzenia imienia

Poćwiczmy pisanie naszego imienia!

Te są genialne. Napełnij gigantyczną torbę Ziploc około połową butelki żelu do włosów i trochę barwnika spożywczego. Aby użyć, napisz swoje imię na kartce. Połóż torebkę z żelem na kartce. Dzieci odrysowują litery, tworząc swoje imię.

Jest to zabawny sposób na nauczenie dzieci (od 2 roku życia), jak napisać swoje imię. Nie ma bałaganu i nie musisz się martwić, że maluchy włożą palce i brokat do buzi.

2. Tworzenie liter imienia z papieru ściernego do ćwiczenia rysowania po śladzie

Ćwiczenie imion z literami z papieru ściernego!

Dzieci uwielbiają doświadczenia sensoryczne. To pomaga dzieciom rozpoznać, że litery muszą być tworzone w określonej kolejności. Napisz ich imię na papierze ściernym. Dziecko musi użyć włóczki, aby uformować litery swojego imienia. Sprawdź ten pomysł na aktywność od Preschool Basics.

3. Kropka do kropki do ćwiczenia pisania imienia i nazwiska

Ćwicz pisanie imion z domowymi arkuszami ćwiczeń od kropki do kropki.

Jest to szczególnie przydatna technika dla starszych dzieci, które nauczyli się wszystkich złych nawyków. Stwórz serię kropek i ponumeruj miejsca, od których się zaczynają. Dzieci muszą podążać za kropkami w odpowiedniej kolejności. Zacznij od wielu kropek, a gdy dziecko nabierze wprawy, usuwaj kropki.

Jest to świetny sposób dla nauczycieli przedszkolnych i przedszkolaków, aby nie tylko nauczyć się ich imienia, formowania liter, ale także popracować nad umiejętnościami motorycznymi.

4. Glittery Letters Name Letters – fajny sposób na napisanie imienia

Ćwicz pisanie swojego imienia brokatem!

Sprawdź swoje imię kilka dni z rzędu. Używając sztywnego kawałka papieru lub kartonu, napisz ich imiona. Dziecko odrysowuje litery swojego imienia za pomocą kleju. Pokryj klej brokatem. Po wyschnięciu możesz odrysować litery palcami.

To świetny sposób, aby zachęcić małych uczniów do ćwiczenia swoich imion. Dodatkowo, daje to dziecku kreatywne ujście… Sugerowałbym podłożenie czegoś pod spód, aby złapać nadmiar brokatu.

5. Rozszyfruj i rozszyfruj litery imienia i nazwiska

Ćwicz pisownię swojego imienia za pomocą magnesów na lodówkę

Jednym z prekursorów pisania swojego imienia jest rozpoznawanie go i rozszyfrowywanie kolejności liter w swoim imieniu. Poćwicz układanie liter w kolejności od lewej do prawej, wykonując to zabawne ćwiczenie. Litery z lodówki i litery z pianki dobrze nadają się do tego zadania.

Podobają mi się te wszystkie różne zabawne sposoby na rozwijanie umiejętności pisania.

6. Stwórz tęczowe litery z imionami, aby ćwiczyć śledzenie imion w kolorach

Szukasz fajnych sposobów na napisanie swojego imienia? Użyj kredek, aby napisać swoje imię w tęczy!

Daj dziecku garść kredek. Będą one mogły w kółko kreślić swoje imię. Za każdym razem używając innej kredki. Będziesz zaskoczony, jak szybko Twoje dzieci staną się ekspertami w pisaniu liter za pomocą tej techniki.

To pierwsze miejsce w zabawie w pisanie imion. Mieszanie kolorów, budowanie kolorów, szaleństwo z kredkami, co za zabawa!

7. Waciki kredowe do ćwiczenia imion i nazwisk

Jeśli masz tablicę kredową, jest to bardzo przydatne i zabawne! Napisz ich imię na tablicy kredą. Daj dzieciom garść bawełnianych wacików i nakrętkę wody. Dzieci muszą wymazać litery za pomocą wacików.

Jeśli nie masz tablicy kredowej, możesz również użyć tablicy suchościeralnej! Możesz kupić różne kolorowe pisaki do wymazywania na sucho, aby zabawa była jeszcze ciekawsza.

8. Ćwiczenia z zakreślaniem liter za pomocą zakreślacza

Pisanie imion nie musi być trudne! Pozwól swojemu maluchowi najpierw odrysować swoje imię!

Napisz litery swojego imienia grubymi liniami za pomocą jasnego zakreślacza. Twoje dzieci śledzą litery ” ich celem jest pozostanie wewnątrz linii zakreślacza. W miarę jak dziecko nabiera pewności siebie, litery stają się coraz cieńsze i mniejsze.

9. Taśma maskująca Litery uliczne Zabawa z imieniem

Ułóż litery imienia dziecka z taśmy na podłodze. Weź kosz z samochodami. Twoje dzieci mogą jeździć wokół liter swojego imienia. Zachęć je do poruszania się po drogach w sposób, w jaki napisałyby litery.

To jeden z wielu świetnych pomysłów. Połącz zabawę z nauką, aby zainteresować małe dzieci.

10. Wytrawianie z ciasta imienia i nazwiska dziecka

Wytraw imię dziecka w cieście do zabawy za pomocą ołówka. Dziecko może odrysować linie. Następnie rozwałkuj ciasto na płasko i bardzo delikatnie odrysuj imię. Twoje dzieci muszą wyryć swoje imię głęboko po liniach, które stworzyłeś. W ten sposób Rozciąganie ciasta pomoże rozwinąć kontrolę motoryczną mięśni potrzebną do pisania.

Darmowe arkusze do ćwiczenia pisania imion, które można wydrukować

 1. Pierwszy arkusz do wydrukowania zawiera puste linie do wpisania imienia i nazwiska dziecka w celu śledzenia, kopiowania lub pisania od podstaw.
 2. Drugi arkusz do ćwiczenia pisania odręcznego to strona do wydrukowania O mnie, na której dzieci mogą napisać swoje imię i nazwisko, a następnie napisać coś o sobie.

Szukasz więcej ćwiczeń z pisania i imion?

Tak wiele zabawnych materiałów do wydrukowania, które są bezpłatne…

 • Naucz się pisać kursywą! Te arkusze do nauki pisania kursywą są bardzo zabawne i łatwe do wykonania. Możesz nauczyć się wielkich i małych liter. Jest to świetna okazja do nauki umiejętności, która szybko zanika.
 • Nie jesteś jeszcze gotowy do pisania? Twoje dziecko może ćwiczyć na tych przedszkolnych arkuszach do nauki pisania. Są to zabawne arkusze ćwiczeń, które przygotują dziecko do pisania imion i innych słów.
 • Ćwicz pisanie z tym arkuszem Kocham Cię, ponieważ. To jeden z najsłodszych arkuszy ćwiczeniowych. Dodatkowo może służyć jako arkusz do kolorowania.
 • Dzieci mogą wypełnić stronę z zabawnymi faktami na mój temat lub znaleźć szablon „Wszystko o mnie”.
 • Oto 10 zabawnych i angażujących ćwiczeń pisma odręcznego dla przedszkolaków. Moim ulubionym jest nr 5. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz różnych materiałów do nauki.
 • Te pomysły na zachęcenie przedszkolaka do pisania odręcznego są genialne! Zacznij uczyć swoje dziecko w młodym wieku, aby było gotowe, gdy pójdzie do przedszkola.
 • Zapoznaj się z tymi 10 darmowymi arkuszami do nauki pisania odręcznego, aby uzyskać jeszcze więcej ćwiczeń. Są one świetne dla przedszkolaków, uczniów w wieku przedszkolnym i każdego ucznia, który może mieć trudności z pisaniem. Wszyscy uczymy się na różne sposoby i w różnym tempie.
 • Oto nasze ulubione zeszyty ćwiczeń dla przedszkolaków!

Który pomysł na ćwiczenie pisania imion wypróbujesz jako pierwszy?

 • No Comments
 • 26 czerwca, 2023